Zeeland Deltaweek vooruitstrevend maar ook traditioneel 25 t/m 28 juni'09 JobTracK.nl www. harvestfair. nl Loos alarm om drenkeling aan Bongerd Goes TaETi VERLAAGDE ïilfïAlï Boekenmarkt Organisatie ziet weer stijgende lijn in aantal aanmeldingen. Met boswachter over het dierenvriendjespad Kunst- en ambachten op markt in Ouddorp ING-flappentap keert terug op Markt in Goes Motor van lijnbus vat vlam bij Oude-Tonge BOBBE DAMESMODE "ie zoenen Woensdag 24 juni 2009 25 De PZC volgt deze zomer de gebeur tenissen in en rond de haven van Zie rikzee. Tussendoor worden uitstapjes naar andere havens op Schou- wen-Duiveland gemaakt. door Inge Heuff ZIERIKZEE - De eerste zeilboten voor de Deltaweek liggen al aange meerd, maar het gros zal zich vrij dag bij de havenmeesters melden. Dit jaar worden er zo'n 150 sche pen verwacht op de Deltaweek. Volgens Klaas Nijpels, voorzitter van Stichting Deltaweek, valt er weer een stijgende lijn te zien na een aantal jaren van verminderde belangstelling. „Ooit was de Delta week een zeilevenement én een va kantie voor gezinnen", verklaart Nijpels. „Later wonnen bestem mingen als Spanje het van een zeil vakantie. Nu merk ik dat er weer waardering voor de watersport en het wedstrijdzeilen ontstaat. De impuls die van de nieuwe sponsor Delta uitgaat, werkt ook positief." De Deltaweek viert volgend jaar het veertigjarige bestaan en is een samenvoeging van verschillende zeilwedstrijden die in het verleden vanuit of in Zeeland georganiseerd werden. Samenwerking door de verschillende Zeeuwse watersport verenigingen leidde tot de vor ming van de Deltaweek. Zierikzee is van oudsher het start punt. De aanbrengrace vanaf de Krammersluis naar de Zierikzeese haven geldt als het aanvangspunt. Dit jaar wordt op die dag voor het eerst een business race gevaren voor zakelijke relaties. Sponsor Del ta wil in de toekomst ook de Wes- terschelde op, om van- de Delta week een echt Zeeuwse zeilevene ment te maken. Nijpels: „We zijn vooruitstrevend, maar traditie is ons ook wat waard. We willen de ziel en het ka rakter van dit evenement behou den en dus blijft Zierikzee start plaats. Wel gaan we met de ge meente praten. De samenwerking is goed, maar de spin-off van de Deltaweek voor de detailhandel en horeca is groot. Dat mag na al die jaren wel eens onderwerp van overleg zijn." Voor havenmeester Flip de Leeuw is de Deltaweek gesneden koek. „Het is even afwachten hoeveel passanten er komen, maar we heb ben tijdens de Deltaweek nog nooit 'nee' verkocht." De Leeuw houdt met zijn twee collega's de teugels strak in handen. „Het zijn allemaal baasjes, die zeilers. Als je niet oppast, schieten ze een lege box in en gaan aan wal zonder iets te zeggen. Voor het liggeld is dat geen probleem, dat betaalt de orga nisatie voor de deelnemers. Maar als de eigenaar van die box terug komt, dan heb je de poppen aan het dansen. Wij willen de sfeer goed houden. Met onze boot zit ten we er dus boven op." Ook de zondagmiddag vraagt extra aandacht. „Je hebt zeilers die naar huis willen, zeilers die de vol gende dag wedstrijdzeilen en zei lers die pas vrijdag weer in actie komen. Dat moet je allemaal sorte ren, anders hebben we maandag ochtend een probleem. We heb ben wel eens een dobberend boot je gehad omdat de wedstrijdzeilers weg wilden en er niemand meer aan boord van dat bootje was." *11 «tg) °°SENDAALEN BESSEN WESTENSCHOUWEN - Kinderen tot 10 jaar kunnen zaterdag terecht in de excursieschuur van Staatsbosbe heer aan de Kraaijensteijnweg in Westenschouwen. Met een natuur- gids gaan ze op zoek naar spannen de en leuke dingen rond het die renvriendjespad in het bos. Vaders en moeders mogen ook mee. Kle ren en handen kunnen een beetje vies worden. De tocht van anderhalf uur start om 13.30 uur. Opgeven kan bij de VW in Haamstede of via 0900 2020233. OUDDORP - De Stichting Promotie Kop van Goeree houdt zaterdag een Ouddorpse Kunst- en Am- bachtsmarkt in het centrum van Ouddorp. Bij cafetaria 't Hoekje is vanaf 10.30 uur een uitgebreid kinderpro gramma. De jeugd kan daar onder meer schilderen en geschminkt worden. Verder is er live muziek van de bands De Roffels en Met Beide Voeten. De Ouddorpse Kunst- en Ambachtsmarkt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. GOES - De ING-geldautomaat in het voormalige postkantoor aan de Grote Markt in Goes die vorige week is afgesloten, komt terug. Op welke termijn kan ING niet zeg gen. Dat hangt af van de snelheid waarmee eigenaar Won Yip het pand kan verhuren. ING houdt om veiligheidsredenen geen geldautomaten in bedrijf in panden die leeg staan. Zodra een huurder het oude postkantoor be trekt, keert de flappentap terug. Yip is in gesprek met een aantal kandidaten voor het postkantoor. OUDE-TONGE - In een lijnbus bij Oude-Tonge is gisteravond korte tijd brand geweest. Er waren tien passagiers aan boord, die allen veilig de bus kon den verlaten. Volgens de politie Rijnmond ging dat zonder paniek. Het vuur woedde in het motor compartiment van de bus. Het gaat om lijn 396 van Rotter dam naar Middelharnis. De brand brak om 19.30 uur uit en was snel onder controle. De oorzaak van de brand is niet bekend. De Deltaweek van 2008: boten die meedoen liggen klaar in de haven van Zierikzee. Er deden 140 boten mee aan de race, iets meer dan het jaar ervoor. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema wolstraat vlissingen GIMBRERE DAMESMODE ZIERIKZEE - Boekhandel De Vries aan het Havenplein in Zierikzee houdt zaterdag een boekenmarkt in de tuin achter de winkel. Er worden honderden boeken aan geboden, van literatuur tot kook boeken. De boekenmarkt duurt van 9.00 tot 16.00 uur. GOES - Politie en brandweer zijn dinsdagochtend uitgerukt voor een mogelijke drenkeling in het water aan De Bongerd in Goes. Volgens een woordvoerster van de politie kwam er een melding bin nen van een voorbijganger, die iets verdachts zou hebben gezien. Een omwonende meldde dat hij rond tien uur 's ochtends een aantal kle dingstukken aan de rand van het water zag. De zoektocht van een duikploeg, die om kwart over tien begon, leverde niets op. Rond één uur staakten politie en brandweer hun activiteiten aan De Bongerd. video op www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59