land Technasiumleerlingen Vakantieplannen? PZC Geen vergunning voor plannen buitengebied Vrijzinnig Zierikzee staat achter Hendrikse Surveillance op Veerse Meer Peuterdans bij kinderopvang Petanque in Dreischor Lees de serie over verslaggevers in de Familieloop 22 Woensdag 24 juni 2009 Maak dan gebruik van de vakantieservice! lees vind leef MIDDELBURC - Zowel vanaf het wa ter als van de weg wordt er sinds afgelopen weekeind weer extra ge surveilleerd langs het Veerse Meer. De surveillances zijn in 2003 op initiatief van het waterschap ge start na klachten over wildkampe- ren en drugsdealen op de parkeer plaatsen. In de loop der jaren zijn steeds meer instanties bij het project be trokken. Dit jaar werkt het water schap samen met de gemeenten rond het Veerse Meer, de politie Zeeland, de waterpolitie, Staatsbos beheer, Rijkswaterstaat en de Fede ratie Sportvisserij Zuid-West. Pre ventie is het belangrijkste oog merk. Zowel de politie te water als het waterschap zijn met een boot aanwezig op het Veerse Meer. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen ind de Gouden Bal terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 14 letters en ag ga naar www.efteling.com (^SGpSÏ Tuinmeubelen Ook voor uw tuinmeubelen zijn wij het aangewezen adres t .-V .«/.V V"$V 'el.: 0118-552010 Het hardloopblog op www.pzc.nl/blogs NIEUWERKERK - Het nieuwe kinder dagverblijf in Nieuwerkerk viert woensdag 1 juli de officiële ope ning. Het pand is te bezichtigen en er zijn allerlei activiteiten, waaron der een gratis workshop babymas sage (10 uur) en een peuterdans (15 uur). Om 16 uur wordt de naam van de dagopvang bekend gemaakt. Voor deelname aan de workshop of peuterdans is aanmelden ver plicht. Dat kan via telefoonnum mer 06 57552637. DREISCHOR - De Stichting Dorps raad Dreischor organiseert zater dag een petanquetoernooi op mini- camping Dreischor aan de Welle- weg 43. Petanque, ofwel jeu-de-boules, wordt zaterdag gespeeld in teams van twee. Deelnemers kunnen zich alleen of per duo aanmelden via janboslooper@hotmail.com. Deel nemers wordt gevraagd eigen ma teriaal mee te nemen, maar reser- veballen zijn aanwezig. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „Ik heb een vervelende mededeling voor mensen in het buitengebied die bouwplannen hebben en wachten op vergun ning," deelde wethouder Roel van der Wekken gistermiddag mee. „Door een bezwarenprocedure bij de Raad van State zit het bestem mingsplan buitengebied voorlopig dicht en kan de gemeente geen vergunningen verstrekken." Volgens Van der Wekken gaat het om tientallen ondernemers die al geruime tijd op een bouwvergun ning zitten te wachten. De bezwa renprocedure is aangespannen door de heemkundige vereniging Stad en Lande en heeft betrekking op de uitbreiding van het kassenge- bied bij Sirjansland. Zoals de PZC gisteren meldde, heeft Stad en Lan de bezwaar tegen bouw van twaalf meter hoge waterbuffers naast de kassen. Van der Wekken: „Er is een voorlopige voorziening aange vraagd. Dat betekent dat er niets mag gebeuren voordat de rechter het spoedeisend karakter van het bezwaaar heeft beoordeeld." In de regel duurt dit volgens de wethou der zes tot acht weken. „Ik ver wacht dat daarna delen van het be stemmingsplan wel uitgevoerd mo gen worden." Zonder deze proce dure was het bestemmingsplan op 20 juni rechtsgeldig geworden. Van der Wekken: „Het is nu een maal zo. Stad en Lande heeft hier het volste recht toe." Overheid en bedrijfsleven vragen om meer jongeren met een technische opleiding. Het Pontes Pieter Zeeman springt er op in met een eigen Technasium. door Martijn de Koning Bij natuurkunde leren kin deren hoeveel Watt een lampje gebruikt. Op een Technasiumschool pas sen ze die kennis toe in een reële situatie." Aan het woord is Piet van Gelder, docent op middelbare school Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee. Als technator is Van Gel der ook degene die fungeert als aanspreekpunt voor het Techna sium; de studierichting die Pontes sinds vorig jaar aanbiedt. Pontes en vijf andere Zeeuwse scholen besloten twee jaar geleden zich als Technasiumschool te profi leren. „De overheid en het bedrijfs leven geven al een poosje aan meer leerlingen naar technische hbo- en universiteitsopleidingen te willen trekken. Voor ons was dat aanleiding ons te onderschei den als school die extra aandacht aan bètavakken besteedt, net zoals we meer de nadruk leggen op sport en kunst en cultuur", legt sectordirecteur havo/vwo Giel Tim mermans uit. Pontes heeft een verleden met bètavakken, zegt hij. „Op Schou- wen-Duiveland kiezen leerlingen van oudsher vrij massaal voor die richting." Het predikaat Technasiumschool wordt niet door de overheid uitge reikt, legt Van Gelder uit. „Het idee is op scholen zelf ontstaan, als eerste in Groningen. Een stich ting legt de voorwaarden vast en controleert of je daaraan voldoet." Bij het Technasium staat het vak Onderzoek en ontwerpen cen traal. Al in de brugklas kunnen havo- en vwo-leerlingen kiezen voor dat vak, naast het gewone aanbod. „In het eerste jaar combi neren we Onderzoek en ontwer pen met projecten Kunst en Cul tuur", verklaart Van Gelder. „Na dat jaar kiezen de leerlingen welke van de twee kanten ze op gaan." Zes Zeeuwse Technasia ►- Het project Technasium begon vijfjaar geleden in de provincie Groningen, op initiatief van vier scholen. In Zeeland pikten zes scholen het idee twee jaar geleden ge zamenlijk op. Het gaat om Nehalennia (Mid delburg), Scheidemond (Vlis- singen), De Redë (Terneuzen), Goese Lyceum en de Pontes- scholen (Goes en Zierikzee). Vertegenwoordigers van de scholen overleggen regelmatig met elkaar. ►- Meer informatie op de website www.technasium.nl. De tijdelijke samenvoeging is een bewuste keuze „Als we ze bij hun inschrijving al laten kiezen, gaan bijna alle meisjes voor Kunst en Cultuur en de jongens voor Onder zoek en Ontwerpen. Door ieder een kennis te laten maken met bei de kanten, hopen we dat een beet je te spreiden." De leerlingen doen voor het Tech- nasiumgedeelte jaarlijks twee pro- Ateiitr ZUMM door Dewi Gigengack NIEUWERKERK - De kerkenraad van de vrijzinnige gemeente Zierikzee blijft achter dominee Klaas Hen drikse staan. „Ieder heeft de vrij heid om op zijn of haar manier te geloven, we nemen elkaar niet de maat", verklaarde ze op de hoorzit ting van gisteravond door een af vaardiging van de classis (het over koepelend bestuur van PKN-ker- ken in de regio) Zierikzee. De kerkenraad zit in een 'gedwon gen huwelijk' met de PKN, zegt Ben Hoexum van de kerkenraad. „Dat de PKN iets tegen Hendrikse heeft, doet ons afvragen of er wel ruimte is voor ons binnen de PKN. Maar als we eruit stappen snijden we onszelf organisatorisch en financieel in de vingers." De classis wilde een hoorzitting houden over passages uit het boek Geloven in een God die niet bestaat van Hendrikse. De kerkenraad wil de echter niet ingaan op de afzon derlijke passages, omdat 'de bedoe ling van het boek zich niet laat re duceren tot een handvol citaten'. Op de vraag of Hendrikse met zijn opvattingen de fundamenten van de kerk aantast, zegt de kerken raad dan ook 'unaniem nee'. Het boek kan volgens de raad een bij drage leveren aan de discussie over de hedendaagse kerk en zaken als leegloop en verwarring die nu spe len. In september beslist de classis of ze verder gaat met een procedure tegen Hendrikse. Klaas Hendrikse is predikant bij de vrijzinnige gemeente in Zierik zee en Middelburg. Brugklassers Jan, David en Naomi (vlnr) leveren hun bijdrage aan de inrich ting van het nieuwe Technasium. foto Dirk-Jan Gjeltema Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice PAC Zonweringen Marie Curieweg 15 4389 WB Vlissingen f^DAr, Tel.: 0118-552010 iML Zonweringen Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen horren - rolluiken - dakramen - garagedeuren WWW.p3CZ0nWeringen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 56