Zeeland 'Zie het als een vooruitgang' Waanzinnig Stipvoordeel! Nieuw plan voor studentencampus Failliet treft 250 mensen 'Bundel lijnen hoogspanning' I OOK VOOR JE KAMPEERUITRUSTING MOET JE BIJ ONS ZIJN! Forse straffen voor overvallers Maastricht Zuid-Limburg*** VINTERSPOHT ERIK Bijeenkomst en film over Transition Towns in Goes. Bij Morres Wonen in Hulst werkten ook veel parttimers. 3- t/m 8-daagse autovakantie Golden Tulip Apple Park Maastricht 89 119 Woensdag 24 juni 2009 27 vlissingen - Zou het nu dan écht gaan lukken, die studentencampus in de 'Stadshaven' van Vlissingen? De gemeente is overtuigd van wel. Samen met de provincie, het ROC, de Hogeschool Zeeland, het be drijfsleven en de Rijksoverheid wil de gemeente Vlissingen in zeven fases de titel 'studentenstad' ver krijgen. Stapsgewijs maken school gebouwen plaats voor nieuwbouw en verrijst een studentenflat aan de Edisonweg. De Zeevaartschool verhuist naar de binnenhaven, er komen nieuwe kantoren en de stu denten wanen zich straks op een échte campus, compleet met plei nen en een wandelroute. Dit alles kost vijftig miljoen euro. Maar dan heb je ook wat. 'De cam pus zal het kloppend hart gaan vor men van Vlissingen Stadshaven en Vlissingen op de kaart zetten als on derwijs- en studentenstad.' De wer vende woorden in de allernieuw ste brochure liegen er niet om. 'Een totaalconcept voor studeren, wo nen, werken en recreëren.' Die woorden zijn in Vlissingen va ker gevallen. Al in 2000 kondigde de gemeente de komst van een campus aan. Ook de HZ en wo ningcorporatie L'Escaut beloofden dit. Het nieuwe plan is geen fata morgana, zegt wethouder Jacques Suurmond. „Wij leggen nu een plannetje neer dat we in fases vol tooien, samen met partijen." Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Efteliiigprijzen md de Gouden Bal teruc in Nederland! V,V Verzamel t/m woensdag alle 14 letters en ga naarwww.eftoling.com voofcCHjr 2 STUKS VOOR: (39,00 VOOR; £0,95"" 2 STUKS VOOR: C 89,00 Bij aankoop van 2actie matten en 2 actie slaapzakken betaald u slechts 175,00 middelburg - De aanleg van een nieuwe hoogspanningsverbinding van Borssele naar West-Brabant, de Zuid-West 380 kV, moet wor den aangegrepen om bestaande lij nen in Midden-Zeeland te bunde len. De provincie en vijf betrokken gemeenten hebben dit laten we ten aan stroomnetbeheerder Ten- net. De nieuwe leiding is nodig, omdat in Zeeland meer stroom ge produceerd zal worden. Tennet speelde met het idee de lei ding eventueel van Zuid-Beveland over de Oosterschelde naar Tholen te trekken. Zeeuwse overheden wijzen dit af, omdat het zicht op de Oosterschelde dan wordt aange tast. In de Zak van Zuid-Beveland kan bundeling van lijnen ertoe lei den dat masten verdwijnen. door David Duijnmayer goes - Eigenlijk, vindt Willy Dek ker uit Goes, zouden we ons ver schrikkelijk druk moeten maken over onze afhankelijkheid van olie. Maar op de een of andere manier doen we dat niet. „We laten het al lemaal maar gebeuren. Of omdat we niet helemaal begrijpen wat er aan de hand is, of omdat we niet zien hoe het anders kan." Dekker houdt daarom vanavond in buurthuis De Pit in Goes een bijeenkomst over dit thema. Naast een vertoning van de film The Po wer of Community, how Cuba Survi ved Peak Oil, wil ze inventariseren of er belangstelling is om in Zee land een Transition Town-initia- tief op te zetten. Transition Towns zijn lokale ge meenschappen die hun manier van wonen, werken en leven min der olie-afhankelijk willen maken. Het concept is gebaseerd op The Transition Handbook, een boek dat Rob Hopkins schreef over zijn ei gen woonplaats Totnes, waar hij een Transition Town van maakte. Een belangrijk onderdeel van het concept is bijvoorbeeld een meer regionaal gerichte economie. Meer seizoensgebonden eten en meer lo kale producten kopen, zodat de transportlijnen van voedsel korter worden. Verder kan een gemeen schap veel doen op het gebied van lokale energiewinning en een spaarzame omgang met water. Ook op Schouwen-Duiveland is er interesse voor de methode. Tom Hage uit Bruinisse heeft zichzelf naar voren geschoven als contact persoon voor mensen die ermee aan de slag willen op het eiland. „Maar het oprichten van een Tran sition Town is geen doel op zich", zegt Dekker. „Het gaat om bewust wording. Het doel van de bijeen komst is een gesprek voeren en ideeën uitwisselen." Dekker vermoedt dat veel mensen zich zorgen maken over de kli- 'lk ben niet voorbereid op een situatie waarin fossiele brandstoffen ontbreken' maatverandering en het opraken van fossiele brandstoffen, maar niet goed weten hoe ze daar zelf iets aan kunnen doen. „Bovendien leveren we niet graag in op het ge bied van comfort. We voelen op dit moment misschien nog niet echt de noodzaak, maar die is er wel degelijk. De kunst is om het niet te zien als een terugkeer, maar als een vooruitgang." Dekker wil met de bijeenkomst echter niet de indruk wekken dat zij het allemaal wél weet. „Ik heb ook de antwoor den niet. Daar kun je of fatalis tisch van worden, of je kunt probe ren om iets positiefs te doen. Ik ben een vrij gemiddelde burger, met een huis en een auto en drie kinderen. Ik ben me wel bewust van mijn koopgedrag, we gebrui ken de auto weinig en hebben een milieuvriendelijk huis. Maar dan nog ben ik afhankelijk van olie. Ik ben niet voorbereid op een situa tie waarin fossiele brandstoffen niet meer of in veel mindere mate beschikbaar zijn. Daar maak ik me wel zorgen over. En als ik dat doe, doen anderen dat vast ook." Bijeenkomst over Transition Towns, met filmvertoning The Power of Commu nity, how Cuba Survived Peak Oil. Van avond, aanvang 19.30 uur, buurthuis De Pit in Goes. door Harold de Puysseleijr HULST - Het faillissement van Mor res Wonen in Hulst treft in totaal zo'n 250 mensen die voor het be drijf werkten. Volgens curator Ste ven van Boven gaat het om onge veer honderdvijftig voltijdse ar beidsplaatsen. Een aantal daarvan werd in deeltijd vervuld, waardoor het totaal aantal werknemers ho ger uit valt. Vertegenwoordigers van FNV Bondgenoten en de Dienstenbond van het CNV hadden afgelopen maandag een kort onderhoud met directeur Walter van de Griendt van Morres. Van de Griendt toon de zich in dat gesprek met de vak bondsbestuurders volgens Kitty Huntjens van het CNV positief over de overname van het bedrijf, weliswaar in afgeslankte vorm. „Wellicht dat voor een deel van de personeelsleden die nu thuis zit ten straks een nieuwe baan in het verschiet ligt", aldus Huntjens. Rond de tachtig mensen bezoch ten de informatiebijeenkomst van de vakbonden. Huntjens en haar collega van FNV Bondgenoten ga ven praktische informatie over ge volgen van het faillissement voor het personeel. Werknemers heb ben de garantie gekregen dat ze nog zes weken loon uitbetaald krij gen via uitkeringsinstantie UWV. middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft drie Terneuzena- ren en een Aardenburger celstraf fen van 45, 34, 28 en 22 maanden opgelegd voor een overval. Slachtoffer van de vier was een man, die bij één van de daders op de hoek woonde. Op 18 januari werd er bij het slachtoffer aange beld en toen hij de deur opende, kreeg hij een pistool op zijn neus gedrukt. Twee mannen bonden hem vast. De buit was geluids- en beeldapparatuur en geld. gtandioosTslet Aankomst: 29 juni t/m 28 aug. Extra voordelig ingekocht voor hoogseizoen! Samen met directie van het fraaie Golden Tulip Apple Park in het historische en cultuurrijke Maastricht bieden wij deze zomer extra voordelige autoreizen, niet alleen naar Maastricht maar ook naar de fraaie omgeving van Zuid Limburg. Geniet in de vele restaurants en cafés op bijvoorbeeld het bekende Vrijthof. Ook in de omgeving is van alles te doen. Breng bijvoorbeeld eenbezoekaanValkenburgofhetdrielandenpunt in Vaals. Reissom is exclusief ontbijt, bij te boeken voor slechts 10 per dag (ter plaatse 15!). Aankomst dagelijks 29 juni t/m 28 augustus 3 dagen/2 nachten 59 4 dagen/3 nachten 5 dagen/4 nachten Ook reisduur 8 dagen mogelijk. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer. Toeslag ï-persoonskamerzie internet. Kinderprijzen zie internet. Exclusief: toeristenbelasting ca. 5,50 p.p.p.n. (ter plaatse te betalen). Reserveringskosten 19,50 per boeking. boek online of bel 020 - 66 22 222 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden op "folterend,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61