Zeeland Dweilbands in centrum Croes startersregeimg berco Middelburg bestrijdt woningmarktcrisis .11 1 Goes verruimt VANDAAG ZOMERKOOPJES- DAGEN! ALLE PULLOVERS EN SWEATSHIRTS NU €49,00 Vlissingen gaat veroorzakers van overlast heel hard aanpakken 'Ufo's' blijken ballonnen veei 1 voordeel Hanzefestival sluit af met massaal optreden op de Grote Markt. Gemeente leent geld om het weer uit te lenen aan corporatie. Morres Hulst wellicht zaterdag weer open Scheldeterrein wordt evenemententerrein Donderdag 25 juni 2009 25 door David Duijnmayer GOES - Als het even kan, wil de Goese dweilband The Pink Panthers er een jaarlijks evene ment van maken. Zaterdag is in de Goese binnenstad het gratis Han zefestival, een 'muziekspektakel met dweilbands'. Dertien dweil bands spelen tussen 13.00 en 17.00 uur op vijf podia verspreid door het centrum. Daarna spelen alle bands - met gemiddeld vijftien man per groep - samen op de Gro te Markt. Het is niet de eerste keer dat een dweilbandfestival in Goes plaats vindt. In 2006 vierde de Goese dweilband The Pink Panthers met een vergelijkbaar festival het 22-ja- rig bestaan - een speciaal jubileum in carnavalsland, omdat elf het car navalsgetal is. Dit jaar bestaan The Pink Panthers 25 jaar (een 'burger jubileum', zeggen ze zelf), dus von den ze het tijd voor een reprise. „Het is de bedoeling om het vanaf nu jaarlijks te doen", zegt organisa tor en Pink Panthers-lid Patrick Elshout. „Dat hoeft niet per se al leen met dweilbands, daarom heb ben we een wat algemene naam voor het festival gekozen. Maar we gaan er van uit dat dweilbands de komende jaren het belangrijkste onderdeel van het festival zijn." Goes zelf heeft vijf dweilbands, die zaterdag allemaal optreden. Naast The Pink Panthers zijn dat Oor Ons Noe, Vals Alarm, Te Zot en De Sjokkers. Verder komen er uit heel Zeeland en Brabant bands Uw Sjaak van Zee team heet u van harte welkom. geen korting op bestellingen naar Goes. De podia staan bij De Stenen Brug, De Bult (Oostwal), het Kerkplein, Kolveniershof en op de Grote Markt. „De dweilbands gaan van podium naar podium, dus ik verwacht dat er in de winkelstraten ook wel wat muziek te horen is. Voor een dweilband is het natuurlijk het lek kerst om al spelend van de ene naar de andere locatie te gaan", zegt Elshout. door Maurits Sep MIDDELBURG - Om de crisis op de Middelburgse woningmarkt te be strijden, slaan gemeente en wo ningcorporatie de handen ineen. Woongoed gaat huur- en koopwo ningen bouwen met geld dat van Middelburg wordt geleend. Dit en volgend jaar worden 39 huurappartementen en 32 koopwo ningen gebouwd. Woongoed moet daarvoor geld lenen, maar omdat dat door de crisis te duur is en de projecten verlies zullen lij den, doet de gemeente dat, en die leent het dan weer door aan Woongoed. Het gaat om een lening van ten minste 1,1 miljoen euro, maar mo- VLISSINGEN - Vlissingen wil hard nekkige veroorzakers van voortdu rende overlast een halt toeroepen, te beginnen in de wijk Bosschen- burgh. Intimidatie, bedreigingen en asociaal gedrag zorgen daar voor een ernstige inbreuk op het woongenot, constateert burge meester Wim Dijkstra. De proble men worden volgens hem veroor zaakt door vijf tot zes 'over last-adressen' en een groep van zo'n veertig jongeren. De politie gaat betrokkenen hin- GOES - Ook niet-Goesenaren Icun- nen voortaan een beroep doen op de startersregeling van de gemeen te. Het college van B W heeft daartoe besloten om de regeling op te peppen en de woningmarkt een duwtje te geven. Tot nu toe wordt slechts mondjesmaat - drie keer in 2008 - gebruik gemaakt van de startersregeling, waarmee de aankoopprijs van een huis met twintig procent kan worden ver laagd. De bovengrens is een wo ning van 190.000 euro. De koopgarantregeling van wo ningcorporatie RWS loopt wel ge smeerd. HULST - De formatie vreemde lich ten die in de nacht van zaterdag op zondag boven Hulst werden waargenomen was geen invasie van buitenaardse ruimteschepen, maar een aantal Thaise geluksbal- lonnen. Ze werden rond 1.20 uur, hetzelfde tijdstip als de ufo-mel ding van enkele Hulstenaren, opge laten tijdens een huwelijksfeest in de Halve Maan in Hulst toen het bruidspaar het feest verliet. De bal lonnen zijn gemaakt van rijstpa pier en bamboe. Op de warmte van een brander kunnen ze kilo meters vliegen. In de lucht zien ze er uit als witte of oranje bollen. gelijk om een bedrag van 15 mil joen. De hoogte hangt af van een besluit van het kabinet over de bor- gingsgrens van het Waarborgfonds Sociale Woningbouw. Die grens bepaalt tot welk bedrag een geld- verstrekker ervan verzekerd is dat hij zijn geld terugkrijgt als de geld lener in problemen komt. Het ka binet wil die borgingsgrens optrek ken van 200.000 naar 240.000 eu ro. Als de Tweede Kamer daarmee instemt, is een lening van 1,1 mil joen euro door Middelburg aan Woongoed voldoende om de be oogde huizen te bouwen. Blijft de grens op 200.000 euro, dan is een lening van 15 miljoen nodig. Woongoed moet 0,3 procent meer rente betalen aan de gemeente dan de gemeente betaalt voor de lening. Die opslag is nodig omdat een gemeente geen 'staatssteun' mag geven. lange vorststraat - goes derlijk volgen. Als dat te weinig zo den aan de dijk zet, volgen huisuit zettingen, samenscholingsverbo den en arrestaties. De gemeente koerst aan op eenzelfde aanpak op andere plaatsen in de stad. Het is ook de bedoeling om ver slaafden, die samenscholen bij ho reca en winkels, dwingend naar een andere plek te loodsen. Met name het Scheldeplein en de Lan ge Bank onder de Boulevard ko men in aanmerking om te worden 'schoongeveegd'. HULST - Een doorstart van Morres Wonen in Hulst lijkt nabij. Vol gens curator Steven van Boven is dinsdag al op hoofdflijnen overeen stemming bereikt met de banken en een overnamekandidaat. „Als donderdag een contract kan worden ondertekend, zal Morres zaterdag al de deuren openen", zegt Van Boven. Hij heeft de toezegging dat onge veer 150 werknemers in ten min ste 110 voltijdsbanen bij Morres kunnen blijven werken. VLISSINGEN - Het Scheldeterrein in Vlissingen wordt evenemententer rein. De gemeente Vlissingen laat de verharding weghalen en de grond bewerken, zodat er straks een groen gazon ligt waar de Vlis- singërs heerlijk kunnen verpozen. Het hele gebied wordt opengesteld en ingericht voor evenementen, optredens en andere activiteiten. Zodat de stad de komende jaren toch iets heeft aan de kale vlakte, totdat er huizen staan en mensen Dweilbands op de Grote Markt tijdens het festival in 2006, toen de Goese dweilband The Pink Panthers 22 jaar be stond (twee keer elf, het carnavalsgetal). archieffoto Mechteld Jansen ■k Sjaak van Zee Herenmode Ik St. Adriaanstraat 7, 4461 IC Goes T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl Maten t/m 62 Vt, 64 en 57 - Maandag gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47