pzcbi Harde aanpak overlast Vlissingen deÜRVKKERY 22 25 Burgemeester laat 'rotte appels' Bossenburgh hinderlijk achtervolgen. Rolstoelen over de boulevard ZEEUWSE Tamiflu Brasseriemenu Taxaties Pleegouderschap Percussion Friends Wat de boer niet kent, moet hij toch echt leren vreten fgwlli mui»,- - Scheepswerf wordt omgeploegd tot evenemententerrein Donderdag 25 juni 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Henk Postma vlissingen - Vlissingen wil hard nekkige veroorzakers van overlast een halt toeroepen, te beginnen in de wijk Bossenburgh. Volgens bur gemeester Wim Dijkstra lijdt het woongenot daar ernstig onder cri minaliteit, intimidatie, bedreigin gen en asociaal gedrag. De gemeente weet al waar ze moet zoeken. In Bossenburgh zijn vijf tot zes 'overlast-adressen' in beeld, en een groep van zo'n veer tig jongeren, bestaande uit een har de kern en nogal wat meeloper- tjes. De politie gaat betrokkenen hinderlijk volgen. „We halen ze uit de anonimiteit van de groep", zegt Dijkstra. De 'rotte appels' krijgen binnen kort een laatste waarschuwing. Als dat geen zoden aan de dijk zet, vol gen huisuitzettingen, samenscho lingsverboden en arrestaties. De ge meente koerst aan op eenzelfde aanpak van problemen bij de Bonedijkestraat, de Scheldestraat en de Hercules Segherslaan. Het is ook de bedoeling alcoholisten en drugsverslaafden, die samenscho len bij horeca en winkels, dwin gend naar een andere plek te lood sen. Met name het Scheldeplein en de Lange Bank onder de Boule vard komen in aanmerking om te worden 'schoongeveegd'. Raddraaiers, aldus Dijkstra, zullen W* Mensen die in Vlissingen voort- durend ernstige hinder veroorza ken, moeten hun leven beteren. Zo niet, dan wil de gemeente hen het leven zuur maken. voortdurend de hete adem in de nek voelen van politie, burgemees ter en bewoners. Ook de meelo pers worden aangepakt. Eerst door hun ouders erbij te. halen. Komen ze van buiten de wijk, dan kun nen ze rekenen op een wijkver- bod. Dijkstra belooft ook een harde aan pak van rondscheurende auto's en scooters. Met de bewoners wordt binnenkort overleg gevoerd over snelheidsbeperkende maatregelen. Om op het Sterkenburgplein sa menscholing van jongeren te voor komen, wordt een 'mosquito' inge zet, een apparaat dat een hoge pieptoon produceert die alleen door jongeren kan worden ge hoord. Aansluitend op dit alles wil Vlissin gen de inspanningen intensiveren om ontspoorde jongeren weer op het rechte pad te brengen: in okto ber opent minister Hirsch Ballin aan het Stadhuisplein het Veilig heidshuis Zeeland. Politie, justitie en hulpinstellingen gaan daarin nauw samenwerken aan een inten sieve, persoonsgerichte aanpak van probleemjongeren, veelplegers en huiselijk geweld. vlissingen - De Rolstoel Boulevardloop vorm- Geholpen door volwassen vrijwilligers en scho- stoet en er reed een paardentram mee. De Vandaag is er een zomermarkt in Ter Reede, de gisteren de opening van de zomerdriedaag- lieren reden de mensen in een rolstoel over Rolstoel Boulevardloop was georganiseerd in de driedaagse wordt morgen afgesloten met se van Zorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. de boulevard. De Delta Band begeleidde de samenwerking met de Stichting Palladium, een barbecue. foto Lex de Meester Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Recessie, tegenvallende inkomsten, de broekriem, allemaal samenko mend in dat ene gevreesde woord: reorganisatie. Ook dat Zeeuwse be drijf ontkwam er niet aan. Soms moet je gewoon wat gewicht kwijt om gezond te blijven. „Ik ben vast de volgende", somber de een medewerker die nog maar kort in dienst was. „Last in, first Tip? redactie@pzc.nl out." Een oudere collega klopte haar geruststellend op de schouder. „Geen zorgen. Ik heb toevallig ge hoord dat ze het tamiflu-model gaan hanteren. Er wordt gewoon niemand ontslagen. De directie wacht vervolgens af wie zonder vaccin de Mexicaanse griep over leeft. Er bestaat al een term voor: natuurlijk verloop." vanavond vanaf 17.30 uur zomersalade, visburger of gevulde knoflookchampignons en kokosrisotto 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanmorgen 9.30-12.30 uur Zeeuws Veilinghuis vrijdag 26-06,14.00-15.00 uur in de praktijk, Gerda Doelman zaterdag 27-06,15.30-16.15 uur meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23