PZCI21 Buurt wil hotel op plek Strandkerk deDRVKKERY SCH )Ü!VELAf 22 25 Omwonenden wijzen woningbouw door Rabo Vastgoed af. Tamiflu Brasseriemenu Taxaties Pleegouderschap Percussion Friends 'Mijn nek is nét twee centimeter te lang om coureur te zijn' Gerard Rabelink wil drankmisbruik jeugd aanpakken Donderdag 25 juni 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland RENESSE - Veel bewoners en bedrij ven in Renesse West hebben geen bezwaar tegen uitbreiding van ho tel Hampshire Inn met een appar tementencomplex van twee bouw lagen. Dat is de conclusie van een door vijftig mensen bezochte bewoners bijeenkomst gisteravond over het lot van de verpauperde Strandkerk aan de Hoogenboomlaan in Renes se. De buurt gaat in elk geval een petitie opstellen waarin het ge meentebestuur wordt gevraagd snel duidelijkheid te geven, want iedereen is de al twaalf jaar leeg staande toeristenkerk zat. De bijeenkomst was het initiatief van Jonathan van Andel, eigenaar van Hampshire Inn. Henk Krijger, van de gelijknamige meelfabriek aan de Hoogenboomlaan kreeg ap plaus voor zijn voorstel een ono verzichtelijke bocht uit de laan te halen ten koste van grond van Van Andel. De hotelier zou dan aan de andere kant van zijn perceel een ander stukje grond moeten krijgen als compensatie. Op het aldus vergro te perceel kan Van Andel zijn voor de verkoop bedoelde 'appartemen ten bouwen en is meteen een ver keersprobleem opgelost. Toen het hoge woord er eenmaal uit was, er kende Van Andel ruiterlijk dat hij Hoteleigenaar in Renesse wil op de plek van de verpauperde Strandkerk appartementen bou wen. Door grondruil wordt ook een verkeersprobleem opgelost. financieel belang heeft bij sloop van de kerk. Volgens hem zit de zaak al vele jaren vast omdat de grond na zeven keer te zijn door verkocht te duur is geworden. De huidige eigenaar, Rabo Vastgoed, kan de waarde van de grond, vol gens Van Andel, alleen nog terug verdienen door er tenminste 25 woningen op te zetten. Uit reacties viel op te maken dat de buurt hier niet voor voelt. Het plan van Krijger/Van Andel kreeg daarentegen wel steun. Er kwamen ook andere ideeën uit de vergadering. Een Renessenaar wilde er studentencontainers neer zetten, omdat hij daar in handelt. Starterswoningen was de suggestie van Renessenaar Dick Kooman, terwijl anderen met suggesties als openluchtzwembad, museum, overdekte kinderspeelplaats en groenstrook kwamen. De avond in hotel Hampshire Inn werd ingeleid door Roeland van Kerkhoff van stedenbouwkundig adviesbureau Rothuizen van Doorn 't Hooft. Hij leidde ook de discussie. „Kerkhoff is een beetje onafhankelijk," zei Van Andel aan het slot van de bijeenkomst. De ruïne van toeristenkerk De Ark is de omwonenden in Renesse al twaalf jaar een doorn in het oog. foto Dirk-Jan Gjeltema Marktsi Middelburg T0118886886 '343$ Recessie, tegenvallende inkomsten, de broekriem, allemaal samenko mend in dat ene gevreesde woord: reorganisatie. Ook dat Zeeuwse be drijf ontkwam er niet aan. Soms moet je gewoon wat gewicht kwijt om gezond te blijven. „Ik ben vast de volgende", somber de een medewerker die nog maar kort in dienst was. „Last in, first Tip? redactie@pzc.nl out." Een oudere collega klopte haar geruststellend op de schouder. „Geen zorgen. Ik heb toevallig ge hoord dat ze het tamiflu-model gaan hanteren. Er wordt gewoon niemand ontslagen. De directie wacht vervolgens af wie zonder vaccin de Mexicaanse griep over leeft. Er bestaat al een term voor: natuurlijk verloop." vanavond vanaf 17.30 uur zomersalade, visburger of gevulde knoflookchampignons en kokosrisotto 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanmorgen 9.30-12.30 uur Zeeuws Veilinghuis vrijdag 26-06,14.00-15.00 uur in de praktijk, Gerda Doelman zaterdag 27-06,15.30-16.15 uur meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31