Overvalgolf is politie te veel Zeeland woest op Rijk na korting bijdrage PZC Helianthos maakt flexibele folie met zonnecellen 13 Na tien jaar kwelling is toekomst WCT nog altijd ongewis 15 Vandaag in de 'it Concert at Sea is dagje uit Pas op voor Onderstroom Cp> Meten is weten bij Europe Coif Outlet zie ook: www.pzc.nl/uit Overvallers hebben het steeds vaker gemunt op woningen. Hulpverlening op de Westerschelde in geding door lagere bijdrage. Veiligheidsdienst blijft inzicht weigeren Verbeet legt twitteren in Kamer aan banden IeBZESIZEM MBB Zware vliegtuigbom gevonden bij Vlissingse duinen ■SKonSIiHl**: Word ook abonnee! DONDERDAG 25 juni 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 147 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN door Jan Salden DEN HAAG - De politie weet de overvalgolf die sinds vorig jaar over het land trekt met geen moge lijkheid te stoppen. In de eerste vier maanden van 2009 nam het door Marcel Modde MIDDELBURG - De Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) heeft de ramkoers ingezet op de ministeries van Bin nenlandse Zaken en Verkeer en Waterstaat. Aanleiding is het be richt uit Den Haag dat twee mil joen minder wordt bijgedragen aantal gewapende berovingen op nieuw toe. Daders hebben het steeds vaker gemunt op woningen. Ook het aantal overvallen op ben zinestations steeg explosief Dat le ren nieuwe cijfers van de Raad van Hoofdcommissarissen, die in het bezit zijn van deze krant. VVD-Kamerlid Fred Teeven kon digt aan minister Ernst Hirsch Bai- lin van Justitie om opheldering te aan de hulpverlening op de Wes terschelde. Daarmee wordt de uit voering van het project Slagkracht op het spel gezet, aldus commissa ris van de koningin Karla Peijs. On der aansturing van Peijs is de afge lopen 2,5 jaar gewerkt aan rampen bestrijding op de Westerschelde. In 2007 werd afgesproken dat het Rijk een derde van de geschatte 13,5 miljoen investering zou beta len en de Zeeuwse gemeenten en provincie de rest Ook is overeenge vragen. „Ik constateer dat dit kabi net de overvalplaag gewoon laat voortduren en gedupeerde burgers en ondernemers in de kou laat staan. Intussen kondigt Justitie doodleuk aan dat acht gevangenis sen worden gesloten, omdat de zware criminaliteit afneemt. Uit deze cijfers spreekt het tegendeel." Het aantal overvallen stijgt snel. Vorig jaar was er een toename van komen dat een eventuele bijdrage van andere partners in mindering zou worden gebracht op de regio nale inbreng. Peijs slaagde na lang onderhandelen in Vlaanderen de inzet van twee blusboten los te peuteren, die in het Nauw van Bath paraat worden gehouden. Dat betekent dat de aanloop van Slagkracht ruim 8 miljoen gaat kos ten. Beide ministeries grijpen dat voordeel nu aan om eerdere toe zeggingen te verlagen. elf procent ten opzichte van 2007. In de eerste vier maanden van dit jaar ging het om een stijging van 23 procent. Dit jaar stond de teller eind april al op 1056, vorig jaar was dat na vier maanden 856. Daders verschaffen zich steeds va ker door bedreiging met een wa pen toegang tot woningen. Het aantal overvallen op woonhuizen steeg van 178 in de eerste vier Peijs en de burgemeesters van de dertien Zeeuwse gemeenten zijn woest op die manoeuvre. Zo wordt een gat in de eigen begro ting geschoten. Het VRZ-bestuur eist dat de betrokken ministers eer dere afspraken nakomen. Gebeurt dat niet, aldus Peijs, dan geeft de provincie de opdracht terug en moet het Rijk zelf de veiligheid op de Westerschelde maar regelen. pagina 3: commentaar maanden van 2008 naar 260 in de zelfde periode dit jaar, blijkt uit het Landelijk Overvallen en Ram- krakensysteem van de politie. De Raad van Hoofdcommissarissen maakt zich zorgen. „Daders pik ken vooral oudere mensen uit als slachtoffer. Ze schrikken er niet voor terug hen te gijzelen en vast te binden met tape. Dat is abso luut traumatiserend." DEN HAAG - De AIVD blijft weige ren oud-korpschef Fup Gouds waard en burgemeester Koos Schouwenaar van Middelburg in zicht te geven in de rapportages die leidden tot het uit zijn functie zenen van Goudswaard. pagina 2: AIVD blijft gesloten als vy oester in zaak korpschef DEN HAAG - Bewindspersonen en Kamerleden mogen tijdens Kamer debatten niet meer twitteren. Ka mervoorzitter Verbeet vindt het onacceptabel dat burgers op die manier tijdens een Kamervergade ring worden geïnformeerd. pagina: 4/5 twitteren tijdens Ka- merdebat verboden Twitteren in Tweede Kamer moet kunnen reageer op www.pzc.nl reacties: 309 Vrije pers mag wat kosten eens 40% oneens 4SI 60% VLISSINGEN - Bij kustwerk in Vlissingen is gister- bom onderzocht. Omdat er geen direct gevaar foto Lex de Meester middag een zware bom uit de Tweede Wereldoor- was voor de omgeving, is er zand op gestort en fotoinzet Coen Bertijn, waterschap Zeeuwse Eilanden log gevonden. De duizendponder ligt aan de land- een gevulde container op gezet om te voorko- zijde van de duinen tussen Vlissingen en Dis- men dat er mensen bij komen. Vandaag wordt be- - pagina 29: mogelijk evacuatie voor ruimen I hoek. De Explosieven Opruimingsdienst heeft de slist over het opruimen van de bom. bom Zeeland: 2, 3, 21 t/m 29; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Economie: 13; Achter grond: 15; Meningen: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 33 t/m 37; Te levisie: 38, 39. Bijlage: UitGids. Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1