Harde aanpak van overlast Enorme dweilband als afsluiting van festival 25 t/rn 28 juni'09 Fiscus legt 3,5 ton schuld bloot bij controle-actie Motorrit door midden-Zeeland www.harvestfair.nl s Vlissingen maakt 'rotte appels' in Bossenburgh het leven zuur. Oude haven is nog lang niet afgeschreven Hanzefestival haalt dweilbands uit alle streken naar Goes. Donderdag 25 juni 2009 27 VLISSINGEN - Vlissingen wil hard nekkige veroorzakers van overlast een halt toeroepen, te beginnen in de Wijk Bossenburgh. Volgens bur gemeester Wim Dijkstra lijdt het woongenot daar ernstig onder cri minaliteit, intimidatie, bedreigin gen en asociaal gedrag. De gemeente weet al waar ze moet zoeken. In Bossenburgh zijn vijf tot zes 'overlast-adressen' in beeld, en een groep van zo'n veer tig jongeren, bestaande uit een har de kern en nogal wat meeloper- tjes. De politie gaat betrokkenen hinderlijk volgen. „We halen ze uit de anonimiteit van de groep", zegt Dijkstra. De 'rotte appels' krijgen binnen kort een laatste waarschuwing. Als dat geen zoden aan de dijk zet, vol gen huisuitzettingen, samenscho lingsverboden en arrestaties. De ge meente koerst aan op eenzelfde aanpak van problemen bij de Bonedijkestraat, de Scheldestraat en de Hercules Segherslaan. Het is ook de bedoeling alcoholisten en drugsverslaafden, die samenscho len bij horeca en winkels, dwin gend naar een andere plek te lood sen. Met name het Scheldeplein en de Lange Bank onder de Boulevard komen in aanmerking om te wor den 'schoongeveegd'. Raddraaiers, aldus Dijkstra, zullen voortdurend de hete adem in de nek voelen van politie, burgemees ter en bewoners. Ook de meelo pers worden aangepakt. Eerst door hun ouders erbij te halen. Komen ze van buiten de wijk, dan kunnen ze rekenen op een wijkver- bod. Dijkstra belooft ook een harde aan pak van rondscheurende auto's en scooters. Met de bewoners wordt binnenkort overleg gevoerd over snelheidsbeperkende maatregelen. Om op het Sterkenburgplein sa menscholing van jongeren te voor komen, wordt een 'mosquito' inge zet, een apparaat dat een hoge pieptoon produceert die alleen door jongeren kan worden ge hoord. PJ* Mensen die in Vlissingen voort- durend ernstige hinder veroorza ken, moeten hun leven beteren. Zo niet, dan wil de gemeente hen het leven zuur maken. Bij beschikking van de kanton rechter te Middelburg d.d. 20 mei 2009 is Lauwrens Kumara Petri. geboren te Nawalapitiya, Sri Lanka op 4 oktober 1987, wonen de te Groenewoud 38, 4381 HE Vlissingen, onder curatele gesteld met benoeming van Jacobus Pieter Bouterse, Nieuwe Achter weg 5, 4493 AD Kamperland tot curator. ANNA JACOBAPOLDER - De veerpont tussen Anna verloren. Nu ligt er een mosselperceel, dat bij naar Bruinisse. Dat wordt geëxploiteerd door de Jacobapolder en Zijpe mag dan al jaren uit de het ondergaan van de zon een mooi plaatje ople- eigenaren van restaurant 't Veerhuis en hotel vaart zijn, dat wil niet zeggen dat de voormalige vert. Vanaf volgende week vaart vanuit de haven Oosterschelde, die beide aan de voormalige veer- veerhaven op Sint-Philipsland zijn functie heeft bovendien weer een fiets- en voetzomerveer haven liggen. foto Jan-Willem Kempeneers door David Duijnmayer GOES - Als het even kan, wil de Goese dweilband The Pink Panthers er een jaarlijks evene ment van maken. Zaterdag is in de Goese binnenstad het gratis Han zefestival, een 'muziekspektakel met dweilbands'. Dertien dweil bands spelen tussen 13.00 en 17.00 uur op vijf podia verspreid door het centrum. Daarna spelen alle bands - met gemiddeld vijftien man per groep - samen op de Gro te Markt. Het is niet de eerste keer dat een dweilbandfestival in Goes plaatsvindt. In 2006 vierden The Pink Panthers met een vergelijk baar festival het 22-jarig bestaan - een speciaal jubileum in carnavals- land, omdat elf het carnavalsgetal is. Dit jaar bestaan The Pink Panthers 25 jaar (een 'burgerjubi leum', zeggen ze zelf), dus vonden ze het tijd voor een reprise. „Het is de bedoeling om het vanaf nu jaar lijks te doen", zegt organisator en Pink Panthers-lid Patrick Elshout. „Dat hoeft niet per se alleen met dweilbands, daarom hebben we een wat algemene naam voor het festival gekozen. Maar we gaan er van uit dat dweilbands de komen de jaren het belangrijkste onder deel van het festival zijn." Goes zelf heeft vijf dweilbands, die zaterdag allemaal optreden. Naast The Pink Panthers zijn dat Oor Ons Noe, Vals Alarm, Te Zot en De Sjokkers. Verder komen er uit heel Zeeland en Brabant bands naar Goes. De podia staan bij De Stenen Brug, De Bult (Oostwal), het Kerkplein, Kolveniershof en op de Grote Markt. „De dweil bands gaan van podium naar po dium, dus ik verwacht dat er in de winkelstraten ook wel wat muziek te horen is. Voor een dweilband is het natuurlijk het lekkerst om al spelend van de ene naar de andere locatie te gaan", zegt Elshout. GOES - Voetbalvereniging Goes houdt zaterdag een toertocht van zo'n tweehonderd kilometer voor motoren. Het vertrek is om 10.00 uur vanaf sportpark Het Schenge. De tocht gaat over Zuid-Beveland en Walcheren, met een lunch in Westkapelle. Na afloop is er bij W Goes een barbecue met loterij. De rit staat voor iedereen met een eigen motor open, aanmelden kan ter plaatse of via 0113-312085. GOES - De Belastingdienst heeft, naar nu bekend is geworden, afge lopen maandag bij een groot scheepse actie in de Goese Polder 31 mensen gesnapt die met elkaar een belastingschuld hebben van 350.000 euro. De schuldenaren konden meteen betalen of hun auto inleveren. De controle vond plaats bij de uitgaan de wegen van de wijk: de Troelstra- laan en Van Hogendorplaan. Ze was opgezet in het kader van het project Kansen voor de Goese Pol der, waarvan fraudebestrijding deel uitmaakt. Bij de actie was naast de fiscus, de politie en andere (opsporings) in stanties betrokken. Veertig men sen werden bekeurd of moeten voorkomen voor allerlei delicten. Zo waren er vier automobilisten die te veel alcohol achter de kiezen hadden. Een ander had een lading hennep in de kofferbak. °OSENDAAI. EN BERGÏ-^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37