Zeeland Woongoed kan doorbouwen BijQINTER Jg-Ï Vlissingen! 400 m2 KORTING KORTING KORTING Dweilbands paraderen door centrum Goes Nu WINTERSPORT WINTERSPORT WINTERSPORT Vrijdag 26 juni is onze nieuwe winkel geopend! Actie fiscus levert 3,5 ton op Wij verhuizen van Waistraat 80 naar 62! i m Middelburg leent geld aan corporatie voor snelle huizenbouw. '\//%s winkelruimte! v WDonderdag 25 juni 2009 27 Bij beschikking van de kanton rechter te Middelburg d.d. 20 mei 2009 is Lauwrens Kumara Petri. geboren te Nawalapitiya, Sri Lanka op 4 oktober 1987, wonen de te Groenewoud 38, 4381 HE Vlissingen, onder curatele gesteld met benoeming van Jacobus Pieter Bouterse, Nieuwe Achter weg 5, 4493 AD Kamperland tot curator. door Maurits Sep MIDDELBURG - Om de crisis op de Middelburgse woningmarkt te be strijden, slaan gemeente en wo ningcorporatie de handen ineen. Woongoed gaat huur- en koopwo ningen bouwen met geld dat door Middelburg wordt geleend. Dit en volgend jaar worden 39 huurappartementen en 32 koopwo ningen gebouwd in de Mortiere, Dokstraat, Baarsjesstraat, Water gang, Noordweg en Noordsingel. Woongoed moet daarvoor geld le nen, maar omdat dat door de cri sis te duur is en de projecten ver lies zullen lijden, doet de gemeen te dat, en die leent het dan weer door aan Woongoed. Het gaat om een lening van ten minste 1,1 miljoen euro, maar mo- GOES - Als het even kan, wil de Goese dweilband The Pink Panthers er een jaarlijks evene ment van maken. Zaterdag is in de Goese binnenstad het gratis Han- zefestival, een 'muziekspektakel met dweilbands'. Dertien dweil bands spelen tussen 13.00 en 17.00 gelijk om een bedrag van 15 mil joen. De hoogte hangt af van een besluit van het kabinet over de bor- gingsgrens van het Waarborgfonds Sociale Woningbouw. Die grens bepaalt tot welk bedrag een geld- verstrekker ervan verzekerd is dat hij zijn geld terugkrijgt als de geld lener in problemen komt. Het ka binet wil die borgingsgrens optrek ken van 200.000 naar 240.000 eu ro. Als de Tweede Kamer daarmee instemt, is een lening van 1,1 mil joen euro door Middelburg aan Woongoed voldoende om de be oogde huizen te bouwen. Blijft de grens op 200.000 euro, dan is een lening van 15 miljoen nodig. „Een groot verschil, maar dat komt omdat in de plannen maar drie huizen en één algemene ruim te in een complex boven de norm van 240.000 euro vallen; de rest zit tussen de 200.000 en 240.000 eu ro", verklaart Harry Siebelink van de gemeente Middelburg. uur op vijf podia verspreid door het centrum. Daarna spelen alle bands - met gemiddeld vijftien man per groep - samen op de Gro te Markt. Het is niet de eerste keer dat een dweilbandfestival in Goes plaats vindt. In 2006 vierde de Goese Wethouder Albert de Vries ver trouwt erop dat het bij een lening van 1,1 miljoen blijft. „De Kamer was al voor het optrekken van de borgingsgrens, terwijl het kabinet twijfelde. Nu het kabinet over de streep is, verwacht ik geen proble men meer uit de Kamer." Zelfs als die er toch komen, is het gemeentebestuur bereid 15 mil joen te lenen aan de woningcorpo ratie. „Wij zijn bereid zo ver te gaan omdat de omstandigheden ook bijzonder zijn", verklaart De Vries. „Er staan wel veel koophui zen leeg, maar op de huurmarkt is sprake van krapte. Ook voor ons beleid ten aanzien van wonen en zorg is het noodzakelijk dat de bouw doorgaat. Bovendien is Middelburg leent 1,1 miljoen eu- ro en schuift dat door naar Woongoed. Met dat geld worden versneld 39 huur- en 32 koopwo ningen gebouwd. dweilband The Pink Panthers met een vergelijkbaar festival het 22-ja- rig bestaan - een speciaal jubileum in carnavalsland, omdat elf het car navalsgetal is. Dit jaar bestaan The Pink Panthers 25 jaar (een 'burger jubileum', zeggen ze zelf), dus von den ze het tijd voor een reprise. Woongoed een gezond bedrijf, dus het is financieel voor ons be trekkelijk veilig." Woongoed moet overigens 0,3 pro cent meer rente betalen aan de ge meente dan de gemeente betaalt voor de lening. Die opslag op de rente moet Woongoed betalen, omdat een gemeente geen 'staats steun' mag geven. Middelburg krijgt de rente die zij zelf moet be talen over de lening dus met een kleine winst terugebetaald door Woongoed. Op een lening van 1,1 miljoen euro houdt de gemeente er dus 3300 euro aan over; bij 15 miljoen is dat 45.000 euro. Woningcorporaties zijn rijk, heb ben grote eigen vermogens. Woon goed ook, erkent De Vries. „Maar dat kapitaal zit in de stenen. De boekwaarde van de huizen die Woongoed bezit, is lager dan de marktwaarde. Maar ze nu verko pen heeft gezien de markt en de dalende huizenprijzen geen zin." „Het is de bedoeling om het vanaf nu jaarlijks te doen", zegt organisa tor en Pink Panthers-lid Patrick Elshout. „Dat hoeft niet per se alleen met dweilbands, daarom hebben we een wat algemene naam voor het festival gekozen." GOES - De Belastingdienst heeft, naar nu bekend is geworden, afge lopen maandag bij een groot scheepse actie in de Goese Polder 31 mensen gesnapt die met elkaar een belastingschuld hebben van 350.000 euro. De schuldenaren konden meteen betalen of hun auto inleveren. De controle vond plaats bij de uitgaan de wegen van de wijk: de Troelstra- laan en Van Hogendorplaan. Ze was opgezet in het kader van het project Kansen voor de Goese Pol der, waarvan fraudebestrijding deel uitmaakt. Bij de actie waren naast de fiscus, de politie en ande re (opsporings) instanties betrok ken. Veertig mensen werden be keurd of moeten voorkomen voor allerlei delicten. Overigens is het interventieproject Kansen voor de Goese Polder niet alleen bedoeld om sociale en andere fraude op te sporen, maar ook om verborgen ar moede te traceren. W -iex és* ..4= De kortingsbonnen zijn nteïy&Wfg' m combinatie met andere aanbiedingen of acties. Maximaal 1 bon per artikel. Niet inwisselbaar voor content geld. Geldig t/m 31 juli 2009. Kijk ook op www.intersportvIissmg?n-zierikzee.nI voor de openingsdeals! 15% 20%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29