Zeeland Rabo blijft bij besluit over pinautomaten .■■uHiw JobTrach.nl 25 t/m 28 juni'09 Renovatie dorpshuis in Ovezande duurder www.harvestfair.nl Vooral veel vragen bij Zonnebos VERLAAGDE Friendly Party Café De Zak in Ovezande gaat tijdelijk dicht Bank zoekt nog naar alternatieven na sluiting in Borselse dorpen. Zimbabwaans trio komt aan voor Ubuntu BOBBE DAMESMODE GIMBRERE DAMESMODE Win een luxe weekendje weg naar Parijs of Antwerpen, inclusief huurauto! Kijk snel op JOBTRACK.NL/CV Woensdag 24 juni 2009 25 door Harmen van der Werf GOES - Rabobank Oosterschelde houdt vast aan de sluiting per 1 ok tober van pinautomaten in Borsse- le, Nieuwdorp en Lewedorp, maar alternatieven zijn momenteel nog in onderzoek. In de drie Borselse dorpen is on rust ontstaan over het verdwijnen van de pinautomaten. De dorps raad Nieuwdorp heeft mede na mens de dorpsraden van Borssele en Lewedorp bij Rabobank Ooster schelde aan de bel getrokken. Dat de kantoortjes in die dorpen (be gin juli) worden gesloten, kunnen de dorpsraden begrijpen. Zo vaak waren die kantoortjes al niet open en veel klanten kwamen er ook niet meer. Dat ook de pinautomaten verdwij nen, per 1 oktober, stuit wel op ver zet. Volgens voorzitter Jan Polder dijk van de dorpsraad Nieuwdorp is in het verleden afgesproken dat pinautomaten zouden worden ge plaatst 'ter compensatie van de be perking van de openingstijden van de kantoren'. Polderdijk voegt veel zeggend toe: 'Hierbij zijn indertijd geen afspraken gemaakt over mini maal gebruik'. Rabobank Oosterschelde hanteert wel degelijk een norm voor het ge bruik van pinautomaten. „Zestig duizend transacties per jaar is de norm", meldt directeur particulie ren Anita Suijkerbuijk. „Omdat die norm voor dorpen erg hoog is, hanteren we daar een aantal van minimaal dertigduizend transac ties. We komen in Nieuwdorp, Le wedorp en Borssele echter niet ver re* Bij voorgenomen sluiting van pin- automaten kijkt Rabobank Oos terschelde niet alleen naar de kosten, maar ook naar een logi sche spreiding. der dan tien-, twaalfduizend trans acties." De gebruiksnorm is gebaseerd op de kosten die met een pinauto maat zijn gemoeid. De operatione le kosten zijn 50.000 euro per jaar, aldus directievoorzitter Henk Beze- mer van Rabobank Oosterschelde, voor onder meer de lijnverbinding met een centrale, onderhoud en af schrijving. Het vullen van de auto maat moet dan nog gebeuren. „Maar voor ons zijn niet alleen de kosten leidend", stelt Bezemer. „In ons beleid houden we ook reke ning met een goede spreiding. We houden daarom een pinautomaat in Stavenisse aan. Wellicht was an ders ook de automaat in Ovezande verdwenen." Om klanten te helpen, zoekt Rabo bank Oosterschelde naar alternatie ven, bijvoorbeeld via winkeliers of biblioservicebus. Directeur Suijker buijk: „Als we dat plaatje compleet hebben, informeren we de dorps raden." GOES - De Zimbabwaanse zangeressen/ muzikanten Ho pe Masike, Theresa Mteta en Thanda Richardson spelen belangrijke rollen in het openluchtspektakel Ubuntu (10, 11, 12, 17, 18 en 19 juli). Gisterochtend bekeken ze de festivallocatie in en aan het Goese Meer. De drie waren ondanks een lange, nachtelijke vlucht bereid hun zang te demonstreren, evenals hun vaardigheden op het traditionele Zimbabwaanse instrument, de mbira. video op www.pzc.nl/bevelanden *°OSENDAAL EN BERGEN OVEZANDE - Renovatie van dorps huis 't Trefpunt in Ovezande valt ruim 50.000 euro duurder uit. On der meer het dak bleek tijdens het werk slechter dan verwacht. De Borselse wethouder Marga Ver- mue (CDA, welzijn) spreekt van een tegenvaller, maar noemt de overschrijding verklaarbaar. Dorps huisvoorzitter, tevens CDA-raads- lid Charles Verbeek: „Ik heb vijfen veertig jaar in de bouw gewerkt. Zulke zaken zijn vaak niet te ver mijden. Je kunt niet alles aan de buitenkant zien." Met 't Trefpunt wordt ook soos De Klomp ver nieuwd en tot poppodium uitge bouwd. Daarvoor was al 955.218 euro uitgetrokken, wat 72.000 euro boven de eerste raming was. De Borselse raad moet nog instem men met de nieuwe extra investe ring. Soos en dorpshuis zijn na de zomer klaar voor gebruik. HOEDEKENSKERKE - Het plan voor een Zonnebos bij Hoedekenskerke riep gisteravond tijdens een werk bezoek van het Borsels college van B en W vooral vragen op. Of zo'n 'bos' met zonnecollecto ren op slanke stalen palen, met er onder speelvoorzieningen en ande re attracties, wel bij een dorpje als Hoedekenskerke past? Is het niet te industrieel? En is het plan finan cieel wel haalbaar? Kritiek was er op schaalgrootte, zo als het idee werd gepresenteerd op basis van eenzelfde, overigens afge wezen plan in Gelderland. „Hoede kenskerke valt erbij in het niet", zei een inwoner. „De grootte staat nog niet vast", stelde wethouder Marga Vermue (CDA, ruimtelijke ordening). „We staan pas aan het begin van de planvorming." Een bewoner stelde voor het Zonnebos in te planten bij 'funpark Borssele van burgemeester Jaap Gelok'. Ge- lok glimlachte erom. Dorpsraadlid Arjen van Erk bleef enthousiast. „We blijven meedenken." wolstraat vlissingen lange delft middelburg GOES - In discotheek Pake Sake in Goes is vrijdagavond weer Tom my's Gay Friendly Party voor ho mo's, lesbi's en hetero's. De party beleeft een Summer Edition. Het feest begint om 22.00 uur en gaat door tot 4.00 uur. Pake Sake is te vinden aan de Wijngaardstraat 66 in Goes. OVEZANDE - Café De Zak aan de Hoofdstraat in Ovezande, het eni ge echte café van het dorp, is het komend weekeinde voor het laatst geopend. De huidige exploitante heeft het huurcontract met ingang van 1 juli opgezegd. Volgens haar loopt de zaak goed. Ze stopt, om dat ze 'na tweeëntwintig jaar hore ca een nieuwe weg wil inslaan'. Of er al een nieuwe exploitant is ge vonden, zegt ze niet te weten. „Ik draag het café woensdag 1 juli over en dat is het wat mij betreft." Jack Goense uit Oudelande, één van de eigenaren van het pand, laat we ten over twee weken meer duide lijkheid te verwachten over de ver dere exploitatie van café De Zak. -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33