Sport Thomas Dekker gelooft nog heilig in zichzelf BenZeker nJ 10% 1M 50% Coni kreeg wél bloed van Alejandro Valverde De allerhoogste spaarrente van Nederland? Eén jaar na breuk met Rabobank is renner klaar voor de Tour. OP DE GEHELE ZOMERKOLLEKTIE Steegmans weigert charter te tekenen Kort geding wielrenner Boonen dient morgen Van der Lijke en Lavrijssen naar EK Controles in Tour op nieuw dopingmiddel Woensdag 24 juni 2009 35 door Ad Pertijs DAVOS - Hij loopt er weer heerlijk nonchalant bij, deze avond in Da- vos. De Tour de Suisse is neerge streken in de Zwitserse winter sportplaats en Thomas Dekker (24) straalt uit dat hij - eindelijk - op de weg terug is. De Noord-Hol lander hoopt in de afsluitende tijdrit te laten zien waarom Silen- ce-Lotto hem 'vanzelfsprekend' meeneemt naar de Tour. „Kijk wat ik aan heb", wijst Dek ker in de lobby van het hotel op zijn trendy joggingbroek. „Bij Ra bobank zou ik er alweer heibel over hebben gehad. Het is al geen gemakkelijk leven wat wij hebben, dan moet je volgens mij ook niet nog eens op alle slakken zout gaan leggen. Laat mij 's avonds lopen in de broek waarin ik me lekker voel. Je moet het allemaal wat relaxter kunnen benaderen." De breuk met Rabobank is een jaar oud. Naar aanleiding van de vorige Ronde van Zwitserland be sloot de ploeg Dekker thuis te la ten voor de Tour. Daarna kwam het nooit meer goed. „Ik merk hier dat iedereen van de ploeg nog altijd gewoon en leuk met me om gaat. Het probleem zat slechts bij een paar mensen", zegt Dekker. De impact was er niet minder om. Hij verliet het team dat hem jaren lang koesterde als 'het grootste ta lent'. „Het was natuurlijk een rot- periode", kijkt hij terug op de breuk. „Vorig jaar zat alles tegen en het heeft erg lang geduurd eer ik de draad weer goed kon oppak ken." Het wielerleven bij zijn nieuwe ploeg Silence-Lotto begon immers even rottig. Gevallen in de Ster van Bessèges, gevallen in Tirre- no-Adriatico. „De laatste keer nota bene bergop. Daar word je abso luut narrig van. Ook dit voorjaar was mentaal zwaar. Je hebt het ge voel dat het blijft duren. Je bent hartstikke jong, je moet door en El ke keer waren er weer nieuwe te genslagen. Af en toe zakte de moed me in de schoenen." De wereld draaide door en Neder land ontdekte een nieuwe ster: Ro bert Gesink. Een jongen zonder 'De ingrediënten om weer de oude Thomas Dekker te worden zijn er nog altijd' trendy joggingbroek en snelle sportwagen. „Ik weet dat het beeld dat mensen van me hebben moei lijk is om te keren, maar de men sen in mijn omgeving weten dat ik er alles voor doe om terug te keren op mijn oude niveau", verzekert Dekker. „Natuurlijk wil ik me weer laten zien, maar dat is niet de juiste drijfveer. Ik moet weer de oude Thomas worden, maar in dat proces moet ik de lat niet steeds te hoog leggen. In de Amstel Gold Race reed ik na 250 kilometer bijna'het gat dicht voor Gilbert. Niet dat ik daar mijn voldoening uithaal, maar het is wel logisch dat Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingpriizen /hLi-f hl - 'W'T' ;.:!f Virnl de Gouden Bal terug in Nederland! Verzamel t/111 woensdag alle 14 letters en ga naar www.efteling.coin flgflKjgSSafg je dat op dat moment doet. Zelf moet ik geduld hebben." Thomas Dekker was lange tijd de 'eerstvolgende Nederlandse Tour winnaar'. „Dat zit er nog altijd in", zegt hij zonder dralen. „De ingre diënten om weer de oude Thomas Dekker te worden zijn er nog al tijd. Ik moet je eerlijk zeggen dat ik er het afgelopen voorjaar af en toe geen zin meer in had. Dat is nu anders. De constantheid in mijn rijden begint terug te komen. Ik heb goed getraind op de Stelvio, ik had weer zin in de Ronde van Zwitserland, ik heb weer zin in de Tour, ik steek goed in mijn vel." De vraag of hij lessen heeft getrok ken uit zijn breuk met Rabobank, beantwoordt Dekker met 'nee'. In die zin dat hij zich niet heeft wil len veranderen. „Hoe gemakkelijk alles in het verleden ging, zo moei lijk ging het vorig jaar. Ik heb te genslagen gehad, maar zo is het le ven. Dat gaat ook niet altijd over rozen. Hard werken, hard trainen, uren maken, kunnen afzien, dat is nog altijd de basis van de wieler sport", aldus Dekker. „Maar je hoeft daarbuiten ook weer niet mee te gaan in alle andere conser vatieve dingen. Deze generatie is een stuk mondiger dan de vorige. Die zoekt ook zijn ontspanning. Je moet de combinatie van het oude en het nieuwe zien te vinden. Ik wil weer terug naar de tijd dat ik met Michael Boogerd op de kamer lag. Naar de tijd zoals ik ooit als wielrenner begonnen ben. Het ging er allemaal wat nonchalanter aan toe, maar de resultaten kwa men vanzelf" www.johns.hl Kanaalstraat 12, 4388 BM Oost-Souburg brussel - Katoesja heeft de Bel gische wielrenner Gert Steegmans op non-actief gezet. „Steegmans heeft als enige binnen de ploeg ons dopingcharter niet onderte kend en dat wordt hem kwalijk ge nomen", zei Jef Braeckevelt, spor-' tief adviseur van de Russische wie- Ierformatie. „Het management pikt zijn houding niet. We moeten hem voorlopig langs de kant hou den." Steegmans wilde zijn handte kening niet zetten. Hij is het niet eens met de inhoud. brussel - Het kort geding van wiel renner Tom Boonen tegen zijn uit sluiting uit de Ronde van Frank rijk dient morgen bij de rechtbank in het Franse Nanterre. Vorige week maakte de organisatie ASO bekend dat Boonen niet welkom is in de Tour, omdat hij buiten de competitie om werd betrapt op het gebruik van cocaïne. De ren ner kondigde daarna aan naar de rechter te stappen. Hij mocht vo rig jaar ook al niet meedoen in de grootste wielerronde van het jaar. middelburg - De talentvolle Zeeuwse wielrenners Nick van der Lijke en Birgit Lavrijssen zijn door de bondscoaches Thorwald Vene- berg en Johan Lammerts geselec teerd voor het jeugd-EK. Middelburger Van der Lijke zal bij de junioren de wegwedstrijd rij den. De uit Kapelle afkomstige La vrijssen rijdt dezelfde wedstrijd bij de junior-vrouwen. Het jeugd-EK wordt van 1 tot en met 5 juli in het Belgische Hoogle- de-Gits verreden. parijs - Het Franse antidopingbu- reau AFLD controleert tijdens de Tour de France op een dopingpro- duct en -methode, waarvan de ren ners denken dat ze op dit moment nog niet kunnen worden opge spoord. AFLD-voorzitter Pierre Bordry wilde niet zeggen om wel ke methode en welk product het gaat. De kans bestaat dat de test niet klaar is voor de start van de Tour op 4 juli, maar de UCI heeft toestemming gegeven stalen te be waren voor latere analyses. madrid - Het Italiaanse olympisch comité Coni heeft bewijs van do- pinggebruik tegen de Spaanse wiel renner Alejandro Valverde in han den, waar de Spaanse autoriteiten geen toegang xoe hebben. Het Co ni kreeg een zak met bloed afkom stig uit het lab van de Spaanse arts Eufemiano Fuentes, hoewel de Spaanse onderzoeksrechter daar geen toestemming voor had gege ven. Een medewerker had de zak bloed zomaar vrijgegeven. „Het Coni is erin geslaagd bewijs te krijgen dat ons wordt onthou den", zei de Spaanse minister van Sport, Jaime Lissavetzky, gisteren. Het Coni schorste de renner on langs voor twee jaar. Hij mag niet koersen op Italiaans grondgebied. Dat was het gevolg van de doping controle die vorig jaar tijdens de Ronde van Frankrijk werd uitge voerd in de Italiaanse etappeplaats Cuneo. Het DNA uit zijn bloed kwam overeen met erfelijk materi aal in bloed dat bij Fuentes in een bloedzak was opgeslagen. De Spaanse autoriteiten krijgen geen toegang tot de dossiers omdat de oorspronkelijke beschuldigingen af komstig zijn uit het jaar 2006. In dat jaar was doping volgens de Spaanse wet nog geen vergrijp. Bf>nZ«:kor.nl vergelijkt en helpt u op weg! Thomas Dekker in actie tijdens de Ronde van Zwitserland. „Hard werken, hard trainen, uren maken, kunnen afzien, dat is nog altijd de basis van de wielersport." foto Lukas Lehmann/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51