'Plan jachthaven moet doorgaan' 25 t/m 28 juni '09 Wandelen langs zeven dorpen VERLAAGDE I JiiPHd:! Zero Friction in An de Slóóve Rekenkamer wil graag zelf onderzoek doen Groen licht voor turbines op Flipland 8°Ös£ND"^T,'EN*"BERGEN o1 www.harvestfair. nl College kiest voor veel nieuwe recreatie bij Sint-Maartensdijk. BOBBE DAMESMODE Oude haven is nog lang niet afgeschreven B Donderdag 25 juni 2009 27 door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen moet stilaan keuzes gaan maken over de toekomstige ont wikkelingen rond Sint-Maartens dijk. Als het aan het college ligt, wordt gekozen voor een zeer ambi OUD-VOSSEMEER - Wandelliefheb bers kunnen 11 juli terecht op het eiland Tholen voor de 21ste editie van de zevendorpentocht. Vanuit Oud-Vossemeer lopen zeven rou tes, variërend van vijf tot vijftig ki lometer. Vorig jaar trok de tocht, de laatste serieuze voorbereiding op de Nijmeegse vierdaagse, bijna achttienhonderd deelnemers. In formatie over inschrijven staat op clubnet.zeelandnet.nl/wscv. Bij beschikking van de kanton rechter te Middelburg d.d. 20 mei 2009 is Lauwrens Kumara Petri. geboren te Nawalapitiya, Sri Lanka op 4 oktober 1987, wonen de te Groenewoud 38, 4381 HE Vlissingen, onder curatele gesteld met benoeming van Jacobus Pieter Bouterse, Nieuwe Achter weg 5, 4493 AD Kamperland tot curator. tieus pakket met onder meer een grote jachthaven bij Gorishoek. Over die jachthaven doen al lange tijd verhalen de ronde. Het college wil nu een stap voorwaarts maken en vraagt de gemeenteraad om dat plan te omarmen. Als die dat vol gende maand doet, kan De Ko ning Volkers Wessels Vastgoed een onderzoek beginnen naar de haal baarheid. Duidelijk lijkt al wel dat het een grote jachthaven wordt. Er wolstraat vlissingen GIMBRERE DAMESMODE lange delft middelburg SINT-ANNALAND - De band Zero Friction uit Nieuw-Vossemeer geeft zaterdag een optreden in café An de Slóóve in Sint-Annaland. De groep timmert behoorlijk aan de weg. Zo wonnen ze onlangs de hoofdprijs op het Borstrock-festi- val. De band brengt nummers van onder meer Johnny Cash, AC/DC, Anouk en Creedence Clearwater Revival. Het optreden in Stalland begint om 22.00 uur. zouden zeshonderd ligplaatsen ko men. B en W zeggen te beseffen dat zo'n plan weerstand kan oproe pen bij een deel van de bevolking. Toch zou uit een enquête zijn ge bleken dat een ander deel het juist PJ* Het college zet iri op toeristische ontwikkelingen rond Smerdiek. Een jachthaven zou zeshonderd plaatsen moeten krijgen om hem exploitabel te maken. THOLEN - De Rekenkamercommis sie Schouwen-Duiveland en Tho len wil zelf onderzoek doen. Tot op heden besteedt de Rekenka mer dit werk uit aan bureau's. An dere Rekenkamers in het land combineren eigen en uitbesteed werk. De Noord-Zeeuwse wil dit nu ook en wil hiervoor gekwalifi ceerde leden werven, die hun uren krijgen vergoed. Dat staat in het jaarverslag 2008 van de Rekenkamer. De commis sie onderzocht in beide gemeen ten de doelmatigheid van subsi dies en en het effect van re-integra- tie. De Rekenkamer heeft een bud get van 74.000 euro. Vrijwel elk jdar blijft er geld over, zodat er nu bijna een ton in kas zit. Hoewel het contract tot en met 2010 loopt, wil de Rekenkamer dit jaar alvast een bedrag terugstorten op de reke ningen van de gemeenten Schou wen-Duiveland en Tholen. ziet als een prima ontwikkeling. Daar komt bij dat ook de provin cie tegenwoordig positiever tegen over ontwikkelingen rond de Oos- terschelde staat. Maar er zit veel meer in de pijplijn rond Smerdiek. Zo wil camping De Pluimpot uitbreiden en een overdekt zwembad bouwen, dat ook door de lokale bevolking ge bruikt kan worden. Even verderop zou vakantiepark Wulpdal moe ten komen, met maximaal hon derdtachtig vakantiewoningen. Als klap op de vuurpijl zou rond de kop van de Pluimpot een nieuwe woonwijk moeten komen. Het onderwerp wordt komende maandag besproken tijdens de commissie ruimte en een week la ter in de raadsvergadering. Dan zal duidelijk worden of ook de ge meenteraad verder wil met alle ge noemde ontwikkelingen. door Rob Paardekam ANNA JACOBAPOLDER - De bouw van vijf windmolens aan de Del Campoweg en de Zuidweg bij An na Jacobapolder mag doorgaan. Dat heeft de Raad van State be paald. Enkele omwonenden had den er bezwaar tegen gemaakt. Dat bezwaar werd ruim een jaar geleden verworpen door burge meester en wethouders, maar de rechtbank in Middelburg kwam de omwonenden wel tegemoet. Het besluit van de gemeente werd ver nietigd en daarmee kwam de bouw van de windmolens op los se schroeven te staan. Tegen dat besluit van de Middel burgse rechtbank ging KP P, dat de windmolens wil bouwen, in be roep bij de Raad van State. Met succes, want het hoogste rechtscol lege van ons land bepaalde dat de gemeente de bezwaren wel dege lijk terecht heeft afgewezen. De Raad van State wijst er in de uitspraak op dat beide bezwaarma kers op meer dan twee kilometer afstand van de toekomstige wind molens wonen. Allebei hebben ze vanuit hun woning zelfs geen zicht op de turbines. Daardoor zouden ze geen direct belangheb benden zijn. Wanneer de bouw van de windmolens begint, is nog niet duidelijk. Ze staan in de ge meenteraad niet ter discussie, in te genstelling tot die in Stavenisse en Sint-Maartensdijk. ANNA JACOBAPOLDER - De veerpont tussen Anna Jacobapolder en Zijpe mag dan al jaren uit de vaart zijn, dat wil niet zeggen dat de voormalige veerhaven zijn functie heeft verloren. Nu ligt er een mosselperceel, dat bij het ondergaan van de zon ook nog eens een mooi plaatje oplevert. Vanaf volgende week vaart vanuit de haven bo vendien weer een fiets- en voetveer naar Bruinis- se. Dat wordt twee maanden lang geëxploiteerd door de eigenaren van restaurant 't Veerhuis en hotel Oosterschelde, die beide aan de voormalige veerhaven liggen. foto Jan-Willem Kempeneers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49