Zeeland Hulst weert vrachtverkeer dorpen Wie bezit werk van Daan van Driel? Forse celstraffen voor overvallers subsidie voor kruiboitoemooi Informatiemarkt Waterdunen VERLAAGDE .flÜl?89 "eWHww me zoenen nWnePM„ee,"-V Fracties gemeenteraad kunnen zich vinden in voorgestelde aanpak. Dubbelexpositie in centrum Eligiuskerk Metalbands op podium De Pit BOBBE DAMESMODE GIMBRERE DAMESMODE Veel verkeersoverlast bij spoorwerk tunnel Buurtgenoot kreeg pistool op neus en werd vastgebonden. Win een luxe weekendje weg naar Parijs of Antwerpen, inclusief huurauto! Kijk snel op JOBTRACK.NL'CV AXEL - Met een tentoonstelling van 4 augustus tot 12 september besteedt streekmuseum Het Land van Axel aandacht aan een bijzon dere (oud-)stadgenoot: kunstschil der en portrettist Daan van Driel (1909-1992). Ter ere van diens hon derdste geboortejaar richten zijn zonen Kees en Daan én zijn schoonzoon Daan van Alten een expositie in Axel in. Daan van Driel, zoon van schoen maker en lijkdienaar P.J. van Driel, vertrok op 19-jarige leeftijd uit Axel en kwam via Eindhoven uit eindelijk in Amsterdam terecht. Opgeleid aan de Ambachtsschool in Terneuzen realiseerde hij daar zijn droom. Hij werd tekenleraar en kunstschilder. Opmerkelijk is ook dat hij van zijn zestiende tot aan zijn dood in 1992 dagboeken (of gedachteboeken, zoals hij ze zelf noemde) over zijn leven bij. Het werk van Daan van Driel is omvangrijk. Maar met name in zijn jeugd en tijdens de oorlogsja ren tekende en schilderde Van Driel veel in en rond Axel. Voor de expositie in het streekmu seum wil de familie de nadruk juist op dat werk leggen om de ver bondenheid van de kunstenaar met de streek te benadrukken. Wie werk van Van Driel bezit, kan dat melden bij zoon Kees, 038-3319243 of via mail c.van.driel21@kpnplant.nl. Woensdag 24 juni 2009 25 door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeenteraad van Hulst kan zich vinden in de voor gestelde aanpak om het vrachtver keer te weren uit de dorpen in de gemeente. Dat bleek gisteravond in de verga dering van de adviescommissie Ruimte, waar de gemeenteraads fracties reageerden op de voorge stane aanpak door het college van burgemeester en wethouders. Na vigatiesystemen sturen vrachtwa genchauffeurs nu vaak door dor pen naar hun eindbestemming. De gemeente wil daar een einde aan maken door het vrachtverkeer te verbieden nog door die plaatsen te rijden. De gemeenteraad moet er in de eerstvolgende vergadering van de raad formeel nog mee instemmen. In de adviescommissie bleek ech ter al, dat het college kan rekenen op goedkeuring van het verzoek om twintig mille uit te trekken voor de plaatsing van verbodsbor den in Vogelwaarde, Kloosterzan- de, Hulst, Clinge en Nieuw-Na- men. Een aantal fractievertegenwoordi gers vroeg bij het college nog wel aandacht om ook de overlast door vrachtverkeer in andere kernen te gen te gaan. CDA'er Piet van de Kerkhove noemde in dat verband Sint lansteen en Kapellebrug. De gemeenteraad van Hulst is po sitief over het voorstel van het college van burgemeester en wet houders om vrachtverkeer te we ren uit de dorpen. Toon Maas (Algemeen Belang Groot Hulst) voegde Heikant en Lamswaarde toe aan dat rijtje. Tim Thepass (SP) kwam met de aanbe veling om gewijzigde routes ook zo snel mogelijk door te geven aan de fabrikanten van navigatiesoft- ware. Volgens wethouder Clen de Kra ker is Sint Jansteen al redelijk dichtgetimmerd voor het vracht verkeer met gesloten verklaringen van de Brouwerijstraat, de Ros- kamstraat en de Hogeweg. Wel zegde hij op aandringen van Maas toe nog eens kritisch te kij ken naar de hoeveelheid vrachtver keer die via de Geslechtendijk en de Hoofdstraat door Sint Jansteen rijdt. Wat Kapellebrug betreft, ligt de verantwoordelijkheid voor maatregelen volgens De Kraker bij de provincie, want die beheert de doorgaande weg door deze buurt schap. „Er is wel een bord aan de Expresweg gezet om vrachtverkeer voor Terneuzen via Zelzate te stu ren, maar of dat effect heeft is de vraag." Volgens de wethouder heeft de provincie overigens re cent tellingen gehouden van het vrachtverkeer door Kapellebrug. Provincie Zeeland U wordt van harte uitgenodigd om op dinsdag 30 juni 2009 een Informatiemarkt Waterdunen te bezoeken. De informatiemarkt vindt plaats vanaf 19.30 uur in Restaurant Het Veerhuis, op het Veerplein te Breskens. U wordt op deze informatiemarkt welkom geheten door gedeputeerde Marten Wiersma. Na een presentatie over het Plan in Hoofdlijnen Waterdunen bent u vrij om allerlei stands te bezoeken waar u zich verder kunt informeren over het Plan in Hoofdlijnen en andere aspecten van het plan Waterdunen maar er zijn ook stands van o.a. het Waterschap Zeeuws Vlaanderen, Stichting Het Zeeuwse Landschap, Molecaten, de Hogeschool Zeeland, WaterdunenNee en anderen. Rond 22.00 uur wordt de informatiema/kt afgesloten. Directie Ruimtè, Milieu en water OOSTBURG - In het pastoraal cen trum van de St. Eligiuskerk in Oostburg is van 1 juli tot en met 9 september een dubbelexpositie. In het centrum zijn zeventien Franse - en vijftien Zeeuwse land schappen van Jan Scheffers te zien. Als tweede tentoonstelling 'De zeven elementen uit het Zon nelied van Franciscus', beelden van Martine Buitink. TERNEUZEN - In het poppodium De Pit in de Terneuzense binnenstad treden vrijdagavond in het kader van het tweemaandelijkse Main Support Act drie bands op. Doel is onder meer om beginnende lokale bands podiumervaring op te laten doen. De plaatselijke band Rum ble Fist (metal/punk) is daarvan een voorbeeld. Verder spelen van af 21.00 uur My City Burning (me- talcore) en Pound (thrash metal). wolstraat vlissingen lange delft middelburg 'S-HEERENHOEK - Het weghalen van de oude spoorwegovergang in de weg naar de Westerscheldetunnel bij 's-Heerenhoek heeft gisteren tot veel verkeershinder geleid. De omleiding via het Sloegebied kon het grote aantal auto's niet aan. Spoorwegbeheerder ProRail be sloot daarop één rijbaan bij de op te breken overgang open te stellen. Er wordt vandaag buiten de spits uren gewerkt, van 10 tot 16 uur. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft een 30-jarige Ter- neuzenaar voor het (mede)plegen van een overval op een buurtge noot een gevangenisstraf van 45 maanden opgelegd. Drie maten van de Terneuzenaar, een 24-jarige Aardenburger, een 20-jarige en een 27-jarige Terneuzenaar kregen voor hun aandeel celstraffen van respectievelijk 34, 28 en 22 maan den, waarvan acht voorwaardelijk. De vonnissen waren vrijwel con form de eisen. Slachtoffer van de vier was een man, die bij de 30-ja- rige op de hoek woonde. Op 18 ja nuari werd er bij het slachtoffer aangebeld en toen hij de deur opende, kreeg hij een pistool op zijn neus gedrukt. Twee mannen bonden hem vast. De buit was ge- luids- en beeldapparatuur en geld. In het vonnis tegen de 30-jarige was ook een overval op een pizza koerier op 8 januari inbegrepen. IJZENDIJKE - Krulbolveremging Mo- lenzicht krijgt 3500 euro, de helft van het gevraagde bedrag, aan pro vinciale subsidie voor het organise ren van het eerste Vierjaarlijks In ternationaal Krulboltoernooi. Tijdens het toernooi, te houden op zaterdag 25 en zondag 26 juli, wordt gestreden om de Mauritstro- fee. Subsidie is op zijn plaats, om dat de bolwedstrijd een bijdrage le vert aan het versterken van de be langstelling voor Zeeuwse volkscul tuur, laten Gedeputeerde Staten weten. De oude volkssport krulbol- len grijpt daarnaast terug op een oude Zeeuwse traditie, vindt het dagelijks provinciebestuur. Van de toegezegde (maximale) bijdrage is 1500 euro bedoeld voor publici- teitskosten en 2000 euro voor pro ductiekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47