Sport in Deltaweek Zomer in Maastricht J Tips nodig voor de een Tourtoto? Kerkhove strandt al in de tweede ronde Ook Maas in actie bij NK wielrennen Tweede plaatsen voor Gunst en Janssen Twee clinics voor deelnemers Ladies Run Zeeuws bridgeduo naar halve finale EK Youri Mulder weg bij' eerste elftal Schalke Amrath Grand Hotel de I' Empereur**** Lees het wielerblog op www.pzc.nl/blogs Woensdag 24 juni 2009 37 „De Deltaweek is nu nog laagdrempelige!-." Tijdens de Deltaweek, die tot 5 juli duurt, worden de havens van Zie- rikzee (met veel walfestiviteiten), Sint-Annaland, Wemeldinge, Yer- seke, De Val (bij Zierikzee), Room- potsluis en Colijnsplaat aange daan. Behalve voor de ORC- en IRC-klas- sen zijn er ook voor de Ronde en Platbodems en de eenheidsklassen foto Lex de Meester (Max Fun, J-22, J-80, Laser SB3) tal van wedstrijden. Kees van der Vaart: „We bieden korte wind- ward-leeward-races aan voor de 'mensen die heel tactisch willen zeilen. En races langs de boeien op de Oosterschelde, voor de zeilers die minder van dat korte gedraai houden. Elke zeiler kan dus in de Deltaweek terecht." ROEHAMPTON - Lesley Kerkhove is tijdens het ITF-jeugdtoernooi in Roehampton al in de tweede ron de uitgeschakeld. Ze verloor van de Zuid-Afrikaanse Chanel Sim- monds. Na winst in de eerste set (7-5), verloor ze de tweede en der de set: 0-6 4-6. Vorig jaar haalde Kerkhove nog de halve finales. In het dubbelspel haalde de zeven tienjarige Zierikzeese wel de laat ste zestien. Samen met de vijftien jarige An-Sophie Mestach uit Bel- gie versloeg ze een Mexicaans/ Brits koppel met 6-4 6-2. In de volgende ronde komt ze Sim- monds, die met een Canadese dub belt, opnieuw tegen. MIDDELBURG - Komend weekeinde komen niet negen, maar tien Zeeuwen in actie tijdens het NK wielrennen in Landgraaf Ook Bart Maas uit Hansweert heeft zich weten te plaatsen en gaat za terdag van start in de wedstrijd voor beloften. Maas eindigde in de Wim Hendriks Trofee als twintig ste en sleepte daarmee voldoende punten binnen om het NK op de weg te mogen rijden. Maas liep on langs in de Hel van Voerendaal wel een schouderblessure op, maar is inmiddels weer fit. Zondag start hij in een mountain bikewedstrijd in Habay la Neuve. Daar hoopt hij zich nog te plaat sen voor het EK in Zoetermeer. GOES - Denise Gunst en Nick Jans sen van wielervereniging ZRTC Theo Middelkamp behaalden een podiumplaats. De uit Yerseke af komstige Denise Gunst finishte in Lage Zwaluwe in de categorie 5 als tweede. In Moergestel werd Nick Janssen in categorie 4 net geklopt in de sprint. Verdere uitslagen Lage Zwaluwe: Categorie 3: 6. Timo de Jong (Goes); 8. Claudia Jongerius (Burgh-Haamste- de). Categorie 4: 9. Giovanni Burton (Terneuzen); 10. Sven van Nieuwkerk (Kapelle). Categorie 5: 2. Denise Gunst (Yerseke), 6. Maurits de Waal (Kloetin- ge). Categorie 7: 4. Frank Vermue (Oudelande), 6. Davy Gunst (Yerseke). MIDDELBURG - Voor de deelnemers aan de Ladies Run, de aftrap van de Zeeuwse Kustmarathon, wor den twee clinics georganiseerd. De eerste is aanstaande zaterdag, de tweede staat voor zaterdag 18 juli op de agenda. Willy de Nooijer en Mauricio Gonzalez demonstreren diverse vormen van looptechniek en verkennen met de deelnemers een stuk van het parkoers. Op bei de dagen is het parkeerterrein naast het complex van voetbalclub De Meeuwen het verzamelpunt. Aanvang is 9.30 uur. Deelname is gratis. De Ladies Run (5 en 10 kilo meter) wordt op vrijdagavond 2 oktober gehouden en is met 455 deelnemers al bijna volgeboekt. MIDDELBURG - De Zeeuwse brid gers Mark de Meer en Roeland Maat hebben zich in San Remo ge plaatst voor de halve finales van de Open Europese kampioen schappen bridge voor duo's. De Middelburger en de inwoner Van 's-Heer Arendskerke eindigden gis teren na vier sessies als 51e in het veld van 283 koppels. De beste ze ventig koppels gingen verder. De Meer en Maat hebben hun kwalificatie vooral te danken aan een ijzersterke eerste dag. Na twee sessies stonden de Zeeuwse ama teurs op de zevende plaats. De hal ve finales worden vandaag en mor gen gespeeld. De finale is vrijdag. ENSCHEDE - Youri Mulder is niet weg bij Schalke 04, zoals gister avond bijna overal werd vermeld. „Ik heb nog een doorlopend con tract en de president heeft me ver teld dat ik vanwege mijn verdien sten voor de club een baan heb voor het leven bij Schalke", zegt Mulder. Het verschil met de voor bije twee seizoenen is dat Mulder niet meer betrokken is bij het eer ste elftal. „De nieuwe trainer Felix Magath neemt zo'n beetje ieder een van zijn oude club Wolfsburg mee", aldus Mulder, die nog geen idee heeft wat de club nu met hem van plan is. „Ik voel me ner gens te groot voor en wil me ver der ontwikkelen in het vak." LEZERSEXTRA PZC Voor algemene vragen over LezersExtra mailt u naar lezersextra@pzc.wegener.nl Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden. 7 gcftfig sasssaiHr &9*mi Inhoud arrangement: Welkomstdrankje in de bar 2 x overnachting 2 x "Le good Morning Amrath ontbijt buffet" 1 x 3-gangen diner op de aankomstdag Rondvaart over de Maas met een bezoek aan de grotten Informatiepakket over Maastricht -• Entreebewijs Holland Casino Valkenburg Adviesprijs 173,50 Lezersprijs 119,- prijs per persoon o.b.v. een 2-persoonskamer. Bij aankomst op vrijdag of zaterdag in september en oktober geldt een toeslag van 15,- p.p. Eenpersoonstoeslag 34,- p.n. Toeristenbelasting 3,27 p.p.p.n. Géén reserveringskosten. Dit arrangement is geldig t/m 31 oktober 2009 op basis van beschikbaarheid. Meer informatie boeken Ikboeksnel op www.pzc.nl/webwinkel categorie reizen (hotelovernachtingen). U kunt tevens telefonisch boeken bij Marrea Hotelarrangementen tijdens kantooruren op 0571-277744. Marrea Maastricht, sjoenste stad aon de Maos. Een stad met buitenlandse allure, dat is Maastricht met het beroemde Vrijthof, mooie musea, heerlijke restau rants en natuurlijk de vele kleine boetiekjes. Vanuit uw super-de-luxe 4-sterren Amrath Grand Hotel de I' Empereur kunt u ook deze zomer genieten in deze heerlijke Bourgondische stad. Lekker shoppen in de stad, slenteren langs kunst antiek winkeltjes, terrasje opzoeken op het Onze Lieve Vrouwe plein, uitwaaien tijdens een rondvaart over de Maas, zwemmen in uw luxe hotel, met de kinderen naar het sprookjespark of wilt u juist een dagje relaxen in Thermae 2000? Een Bourgondisch diner en een mooie rondvaart over de Maas hebben wij alvast voor u geregeld. Tijdens uw bezoek aan Maastricht mag een tocht door het Limburgse Heuvellandschap natuurlijk niet ontbreken. Wed den dat u na 3 dagen nog lang niet huiswaarts wilt keren? Amrath Grand Hotel de I' Empereur**** U verblijft in dit prachtige 4 sterren hotel, in het chique stads deel Wyck. Dit prachtige gebouw is een Jugendstil Rijksmonu ment uit 1902. Het moderne comfort en de klassieke traditie staan garant voor een heerlijk verblijf. Uw comfortabele kamer is voorzien van aile gemakken. Natuurlijk is er een gezellige hotelbar met lounge. Het sfeervolle Grand Restaurant met uitzicht op het plein laat u genieten van heerlijke gerechten met lokale accenten. Het hotel heeft verder een verwarmd overdekt zwembad (gratis) en een sauna en zonnebank (niet gratis).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39