Zeeland 'Drankmisbruik jeugd aanpakken' berco Omstreden subsidies terecht uitgekeerd ALLEEN VANDAAG ZOMERKOOPJES- DAGEN! ALLE PULLOVERS EN SWEATSHIRTS NU €49,00 Zeeuwse Dag van het Paard beleeft de veertigste editie veel voordeel De eerste honderd dagen van burgemeester Gerard Rabelink. B en W antwoorden op vragen van politieke partij Alert! Buurt schrikt van jongen met nepwapen Ontkenning duikpartij ondanks natte broek Donderdag 25 juni 2009 125 door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Dinsdag was hij op de kop af honderd dagen burgemees ter van Schouwen-Duiveland. Tijd om Gerard Rabelink eens te vra gen naar zijn indrukken en ambi ties. „Een geweldige gemeente om bur gemeester van te mogen zijn. Ik ge niet elke dag en doe mijn werk met veel plezier," opent Rabelink het gesprek. Van voorganger Jack Asselbergs nam hij de portefeuilles openbare orde en veiligheid, com municatie, automatisering en coör dinatie van beleid over. Het verlan gen naar een andere, meer op zijn voorkeur afgestemde portefeuille koestert Rabelink niet. Evenmin kan de burgemeester aangeven waar hij de afgelopen maanden zijn stempel op heeft gedrukt. „Tot en met de vakantie kijk ik hoe het hier allemaal in elkaar zit. Ik ga nog bij Zeelandia op bezoek, bij enkele scholen en bij de dorpsra den. Maar openbare orde is een be langrijke portefeuille hier, hoor. Er is extra aandacht nodig voor alco holgebruik onder jongeren onder zestien jaar. De jeugd op zich is al belangrijk. Zo baart de terugloop van het aantal leerlingen op de Pontes mij zorgen. Als ik iets voor die school kan betekenen, wil ik Burgemeester Gerard Rabelink: „Ik zag jongeren die om tien uur al beginnen te drinken, 's Avonds gaan ze dan naar het dorp om nóg dronkener te worden." foto Dirk-Jan Cjeltema dat graag doen." Ook na de verkie zingen van maart volgend jaar zal Rabelink niet op tafel slaan voor een andere portefeuille. „Ik hoop dat de raad mij informeert en con sulteert over de coalitievorming. Als er dan wat van mij wordt ver langd, zal ik dat doen." Een bezoek tijdens Pinksteren aan Renesse heeft indruk gemaakt op de nieu we burgervader. In overleg met de ondernemers in het toeristendorp wil hij het drankmisbruik van de jeugd aanpakken. „Ik zag jongeren die om tien uur al beginnen met drinken, 's Avonds gaan ze naar het dorp om nóg dronkener te worden. Zijn er dan geen grenzen Uw Sjaak van Zee team heet u van harte welkom. geen korting op bestellingen E Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl Maten t/m 62 'A, 64 en 57 - Maandag gesloten door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De uitgekeerde subsi dies waarbij de gemeente volgens de eigen accountant in de fout is gegaan, zijn terecht verleend. Er zijn alleen kleinere, procedurele fouten gemaakt. Dat antwoorden burgemeester en wethouders op vragen van politieke partij Alert! De gemeentelijk accountant gaf be gin deze maand aan dat de ge meente in 2008 verschillende ke ren niet getoetst had of organisa ties wel recht hadden op subsidie. Het ging om bijdragen uit de pot jes Monumenten (9600 euro), Wel zijn (34.668 euro) en Huisvesting Onderwijs (56.000 euro). Volgens het college kwam dat onder meer VROUWENPOLDER - De Zeeuwse Dag van het Paard beleeft dit jaar een jubileum. Het paardenevene- ment op manege De Eendracht in Vrouwenpolder vindt zaterdag voor de veertigste keer plaats. Zoals gebruikelijk zijn er tal van paardenkeuringen. Alle stamboe ken krijgen de gelegenheid paar den te presenteren en te laten be oordelen door deskundigen, 's Ochtends wordt vooral gekeken naar de bouw en de beweging van de rassen, 's middags gaat het om en verantwoordelijkheden? Je mag in het openbaar gebied niet dron ken zijn. Nou, ik heb er wel een paar gezien," zegt Rabelink met ge voel voor understatement. Dit weekeinde is Concert at Sea. Op de Brouwersdam worden 50.000 mensen verwacht. Rabe link: „Nee, daar heb ik geen stress van. Ik ga vrijdag kijken en zater dag zit ik in de meldkamer in Mid delburg. Er liggen draaiboeken voor als het erg warm wordt of als het gaat onweren. Achteraf gezien had ik meer stress moeten hebben voor Pinksteren in Renesse." Als ex-burgemeester van Maasbree heeft Rabelink ervaring met gróte publieksevenementen. „Je hebt daar onder andere het Oud Lim burgs Schuttersfeest. Daar komen zestig- tot zeventigduizend men sen op af en die lusten 'm ook wel. Maar het is strak georganiseerd." Rabelink woont nog niet in zijn ge meente. „Ik ga hier niets kopen voordat ik mijn huis in Maasbree heb verkocht. Maar het loopt niet hard. Mijn vrouw ligt er wakker van." De burgemeester overnacht in Badhotel Renesse, a raison van ongeveer 800 euro-per maand. „Een simpele studio met bed, ta fel, tv-tje en douche. Elke dag heen en weer reizen is onverant woord en kost ook geld. Ik zit niet in een hotel om het openbaar be stuur op kosten te jagen. Maar het is nu even niet anders. De huizen crisis treft ook mij." omdat aanvragen die één dag te laat waren ingediend, toch in be handeling zijn genomen. Ook wa ren regels onduidelijk. Daartegen zijn inmiddels maatregelen getrof fen. De subsidies bleken terecht. Het is dus niet zo dat de gemeente een ton teveel heeft uitgegeven, be nadrukt het college. De accoun tant stelde ook vast dat drie keer opdrachten onderhands zijn aan besteed, terwijl dat openbaar had gemoeten. Volgens het college komt dat vooral voor bij 'haastklus sen', zoals het inhuren van extern personeel. Vorig jaar ging het ook fout bij de aanbesteding van de verbouwing van het Transferium bij Renesse. Daar wilde men voor de zomer klaar zijn en daardoor is niet helemaal volgens de regels ge handeld. Volgens het college zijn alle betrokken ambtenaren nog eens op de regels gewezen. lange vorststraat - goes de relatie tussen paard en mens. Dat betekent dat er shownummers te zien zijn, zoals dressuur, sprin gen en menwedstrijden. Een bij zonder shownummer zijn de paar denrennen met Romeinse strijd wagens. Die worden gereden van af 16.30 uur. En omdat de Zeeuwse Dag van het Paard een jubileum te vieren heeft, wordt de dag afgeslo ten zoals dat vroeger ook gebeur de, met een zestienspan trekpaar den. www.zeeuwsedagvanhetpaard.nl SOMMELSDIJK - Een veertienjarige jongen uit Sommelsdijk is dinsdag avond door de politie aangehou den omdat hij een nepvuurwapen bij zich had. Geschrokken getuigen hadden de politie gebeld dat ze bij een sloot twee jongens met een wapen had den gezien. Volgens agenten leek het wapen erg echt. De eigenaar moet zich voor de rechter verantwoorden. Het wapen is in beslag genomen en wordt vernietigd. MIDDELHARNIS - De politie heeft dinsdag zeven jongeren uit Middel- harnis bekeurd wegens baldadig ge drag en verboden zwemmen. De jongens werden bij het Haven hoofd aangetroffen met natte zwembroeken aan, maar ontken den toch dat ze gezwommen had den. Volgens getuigen hadden ze ook stenen in het water gegooid. De jongens werden overgebracht naar het politiebureau. Hun ouders werd verzocht hen op te ko men halen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35