9 'Brandweer is goed te Gerrit de Jonge slankt af Doorstart Morres in Hulst is nabij Welke Zeeuwse kwesties spelen er in Den Haag? Failliet woonwarenhuis gaat misschien zaterdag alweer open. Vierhonderd euro voor kunst leerlingen Politie pakt inbrekers in de kraag Wie de puzzel pent btekke hem aan Tamiflu 'Brandweer anticipeert met een grote manifestatie op de Grote Markt in Hulst op de vergrijzing van het korps in de loop van de komende jaren' Beelden van Frans Vlassenrood in Axel Natuurexcursie door Land van Saeftinghe Hobbyworkshops voor ouderen in de Veste Herstructurering bedrijvengroep kost 7 mensen hun baan. www.pzc.nl/zeeuwsezetel 22 Donderdag 25 juni 2009 door Harold de Puysseleijr HULST - Curator Steven van Boven is in het faillissement van Morres Wonen uit Hulst samen met de be trokken banken in een vergevor derd stadium van onderhandeling met een overnamekandidaat. Afgelopen dinsdag is volgens Van Boven op hoofdlijnen al overeen stemming bereikt over een door start van Morres. Hangende de verdere afwikkeling van de onderhandelingen worden de gesprekken met andenen gega digden opgeschort, zo liet de cura tor gisteren weten. De beoogde koper van het bedrijf wil de onderneming op korte ter mijn voortzetten. „Indien de onderhandelingen don derdag met contractondertekening kunnen worden afgerond, zal de winkel van Morres haar deuren za terdag voor het publiek herope nen." In het kader van de onderhande lingen is aan de curator de toezeg ging gedaan dat aan ongeveer 150 werknemers in ten minste 110 vol- tijdsbanen een vast dienstverband kan worden aangeboden. „Het ziet er derhalve naar uit dat een belang rijk deel van de werkgelegenheid bij Morres in stand blijft." De faillietverklaring van Morres kwam vorige week maandag voor zowel personeel als de buiten wacht als donderslag bij heldere hemel. Dat het bedrijf al een aan tal jaren in zwaar weer verkeerde was geen geheim, maar met het faillissement van Morres Wonen hield bijna niemand rekening. TERNEUZEN - Leerlingen van Scho lengemeenschap De Rede in Ter- neuzen hebben gisteren vierhon derd euro opgehaald voor de slachtoffers van de aardbeving in Italië op 6 april 2009. De hele mid dag konden mensen in de school terecht voor het kopen van kunst stukken van leerlingen. De op brengst gaat naar het Rode Kruis dat het geld zal gebruiken voor de wederopbouw in Italië. TERNEUZEN - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag te gen half vier twee mannen van 29 en 39 jaar aangehouden op verden king van inbraak in een horecabe drijf in de Nieuwstraat. Het duo, beiden zonder vaste woon- of ver blijfplaats, werd betrapt toen het van het café een deur probeerde te forceren. Aanvankelijk gingen ze ervandoor, maar werden later in een tuin in de buurt toch gepakt. www.lekkerpuzzelen.nl Recessie, tegenvallende inkomsten, de broekriem, allemaal samenko mend in dat ene gevreesde woord: reorganisatie. Ook dat Zeeuwse be drijf ontkwam er niet aan. Soms moet je gewoon wat gewicht kwijt om gezond te blijven. „Ik ben vast de volgende", somber de een medewerker die nog-maar kort in dienst was. „Last in, first AXEL - Tot en met 1 augustus is in het streekmuseum in Axel de ten- toonselling 'Typisch Frans' te zien. Een verzameling van 75 houten beeldhouwwerken, door Frans Vlassenrood uit Hulst. Frans is na 43 jaar werkzaam te zijn geweest bij Yara Sluiskil een tijd geleden in de vut gegaan en is al ruim 15 jaar bezig met beeldhouwen. Zijn ge reedschap varieert van een ketting zaag tot gutsen en beitels. EMMADORP - Vanuit het bezoekers centrum Saeftinghe in Emmadorp start woensdag 1 juli om 14.00 uur een excursie door het Verdronken Land van Saeftinghe. Het verdient aanbeveling om kniehoge laarzen en droge kleding voor na de excur sie mee te nemen. Van tevoren aanmelden is verplicht en kan via 0114-633110. Volwassenen betalen 5 euro, kinderen van 10-16 jaar 3,5 euro. TERNEUZEN - Stichting Welzijn Ouderen Terneuzen houdt woens dag 8 juli van 9.30 tot 16.00 uur een Hobbydag waarop ouderen via workshops kunnen kennisma ken met verschillende activiteiten. Men kan meedoen met biljarten voor beginners, computeren, wens kaarten maken, bloemstukken ma ken en sieraden maken. De work shops duren twee tot drie uur. In- formatie via 0115-563015. Tip? redactie@pzc.nl out." Een oudere collega klopte haar geruststellend op de schouder. „Geen zorgen. Ik heb toevallig ge hoord dat ze het tamiftu-model gaan hanteren. Er wordt gewoon niemand ontslagen. De directie wacht vervolgens af wie zonder vaccin de Mexicaanse griep over leeft. Er bestaat al een term voor: natuurlijk verloop." door Eugène Verstraeten AXEL - Als gevolg van een ingrij pende reorganisatie bij de bedrij vengroep Gerrit de longe BV in Axel hebben, per saldo, zeven per soneelsleden hun baan verloren. Enkele andere werknemers heb ben een baan gekregen bij andere bedrijven. Onder de holding val len de woonelektronicawinkels Van Cadsand Gerrit de Jonge in Axel en Weemaes in Sint-Jansteen, het installatiebedrijf Gerrit de Jon ge Techniek en Gerrit de Jonge Multimedia. Eind vorig jaar viel een aantal be langrijke afnemers van Gerrit de Jonge af. De faillissementen van die bedrijven waren de voorbodes van een sterk verslechterend eco nomisch klimaat. „We hebben daar ook een tik van gehad", zegt Evert de Jonge. „Daardoor waren wij ook genoodzaakt een ingrijpen de herstructurering van onze be drijvengroep in gang te zetten. Uit gangspunten waren handhaving van de kwaliteit en service, de ken nis in huis houden en onze con currentiepositie versterken. Dat is gelukt. Na deze reorganisatie gaan W<| Als gevolg van de economische crisis heeft de bedrijvengroep Gerrit de Jonge B.V. in Axel een ingrijpende reorganisatie moeten doorvoeren. wij weer een gezonde toekomst te gemoet." Met name in de mul- ti-media tak gaat het goed. Zo werkt het Axelse familiebedrijf met de hogeschool Leeuwarden sa men aan een 'Gameship' project. Er wordt een video- en audio stu dio ingericht ten behoeve van de opleiding tot programmeurs van computerspelletjes. De opening wordt begin september verricht door minister Ronald Plasterk. De afgelopen tijd waren er geruch ten dat er winkels zouden sluiten. „Maar daar is geen sprake van", zegt De Jonge. „De winlcels in Axel en Sint-Jansteen blijven gewoon open. De banen zijn met name ge schrapt in ondersteunende func ties; de klanten merken van de re organisatie helemaal niets." Tom Pauwels en Jan de Rijk met de brandweerpomp uit 1921 die zondag in werking te zien is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 56