PZCI21 Offensief voor herstel vertrouwen Kinderen van Zaamslag: 'Wij willen zwemmen' deDRVKKERY ZEEUWS-VLAANDEREN 25 'Ufo's' boven Hulst waren geluksballonnen voor bruidspaar f Landelijke partijen Sluis willen vertrouwen r in politiek herwinnen. Marilene de Putter uit Zaamslag voert actie voor open zwembad. Brasseriemenu Taxaties Pleegouderschap Percussion Friends Donderdag 25 juni 2009Tip? zeeuws-vlaanderen®pzc.nl 'Brandweer is goed te vergelijken met de voetbalclub' Collectie van openbare bibliotheek krimpt fors HULST - De formatie vreemde lich ten die in de nacht van zaterdag op zondag boven Hulst werden waargenomen was geen invasie van buitenaardse ruimteschepen, maar een aantal Thaise geluksbal lonnen. Ze werden rond 1.20 uur, hetzelfde tijdstip als de ufo-mel- ding van enkele Hulstenaren, opge laten tijdens een huwelijksfeest in de Halve Maan in Hulst toen het bruidspaar het feest verliet, meldt een familielid. De ballonnen zijn gemaakt van rijstpapier en bam boe. Op de warmte van een bran- dertje kunnen ze kilometers vlie gen. Vanaf de grond zien ze er uit als een witte of oranje bol. Markt 51 Middelburg T0118886886 door René Hoonhorst SLUIS - PvdA, CDA en WD trek ken samen op om inwoners van de gemeente Sluis (weer) warm te maken voor de politiek. Gezamen lijke actie moet er toe leiden dat nieuwe, verse kandidaten zich aan melden voor een raadslidmaat schap of een bestuursfunctie. Daarnaast hopen de drie partijen dat kiezers volgend jaar bewust voor één van de drie landelijk ac tieve partijen kiezen. Begin juli staat in het in heel de gemeente verschijnende huis-aan-huisblad Rondje West een advertentie die mensen oproept zich bij één van de drie partijen aan te sluiten. Frans Reijniers is uiterst tevreden dat de politici hebben geluisterd naar het protest van een door Kar- lie van de Vijver en hem aange voerd ondernemersforum. De (oud-)ondernemers gooiden een maand terug de knuppel in het hoenderhok. Het merendeel van de zittende raadsleden moet plaats maken voor nieuw, vers bloed. En het moet gedaan zijn met de op richting van kleine, nieuwe partij tjes, omdat met een te zeer ver snipperde raad niet slagvaardig en daadkrachtig kan worden be stuurd. Reijniers verheelt niet dat hij een hoop kritiek over zich heen heeft gekregen, onder meer van de loka le partijen wier deelname en in vloed hij wil inperken. „Maar we krijgen nog meer steunbetuigin- PvdA, CDA en WD in Sluis wer ven samen kandidaten voor ge meenteraad en afdelingsbestu ren. Ze hopen ook kiezers te win nen voor de landelijke partijen. gen. Niet alleen van ondernemers, maar ook van Jan, Piet en Klaas in de straat." Reijniers en de zijnen zien niets in een ondernemerspar tij. Maar ze zijn wel bezig om on dernemers (actief en in ruste) te interesseren voor politieke deelna me. „Dat kan voor een zetel in de raad zijn, maar ook voor een func tie in het bestuur of een adviseur schap", verklaart Reijniers. De besturen van PvdA, CDA en WD kunnen zich - na aanvankelij ke aarzeling of boosheid - intussen een heel eind vinden in de advie zen van de ondernemers. De lan delijke partijen hebben in elk ge val besloten tot de verkiezingen ge zamenlijk op te trekken om het vertrouwen van de inwoners in de gemeentelijke politiek te herstel len. Zo willen ze dit najaar nog een bijeenkomst over onder meer de te verwachten bevolkingskrimp beleggen, waarbij ook kopstukken van de drie landelijke partijen aan wezig zullen zijn. De drie partijen beloven allemaal dat hun kandidatenlijst frisse, nieu we gezichten bevat. Als het aan WD-voorzitter Jan de Ridder ligt, leidt hechte samenwerking de ko mende maanden zelfs tot een logi sche coalitie volgend jaar. TERNEUZEN - De kinderen van Zaamslag pikken het niet langer dat ze nog steeds niet naar het zwembad kunnen. Eind juni is het al, en de baden in Terneuzen, Axel en Sas van Gent zijn sinds begin mei geopend. Maar in Zaamslag en ook in Koewacht staan de kin deren van Zaamslag nog altijd op het droge, ondanks het mooie weer. Dus kwam Marilene de Put ter (10) op het idee maar eens flink actie te gaan voeren. Samen met vriendjes en vriendinnetjes verzamelde ze maar liefst 520 handtekeningen. Wethouder Ad- hemar van Waes nam woensdag middag het hele pakket in ont vangst. En Marilene voerde het 'Ze wachten met smart tot het zwembad open gaat' woord en eiste dat het zwembad in 2010 eerder opengaat. De wet houder beloofde daarop alles op al les te zetten om dat voor elkaar te krijgen. Want het is niet, legde hij uit, dat de gemeente niet wil. Het gaat om gebrek aan voldoende ge kwalificeerd personeel (lifeguards) om toezicht in de baden te hou den. „Want jullie moeten natuur lijk wel veilig kunnen spelen." Hij hoopt dat er in 2010 een oplossing is. Als pleister op de wonde gaan de baden in Zaaamslag en Koe wacht zaterdag echt open. Marilene (rechts) heeft wethouder Van Waes zojuist een pakket handtekeningen overhandigd, mét steun van vriendjes en vriendinnetjes, foto Peter Nicolai vanavond vanaf 17.30 uur zomersalade, visburger of gevulde knoflookchampignons en kokosrisotto 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanmorgen 9.30-12.30 uur Zeeuws Veilinghuis vrijdag 26-06,14.00-15.00 uur in de praktijk, Gerda Doelman zaterdag 27-06,15.30-16.15 uur meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55