Kinderjury De PZC-lezersredacteur is ook online te vinden: Zwembad 2 Zwembad 3 Zwembad 4 Zwembad 5 Honger Internetheffing Oranjevereniging DE TWEE ALLER-ALLERLEUKSTE BOEKEN De Nederlandse -jffffT www.pzc.nl/lezersredacteur Donderdag 25 juni 2009 I 1 7 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) 'Zwembad Aardenburg moet wel licht sluiten'. Wat zal het volgende zijn? Voetbalvelden die verdwij nen, dorpshuizen die gesloten wor den? De burger moet een zware tol betalen voor de slechte finan ciële positie van de gemeente Sluis. De belastingen zijn flink om- hooggegaan, een begrafenis is bijna onbetaalbaar geworden en de subsidies voor verenigingen zijn flink verlaagd. Bovendien wordt er bezuinigd op onderhoud van wegen en openbaar groen. Nog niet zo heel lang geleden was Oostburg de goedkoopste gemeen te van Nederland en was Sluis- /Aardenburg financieel kernge zond. Amper zeven jaar na de fu sie is de gemeente Sluis niet meer in staat om haar basistaken naar behoren uit te voeren! Het wordt hoog tijd dat de gemeente Sluis eens diep nadenkt tot welke prijs ze haar zelfstandigheid wil behou den. In tegenstelling tot toen zal de bevolking nu wel beter af zijn met een fusie met Terneuzen. Cermen Modde Sint Bavostraat 20, Aardenburg Mare Moens slaat in zijn ingezon den brief van woensdag vele spij kers op vele koppen. Het gemeen tebestuur van Sluis heeft op heel wat paarden gewed, maar nogal eens verkeerd ingezet. Het sum mum is voor mij nog altijd de Pa- keerOnthaalKamer. Veel van die spijkers hebben bij de bevolking onbegrip en onrust veroorzaakt en wellicht dient de heer Fremouw - zie zijn ingezonden brief van dins dag - daar de verklaring te zoeken voor het groot aantal mensen dat bij de Europese verkiezingen op een Zeeuws-Vlaams-vreemde par tij gestemd heeft. Ik denk dat vele van die stemmers willen aangeven dat we 'ons-eigen-landje' ons ei gen landje willen laten zijn. Géén Waterdunen, geen Romeins fo rum in Aardenburg (maar wél een zwembad geen pinguïns in Bres- kens, geen dure (leefbaarheids)on- derzoeken, geen nog duurdere ex terne bureaus, niet nog méér land bouwgrond die verkracht wordt tot natuur. Politiek luister naar de burger en houdt onze Zeeuws-Vlaamse vlag in top, zodat de leeuw op de gele - kleur van de hoop - achtergrond een symbool is voor onze 'strijd' voor een echt 'landje-apart'; een landje dat niet bepaald worden door de dames en heren politici, maar een landje zo als de Zeeuws-Vlamingen het wil len. De heer Fremouw kan dan Zeeuws-Vlaanderen met humor en ludiek blijven promoten. Cuus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Hoe triest is het gesteld met een gemeente als zij de gevolgen van een jarenlang financieel wanbeleid op de kinderen verhaalt? Dick van Heyst Romanlaan 22, Aardenburg Ongelofelijk. 1\vee jaar geleden zo'n prachtige investering, alle neu zen dezelfde kant op, en nu tot ontdekking komen dat de onder houdskosten te hoog zijn? Onder houd is een vereiste, anders gaat het stinken. Stinkt het nu al? Of woon ik er te ver vandaan om dat goed te kunnen constateren? Dit riekt naar de zoveelste steek onder water tussen de koning en de ridder. Volwassen mensen, door de jaren en de wol geverfd. Lang geleden was er een koning die ridders uitnodigde. Met z'n allen aan een ronde tafel gezeten werden er prachtige zaken beslo ten en na afloop werd het volk ge trakteerd. Een dagje gratis ont- zwemmen? Theo Buijsse Draaibrug 30, Draaibrug Een op de zes mensen lijdt hon ger. Er is geen onderzoek nodig naar de oorzaken, geen conferen tie van hoogbetaalde weldoorvoe de woordenproducenten hier of in Brussel. 'Onze' boeren moeten naar vermo gen op het totale oppervlak van hun bedrijf produceren en daar voor een reële prijs ontvangen van ontwikkelingshulp, die het trans port van de producten naar de ont vangers betaalt. De landbouwsubsi dies kunnen weg. De EU bespaart. Hongerenden hoeven in de wereld geen 60.000 hectare regenwoud per week te verbranden, compen seren wij de natuur en brengen de C02-uitstoot omlaag. Er hoeft geen C02-gas in oude gasvelden gepompt te worden, wij besparen miljoenen aan proeven en kunnen auto rijden en de autofabrieken produceren. Ook warmf de aarde minder op met meer begroeiing, die de C uit CO2. opslaat. De 600 hectare polder levert voed sel of biobrandstof De Wester- schelde hoeft niet verdiept, want de ijskappen groeien, de zeespiegel daalt en we kunnen op de fiets naar Plymouth waar de WCT aan gelegd is. Daar hoeft niet over ge praat te worden, we besparen mil joenen, de begroting kan 10 pro cent omlaag. Misschien keert de staat dan wel uit en wordt belas ting belusting. L. Jacobs Populierestraat 23, 's-Cravenpolder PZC/Wegener is in handen van de mediatycoon David Montgomery (Mecom). Over 2007 maakte Weg ener 60 miljoen winst, maar in 2008 daalde dat naar 28 miljoen, mede door het Mecon beheerbe- leid. De vraag is of wij als internet gebruiker mijnheer Montgomery moeten ondersteunen. Wat wel van fenomenaal belang is, is het belang van een regionaal blad met betrekking tot de lokale democra tie. De PZC is een zeer goed regio naal dagblad, en geeft open forum aan burgers op een wijze waar de lokale en provinciale overheden een punt aan kunnen zuigen. Zo gaat de provinciale enquête naar 50.000 Zeeuwen via Scoop qua leefbaarheid in Zeeland niet eens in op de mobiliteit tussen de re gio's. Maar voordat Peter Jansen en andere Nederlandse hoofdre dacteurs gretig in een internetbe- lasting happen, gaan ze eerst maar naar Montgomery om centen. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet In het artikel Oranjevereniging Co- lijnsplaat 'heeft behoefte aan op pepper', (krant 20 juni) geeft dorpsraadvoorzitter Hendrikjan Hoffman een toelichting op een aantal initiatieven. Naast de dorps raad is al veel langer het Centraal Colijnsplaats Buurtcomité (CCB) actief Ons comité is in Colijns- plaat beter bekend als de Oranje vereniging. Het organiseren van Koninginnedag is één van de acti viteiten waar wij ons voor inzet ten. Sinds jaar en dag wordt hier voor ook de Voorstraat van Colijns- plaat versierd met vlaggetjes. In het kader van een bruisend Colijn (voor jong en oud) laten we deze vlaggetjes normaliter hangen tot de Solexrace in juli. Deze vlagge tjes zijn echter een doorn in het oog van de heer Hoffman. Al thans, dat hebben wij vernomen van de gemeente Noord-Beveland, waar de heer Hoffman meerdere malen heeft geëist dat wij de vlag getjes weghalen. Wij betreuren het dat in een klein dorp als Co- lijnsplaat een voorzitter van de dorpsraad op deze manier omgaat (niet communiceert) met een an dere vereniging die hetzelfde doe! voor ogen heeft. Los gezien van de discussie of men de vlaggetjes nu wel of niet mooi vindt. Namens de Oranjevereniging Colijns- plaat, voorzitter B. Tilroe Hovenierstraat 10, Colijnsplaat Dit zijn ze dan. De twee allerbeste boeken van 2008 volgens de Nederlandse Kinderjury 2009. Duizenden kinderen hebben gestemd op hun favoriete kinderboek. Op school, in de bibliotheek of via internet. 'Dolf je Sneeu wwolf je' van Paul van Loon vinden kinderen van 6 tot en met 9 jaar het aller-allerleukst. 'Hoe overleef ik mijn vriendje? (en hij mij!)' van Francirie Domen is de nummer één bij 10- tot en met 12-jarigen. Dat deze twee schrijvers er wat van kunnen, blijkt wel. Beiden hebben de prijs al vaker in de wacht gesleept. En de boeken zijn een absolute vakantietip. Namens de kinderen en hoofdsponsor ABN AMR0, gefeliciteerd! Deze en alle andere genomineerde boeken staan op kinderjury.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17