Zeeland 9 Hulp in de huishouding meer op maat 'Diepe put bij Philippine Vakantieplannen? PZC Duo moet cel in voor klappen Lees de serie over verslaggevers in de Familieloop Proefproject AanZ en ZorgSaam in gemeente Terneuzen. PAC Zonweringen Geen grap Maak dan gebruik van de vakantieservice! V lees vind leef 22 Woensdag 24 juni 2009 Het hardloopblog op WAVw.pzc.nl/blogs door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In de gemeente Ter- neuzen wordt een proef met huis houdelijke hulp gehouden vanuit een meer vraaggerichte benade ring van hulpbehoevenden. Het vertrekpunt is de vraag wat een cliënt aan hulp nodig heeft om zo zelfredzaam mogelijk zelfstandig te kunnen blijven functioneren. De huidige werkwijze met betrek king tot de huishoudelijke hulp is heel sterk aanbodgericht en vooral toegespitst op het aanbod huishou delijke hulp dat de zorgaanbieders leveren. Op basis van de huidige wijze van indicatiestelling wordt voor de mensen bepaald hoeveel tijd bepaalde werkzaamheden in beslag mogen nemen, wat niet al tijd hoeft te kloppen met de vraag om hulp van de cliënt. Bijvoorbeeld, er wordt geïndiceerd dat iemand drie uur huishoudelij ke hulp per week krijgt. Hiervoor stuurt de zorgaanbieder elke week een halve dag een huishoudelijke NV Door huishoudelijke hulp op maat te bieden hoopt de ge meente Terneuzen de levering van noodzakelijke hulp betaal baar te houden. hulp. De cliënt zou zelf liever drie keer verspreid in de week een half uurtje ondersteuning krijgen en een keer in de zoveel tijd hulp bij de 'grote' schoonmaak. „Nu kunnen we een omslag ma ken naar een vraaggestuurd wer ken door meer variatie en flexibili teit in te brengen om een grotere klanttevredenheid te realiseren", schrijven burgemeester en wethou ders aan de gemeenteraad. „En uit eindelijk ook te bezuinigen op de kosten." Want ook dat is een doel. „Om de steeds groeiende groep cliënten te blijven voorzien van noodzakelijke huishoudelijke hulp is het noodzakelijk om alternatie ven te vinden die de levering van noodzakelijke hulp voor de ge meente betaalbaar houden", aldus het college. Welzijnsorganisatie AanZ wil het pilotproject uitvoeren samen met de gemeente en ZorgSaam thuis. De gemeente wil de proef realise ren in zowel een 'stedelijk' gebied als in een kleinere kern. Het plan is om in september van start te gaan in de wijk Oudelandse Hoe ve in Terneuzen en in Sluiskil. Uit de proef moet blijken of de vraag van de cliënt overeenstemt met de indicatiestelling zoals deze momenteel wordt uitgevoerd en of een alternatief aanbod 'op maat' voor de cliënt (en de gemeente) beter en goedkoper is. Kozijnen - zonweringen-tuinmeubelen horren - rolluiken - dakrtmen giregedeuren PAC Zonweringen Marie Curieweg 15/4389 WB Vlissingen Tel.: 0118-552010 www.paczonweringen.nl Vandalen hebben het al langere tijd gemunt op de gymzaal van het Borselse Óvezande. Om de ha verklap worden ruiten van de zaal ingegooid. De onverlaten zijn ech ter zo slim dat ze zich niet laten pakken. De gemeente Borsele zit met de handen in het haar en deed recent in het eigen periodiek De Borselse Bode een beroep op bewo- Vlaams Belang-raadslid Luc Vermeire heeft plannen om oorlogstuig te bergen in de omgeving van Philippine. Behalve een tank zou er ook een vliegtuig liggen. door Paul Begijn Wie in de omgeving van Philippine, As senede en Boekhou- te naar de Bodemlo ze Put vraagt, krijgt diverse myste rieuze verhalen te horen. Zo heeft de put, die aan een zijweg van de Posthoornweg ligt, de vervloekte reputatie dat er in het verleden nogal wat kinderen verdronken zijn en zou de put een arsenaal aan oorlogsmateriaal herbergen. Volgens oorlogskenner en Vlaams Belang-raadslid Luc Vermeire niet zo verwonderlijk, aangezien de Bo demloze Put de enige diepe put in de omgeving is die nog nooit is op geschoond. Als het aan hem ligt, wordt er nog dit jaar actie ondernomen door de gemeente Assenede voor een plan om het oorlogstuig uit de Bodem loze Put boven te halen. Een van de best bewaarde overblijfselen is volgens hem een tank uit de Twee de Wereldoorlog, die daar eind 1944 gedumpt zou zijn tijdens het terugtrekken van nazi-Duitsland. Wie met een beetje fantasie met het internetprogramma Google Earth inzoomt op de put, ziet vol gens Luc het silhouet van een tank. „Ik geloof voor honderd pro cent dat het om een tank gaat. Al leen door de kreek droog te leggen kunnen we het bewijs bovenha len." Ook over de diepte van de put gaan volgens Vermeire diverse verhalen de ronde. Zou de put tij dens de oorlog zo'n vijftien meter diep zijn geweest, nu is dat niet meer dan vijf meter, vermoedt het raadslid van Assenede. Om het ge meentebestuur te overtuigen van het verhaal gaan duikers medio au gustus in de put om de tank met behulp van detectoren te lokalise ren. Luc voelt zich gesteund in zijn ver haal door ooggetuigenverklaringen van twee boeren, die rond de twin tig jaar waren toen de tank werd gedumpt. De twee getuigen, die inmiddels overleden zijn, zouden daarnaast ook een vliegtuig naar beneden hebben zien komen op de grens met Philippine. „Het gaat om een Messerschmitt, een tweemotorige jachtbommenwerper die door de Luftwaffe werd ingezet tijdens de oorlog als nachtjager", legt Vermei re uit. „Om ervoor te zorgen dat het neergehaalde vliegtuig niet in Britse handen zou komen, is het bedekt met zand." Volgens hem is het vliegtuig in middels gelokaliseerd op de Neder lands-Belgische grens bij Philippi ne en komt er na het oogstseizoen een team van specialisten om het vliegtuig uit de grond te halen. Ver meire heeft het idee om het ge- vechtsmaterieel aan te bieden bij de reconstructie van de doden- draad, die tijdens de Eerste We reldoorlog de scheiding vormde tussen Nederland en België. De plannen voor deze draad zijn voor zien op de grens tussen Boekhou- te en Philippine. Vermeire: „Al leen een dodendraad is niet ge noeg om toeristen mee te lokken. Het wordt pas echt interessant als we de mensen daarnaast ook diver se spullen uit de oorlog kunnen la ten zien." Dwarsligger zijn echter de linkse partijen in Assenede, die volgens Vermeire tegenwerken om het oorlogsmateriaal op te sporen. „Erg jammer, de linksgezindheid zorgt er nu voor dat de plannen vertraagd worden en er nog geen budget beschikbaar is gesteld voor nader onderzoek." Volgens hem kost het naar bovenhalen van de veertien tot achttien ton wegende tank al gauw zo'n 50.000 euro. Luc Vermeire blijft zich de komen-' de tijd sterk maken om de over blijfselen uit de oorlog boven te krijgen. „Hier is het laatste woord nog niet over gezegd." Tip? redactie@pzc.nl ners van Ovezande. 'We vermoe den dat de daders passen binnen het volgende profiel: geslacht m/v, leeftijd tussen de 0 en 99 jaar, en een lengte van 60 centimeter tot 2 meter 50', wordt serieus als signale ment vermeld. Voor de zekerheid gevolgd door de zinsnede: 'Boven staande lijkt een grap, maar dat is het niet'. Messerschmitt vliegtuig op de grens bij Philippine Er bestaan plannen om een Messerschmitt vliegtuig uit de Tweede We reldoorlog te bergen op Nederlands-Belgische grens bij Philippine. Deze tweemotorige jachtbommenwerper werd tijdens de oorlog door de Luftwaffe ingezet als nachtjager. Ooggetuigen meldden dat het vliegtuig werd neergehaald in 1944 door afweergeschut. De piloten zouden zich gered hebben door met een para chute uit het vliegtuig te springen. Messerschmitt AC was een Duitse vliegtuigbouwer uit de Tweede Wereld oorlog, die behalve tweemotorige ook eenmotorige, raketvliegtuigen en de eerste straaljager heeft gebouwd. Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice J MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft een 30-jarige Ter- neuzenaar veroordeeld tot een cel straf van 91 dagen. Zijn 22-jarige neef, ook uit Terneuzen, kreeg 120 dagen, waarvan 47 voorwaardelijk. De rechtbank acht de mishande ling van een plaatsgenoot door de 22-jarige bewezen. Ook bewezen vindt de rechtbank dat de 30-jari- ge de vader van de ex van de 22-ja- rige heeft geslagen. Het duo werd vrijgesproken van een inbraak in Hoek. Red het Sprookjesbos en L. win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de Gouden Bal terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 14 letters en ga naar www.efteling.com Tel.: 0118-552010 Tuinmeubelen Ook voor uw tuinmeubelen zijn wij het aangewezen adres! A 4 *J~ W3z:4 \T4 ArA4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44