Flinke belastingschuld duikt op bij controle Wat de boer niet kent, Weegbruggetje naar terrein van stoomtrein 22 Donderdag 25 juni 2009 Flinke vangst bij actie op uitgaande wegen Goese Polder. Motorrit op Z-Beveland en Walcheren Bevelandse tuinen open voor bezoekers Edudelta college houdt Afrikaanse themaweek 'Gd Wie de pivzszel paót, bieftfte hem aan 'ÊJL 'De moderne technologie is een van de voorwaarden om de positie te behouden, die de Nederlandse ahkei bouw mondiaal bekleedt Annemie Burger, directeur-generaal Ministerie LNV Orkesten geven reeks openluchtconcerten Inbraak in woningen te Middelburg Big Band speelt op strandpaviljoen Excursie met IVN-gids langs de Vlakeringen Bijna vliegvlug B door Frank Balkenende GOES - De Belastingdienst heeft, naar nu bekend is geworden, afge lopen maandag bij een groot scheepse actie in de Goese Polder 31 mensen gesnapt die met elkaar een belastingschuld hebben van 350.000 euro. De schuldenaren konden meteen betalen of hun auto inleveren. De controle vond plaats bij de uitgaan de wegen van de wijk: de Troelstra- laan en Van Hogendorplaan. Ze was opgezet in het kader van het project Kansen voor de Goese Pol der, waarvan fraudebestrijding deel uitmaakt. Bij de actie was naast de fiscus, de politie en andere (opsporingsin stanties betrokken. Veertig men sen werden bekeurd of moeten voorkomen voor allerlei delicten. Zo waren er vier automobilisten die te veel alcohol achter de kiezen hadden. Een ander bleek een la ding hennep in de kofferbak te hebben liggen. Een volgende reed in een gestolen auto. Ook deelde de politie boetes uit voor het ont breken van een apk-keuring. Overigens is het interventieproject Kansen voor de Goese Polder niet alleen bedoeld om sociale en ande re fraude op te sporen, maar ook om verborgen armoede te traceren en mensen weer aan het werk te helpen. Zo zijn inmiddels meer dan tien wijkbewoners aan een baan geholpen bij bedrijven die in of vlakbij de Goese Polder geregis treerd staan. Verder wordt met dit project geïnvesteerd in sociale sa menhang en leefbaarheid. GOES - Voetbalvereniging Goes houdt zaterdag een toertocht van zo'n tweehonderd kilometer voor motoren. Het vertrek is om 10.00 uur vanaf sportpark Het Schenge. De tocht gaat over Zuid-Beveland en Walcheren, met een lunch in Westkapelle. Na afloop is er bij VV Goes een barbecue met loterij. De rit staat voor iedereen met een eigen motor open, aanmelden kan ter plaatse of via 0113-312085. GOES - Zes tuinen op Zuid-Beve land doen komend weekend mee aan de jaarlijkse Bevelandse Open Tuin dagen. De tuinen zijn dan van 10.00 tot 17.00 uur geopend voor het publiek. In Kloetinge zijn drie tuinen te be zichtigen, in Goes twee en in Baarsdorp en Baarland ieder één. Welke tuinen dat precies zijn, is te vinden op de website www.beve- landsetuinen.nl. GOES - Het Edudelta college in Goes heeft volgende week een the maweek die in het teken staat van Afrika. Leerlingen kunnen maan dag tot en met vrijdag workshops volgen over bijvoorbeeld Afrikaan se landbouw, Afrikaanse muziek, Afrikaanse film of culturele stereo typen en vooroordelen. Daarnaast brengt de school een be zoek aan het Koninklijk Museum voor Midden-Afrika in Tervuren. De themaweek wordt maandag 'op ludieke wijze' geopend door burgemeester Dick van der Zaag. .j www.lekkerpuzzelen.nl GOES - De muziekverenigingen De Echo uit Wilhelminadorp en Oefe ning en Uitspanning uit Kattendij- ke geven drie gezamenlijke concer ten. Het eerste is zondag van 12.00 tot 13.00 uur in de Manhuistuin in Goes. Maandag spelen de twee or kesten om 19.30 uur bij Eetcafé Op d'n Oek in Wilhelminadorp. Tenslotte is er maandag 6 juli om 19.30 uur een concert bij café De Lantaarn in Kattendijke. MIDDELBURG - In twee woningen aan de Statenlaan in Middelburg is in de nacht van dinsdag op woens dag ingebroken. Uit een woning werden onder meer persoonlijke papieren, rook waar en enkele tientallen euro's ge stolen. Uit de andere woning ver- dwnen rookwaar, persoonlijke pa pieren, enkele honderden euro's en sieraden met onbekende waar de. KAMPERLAND - De Big Band van de Zeeuwse Muziekschool geeft zondagmiddag een concert op het strandpaviljoen De Banjaard in Kamperland. De band speelt een gevarieerd repertoire, met veel ruimte voor solo's van de muzikan ten. Daarnaast zijn er enkele gast- zangers, waaronder Ellis Jane van The Musical Company. Het optreden is gratis en duurt van 14.00 tot 16.00 uur. WEMELDINGE - IVN, de vereniging voor natuureducatie, houdt zon dag een excursie langs de poelen of ringen in het landschap tussen de Vlakebruggen en de Vlaketun- nel. Het uitje begint om 14.00 uur aan het begin van de Kanaalweg, ten oosten van het Kanaal door Zuid-Beveland. De kosten voor deelname zijn 3 eu ro. Aanmelden kan bij IVN via 0113-223221 ofivn@zeelandnet.nl. WISSENKERKE - Daar zitten ze dan met z'n vijven: het kroost van het zwalu- wenpaar dat het afdak van het zwembad in Wissenkerke heeft uitgekozen om een nest te bouwen. Maar goed dat ze bijna vliegvlug zijn, want vier kopjes en een kont passen nauwelijks nog in het indrukwekkende bouwsel van gras en klei. foto Ronald den Dekker GOES - Het weegbruggetje bij de Goese Ringbrug blijft gespaard, maar wel een op andere plaats. De Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) neemt het over en zal het op het eigen terrein in Goes-Zuid opbou wen. Het markante weegbruggetje moet op termijn wijken voor de ontwik keling van de wijk Goese Schans en staat mogelijk ook in de weg voor het aquaduct dat Goes wil bouwen op de plek van de Ring brug. De SGB wil het echter graag hebben. Wanneer het wordt afge broken en opgebouwd, is nog niet bekend. Goes draagt 2500 euro bij aan het behoud van de weegbrug, mits die echt wordt opgebouwd. Deze jonge deelneemster aan de veekeuring laat zien dat ook de boerenoverall met zijn tijd meegaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44