Twitteren bij het Kamerdebat Stap wil verbod op stunten met bierprijs Mosselseizoen begint al op 2 juli Wegpiraat (14) 4 4 Donderdag 25 juni 2009 Schrijver Paul van Loon populair bij kinderen Via internet schieten op wetsvoorstel Deeltijd-WW wordt toch nog verlengd Gedragsregels nodig voor gebruik van mobieltje in Kamer. Oad Turkije -Marrtiaris Waarom zelf zoeken? jparije 1 meker AMSTERDAM - Paul van Loon is al een decennium de populairste schrijver onder kinderen van 6 tot 9. Voor zijn boeken over Dolfje Sneeuwwolfje won hij gisteren voor de tiende keer de Prijs van de Nederlandse Kinderjury. In de ca tegorie ïo tot 12 jaar won Francine Oomen voor de zevende opeenvol gende keer de prijs voor haar serie Hoe overleef ik.... Afgelopen jaar was Hoe overleef ik mijn vriendje? het beste boek. Dat maakte de stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek bekend. DEN HAAG - Iedereen kan de ko mende twee jaar via internet aan geven wat ze van bepaalde wets voorstellen vinden. Minister Hirsch Ballin (Justitie) opende daartoe gisteren in Den Haag web site www.internetconsultatie.nl. Het gaat om een experiment, waarbij alle ministeries minimaal ïo pro cent van hun plannen voor nieu we wetten en regels via de site voorleggen aan belangstellenden. Burgers, bedrijven en maatschap pelijke organisaties mogen er dan op schieten. Eind 2010 volgt een evaluatie van de proef DEN HAAG - Minister Piet Hein Donner (Sociale Zaken) zet de tij delijke regeling voor deeltijd-WW voort. Eerder werd nog bekend dat het beschikbare budget van 375 miljoen euro binnen drie maan den volledig is opgesoupeerd voor de regeling, waarbij bedrijven met behulp van WW-uitkeringen hun personeel tijdens de economische crisis minder kunnen laten wer ken. Een woordvoerder zei giste ren dat Donner de nodige 'finan ciële ruimte' heeft gevonden om de deeltijd-WW voort te zetten. YERSEKE - De eerste Zeeuwse mos selen van de bodem liggen vanaf volgende week donderdag al in de winkels en zijn vanaf die dag ook verkrijgbaar in restaurants. Dat is uitzonderlijk vroeg. Mosselbedrijven in Yerseke heb ben deze week overlegd over de start van het mosselseizoen 2009- 20to. Vorige week werd op een bij eenkomst van schelpdierconcern Prins en Dingemanse nog de ver wachting uitgesproken dat rond 8 juli de eerste mosselen op de markt zouden komen. Een aantal mosselhandelaren wilde echter eer der beginnen, bleek deze week, waarop alle bedrijven hebben be sloten dat zij 2 juli de eerste bo demmosselen bij de klanten wil len hebben. Normaal komt het seizoen van de Zeeuwse bodemmosselen half juli op gang. Het mooie voorjaar heeft ervoor gezorgd dat de bodemmos selen eerder consumptierijp zijn. PETER door Hanneke Keultjes DEN HAAG - Kgrkgr, kgrkgr. Tijdens een spoeddebat over de Joint Stri ke Fighter klinkt een geluid door de plenaire zaal. Het is geen over vliegende JSF, zoals nog wordt ge grapt, maar de mobiele telefoon van Jack de Vries. Steeds vaker worden debatten in de Tweede Kamer verstoord, door de politici zelf Keer op keer ver dwijnen mobiele telefoons, onder de bankjes - in de ijdele hoop dat het niet opvalt - en vliegen de dui men over de toetsen. Niet zelden is er dan geen aandacht voor de vragen van de Kamerleden, of het antwoord daarop. Van TWeede Kamervoorzitter Ger- di Verbeet mogen bewindsperso nen en Kamerleden tijdens Kamer debatten niet meer twitteren. Ver beet vindt het onacceptabel dat burgers op die manier tijdens een Kamervergadering via internet worden geïnformeerd. Feitelijke in formatie vergaren via een e-mail of sms ziet Verbeet (PvdA) door de vingers, maar twitteren tijdens debatten is verboden. „Dat is heel iets anders dan via een snelle e-mail of sms feitelijke informatie opvragen. Het debat moet in de Kamer worden ge voerd, niet via het internet." E-mail, sms en twitter zijn in het Tweede Kamergebouw alomtegen woordig, beaamt CDA-Kamerlid Jan Schinkelshoek. „Het is verve lend als Kamerleden van alles en nog wat doen behalve op het de bat letten", vindt hij. Schinkels- hoek leidde eerder samen met zijn WD-collega Johan Remkes een fatsoensoffensief. Met een 'cul tuuromslag' hoopten zij ruw taal gebruik uit te bannen. Die cultuuromslag mag ook op mobieltjesgebied plaatsvinden, oordeelt de CDA'er. „Kamerleden moeten er meer op letten en el kaar aanspreken op wangedrag." BREDA - De politie heeft dinsdag middag in Breda een 14-jarige weg piraat van de weg gehaald. De jon gen reed in de Audi A4 van zijn oom 101 kilometer per uur op een weg binnen de bebouwde kom. Ter plaatse geldt een maximum snelheid van 50 kilometer per uur. De jongen zat alleen in de auto. RE! z e n App. Akasya I dager va 399 Vertrek 8 juli KbRk 0 IK 216 <?6EN KCRK 0900-8482 www.globerei UTRECHT - Supermarkten moeten stoppen met stuntprijzen voor kratten bier. Dat stelt Stap, Neder lands instituut voor alcoholbeleid. De stichting vreest dat de lage prij zen kunnen leiden tot buitenspo rig alcoholgebruik, zeker nu veel jongeren examenfeestjes en vakan tie vieren. Directeur Wim van Dalen van Stap heeft namens de stichting Heineken en Albert Heijn per brief gevraagd iets aan de lage prij zen te doen. Van Dalen vindt dat er een wettelijke minimumprijs moet komen voor alcohol. Albert Heijn kreeg een brief om dat daar de prijs van bier volgens Van Dalen maandag even onder de 3 euro per krat zakte. Heineken kreeg een schrijven omdat het be drijf onlangs in een grote adverten ties ouders en verzorgers opriep om het drinkgedrag van hun kin deren te beteugelen. Van Dalen zegt dat bier bij veel supermarkten al jaren een lokartikel is. „Als je weet wat bier doet met mensen, dan zijn ze zeer onverantwoord be zig." Uit onderzoek blijkt dat er een relatie is tussen de bierprijs en alcoholproblematiek. Algemeen directeur Philip de Rid der van Heineken is niet blij met de prijzenoorlog voor bier. „Het kan leiden tot onverantwoord alco holgebruik, maar ook tot ongezon de bedrijfsvoering bij supermark ten, waardoor bij de bierbrouwers de marges eveneens onder druk komen te staan. Wij mogen ons echter niet bemoeien met de prij zen in de winkel." Albert Heijn verklaart dat bij de stunt van maandag werd gerea geerd op een actie van Dirk van den Broek. „Daardoor was de prijs die dag bij ons 6,99 euro. Een prijs van minder dan 3 euro, dat herken ik niet," aldus een woordvoerder. Voor hetzelfde geld een beter advies 220 winkels 0900-8482 globereisburo.nl jfjÉÉj^e 199, Matthijs, Ronald, Sven en Gerben len er niet high van worden. Hier niet geschikt om te roken. De hen hebben in het Friese Oranjewoud staan in totaal 27 hectares vol hen- nepteler die het gewas gebruikt een paar planten geplukt, maar zul- nep, maar het is vezelhennep en voor onder meer isolatiemateriaal,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4