Zeeland Nog veel vragen over brede school 21 Loos alarm over drenkeling Goes BEVELANDEN-THOLEN 22 25 Raad vraagt wethouder om verantwoording van 250.000 euro krediet. Zeeuws-Vlaanderen boven in 's-Heerenhoek Veel verkeersoverlast bij spoorwerk tunnel Schouws CDA vreest kosten muziekschool KNRM Hansweert voor het eerst echt in actie ALMANAK Geen grap •P— Zoektocht naar Zeeuws animo voor Transition Towns Rabo blijft bij besluit over pinautomaten Woensdag 24 juni 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Lilian Dominicus KAPELLE - De gemeenteraad van Kapelle heeft wethouder Leo Kos ten (SGP/ChristenUnie, onder wijs) om meer uitleg gevraagd over het krediet van 250.000 euro dat hij nodig heeft ter voorberei ding van de ontwikkeling van een brede school aan de Vroonlandse- weg. „We willen graag zien waar voor en wanneer de wethouder dit bedrag nodig denkt te heb ben", zo verwoordde CDA-fractie- voorzitter Evert Damen gistera vond tijdens de opinievormende vergadering de sentimenten van de raad. Wethouder Kosten wil nog vóór het zomerreces, dat dit jaar vanwe ge de late zomervakantie van de scholen pas medio juli ingaat, aan de slag met verdere uitwerking van de plannen. Daarom heeft de gemeenteraad een uitgewerkt Vi siedocument ontvangen. „Maar er is ook een plan van aanpak. Dat zouden wij ook graag willen zien alvorens in te stemmen met het plan. Het moet niet zo zijn dat wij straks als raad over elkaar heen rol len omdat vooraf niet duidelijk was waaraan het geld zou worden besteed", aldus Damen. De PvdA [TJ Het college van burgemeester en wethouders moet nog voor het zomerreces uitleggen waar het gevraagde krediet van een kwart miljoen voor nodig is. GOES - Politie en brandweer zijn gisterochtend uitgerukt voor een mogelijke drenkeling in het water aan De Bongerd in Goes. Volgens een woordvoerster van de politie kwam er een melding binnen van een voorbijganger, die iets ver dachts zou hebben gezien. Een om wonende meldde dat hij rond tien uur 's ochtends een aantal kleding stukken aan de rand van het water zag. De zoektocht van een duik- ploeg, die om kwart over tien be gon, leverde niets op. Rond een uur staakten politie en brandweer hun activiteiten aan De Bongerd. video op www.pzc.nl ging nog een stuk verder dan het CDA. De fractie hamerde op veel meer details dan nu in het document staan. „Hoe moet het pedagogi sche klimaat eruit zien, hoe is het interne toezicht en vooral: hoe ver sterken jullie elkaar?", wilde Hans Riel van de PvdA weten. Maar de vertegenwoordigers van de scholen en organisaties, aanwe zig om uiüeg te geven aan het Vi siedocument, beweerden juist er voor te waken om in dit stadium al te veel vast te leggen. „Concrete re afspraken moeten nog met heel veel partijen worden gemaakt", verklaarde Anko van Hoepe van de Alpha Scholengroep. Fractievoorzitter André Schmidt van GemeenteBelang suggereerde nog een keer te kijken naar de mo gelijkheid om de brede school op de plek te bouwen van de oude veiling, vlakbij het station van Ka pelle. Voor de wethouder en vele andere fracties echter is dat al een gepasseerd station. „Bovendien zijn er, met de nabijheid van de sportvelden, veel meer mogelijkhe den aan de Vroonlandseweg", be toogde CDA'er Evert Damen. Er zijn vier kernpartijen betrok ken bij de brede school: OBS De Moolhoek, CBS 't Honk, Kinderop vang De Bevelanden en Biblioos- terschelde. Verder is het de bedoe ling dat ook voorzieningen als fy siotherapie, centrum voor jeugd en gezin, GGD en maatschappelijk werk in het gebouw onderdak krij gen. De wethouder schat de totale kosten voor de brede school op 7 a 8 miljoen euro. 'S-HEERENHOEK - Voormalig huisarts Henk Zwartelé (69) woont al sinds 1971 in 's-Heerenhoek. Maar diep van binnen voelt hij zich nog altijd een rasechte Zeeuws-Vlaming. En dus laat hij met trots de veelbe sproken Zeeuws-Vlaamse vlag in zijn achtertuin wappe ren. „Ik vond de discussie over die vlag veel te overtrok ken. De commissaris van de koningin die over 'eiland- denken' begon... Het is voor mij gewoon een verwijzing naar mijn verleden in mijn geboorteplaats Sint-Jan steen. Ik voel mij primair Zeeuw, dus hangt de Zeeuwse vlag in mijn voortuin. Maar in mijn achtertuin mag ik graag herinnerd worden aan mijn roots. Telkens als ik. die vlag zie bekruipt mij een nostalgisch gevoel. Hoewel ik eigenlijk vind dat de kleuren iets te hard zijn. Ze pas sen niet echt bij zo'n vriendelijk stukje Zeeland." Zwar telé weet dat er in 's-Heerenhoek over zijn vlag wordt gesproken. „Maar nooit rechtstreeks tegen mij. Geeft ook niet, ik vind het leuk om een beetje te prikkelen. Maar voor de goede orde: de Bevelanden zijn mij net zo lief. Ik wil hier nooit meer weg." foto Ronald den Dekker 'S-HEERENHOEK - Het weghalen van de oude spoorwegovergang in de weg naar de Westerscheldetunnel bij 's-Heerenhoek heeft gisteren tot veel verkeershinder geleid. De omleiding via het Sloegebied kon het grote aantal auto's niet aan. Spoorwegbeheerder ProRail be sloot daarop één rijbaan bij de op te breken overgang open te stellen. Er wordt vandaag buiten de spits uren gewerkt, van 10 tot 16 uur. ZIERIKZEE - Kost het de gemeente Schouwen-Duiveland extra geld als Reimerswaal uit de gemeen schappelijke regeling van de Zeeuwse Muziekschool stapt? Dat wil de gemeentelijke CDA-ffactie weten van B en W. Reimerswaal wil uit de regeling stappen uit on vrede met het financiële beleid van de muziekschool. Twaalf ge meenten financieren die nu, al leen Terneuzen doet niet mee. HANSWEERT - Vrijwilligers van het nieuwe KNRM-reddingsstation in Hansweert zijn zaterdag voor het eerst echt in actie gekomen. Het ruim zeven meter lange zeilschip Temmen Duvel was ter hoogte van de Ballastplaat tegen een dam opgelopen, precies op de Belgische grens. De Hansweertse KNRM'ers hebben ter plaatse assistentie ver leend, onder meer bij het uitzet ten van een anker. Vandalen hebben het al langere tijd gemunt op de gymzaal van het Borselse Óvezande. Om de ha verklap worden ruiten van de zaal ingegooid. De onverlaten zijn ech ter zo slim dat ze zich niet laten pakken. De gemeente Borsele zit met de handen in het haar en deed recent in het eigen periodiek De Borselse Bode een beroep op bewo- Tip? redactie@pzc.nl ners van Ovezande. 'We vermoe den dat de daders passen binnen het volgende profiel: geslacht m/v, leeftijd tussen de 0 en 99 jaar, en een lengte van 60 centimeter tot 2 meter 50', wordt serieus als signale ment vermeld. Voor de zekerheid gevolgd door de zinsnede: 'Boven staande lijkt een grap, maar dat is het niet'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29