Zeeland Forse ingreep wegen Arnemuiden JoDTrach.nl Veerse deel N57 gaat eind 2011 open Vrijzinnig Zierikzee staat achter Hendrikse ^A17il VERLAAGDE 25 t/m 28 juni '09 Piet Voskamp Pluimweide www. harvestfai r. nl Plan voor doorgaande weg gepresenteerd tijdens wijktafel. BOBBE DAMESMODE GIMBRÉRE DAMESMODE Klimwand in gebruik Me zoenen naar personam JjjXjË Win een luxe weekendje weg naar Parijs of Antwerpen, inclusief huurauto! Kijk snel op JOBTRACK.NL/CV Woensdag 24 juni 2009 I 25 door Theo Giele ARNEMUIDEN - Als de gemeente raad er geen streep doorhaalt, gaat 'de doorgaande route door Arne muiden op de schop. Het gaat om het tracé Van Cittersweg-Schutters- hof-Nieuwlandseweg. Ook zal de ingang van de sportvelden ver plaatst worden. De velden zijn straks niet meer bereikbaar vanaf de Van Cittersweg, maar via sport hal De Blikken. De plannen werden gisteravond gepresenteerd tijdens de wijktafel in Arnemuiden. Probleem is dat zowel doorgaand verkeer als bewo ners van de weg gebruik moeten maken. Het werk aan de Van Cittersweg is het minst ingrijpend. In septem ber wordt begonnen met asfalte- ringswerkzaamheden, zullen de fietspaden worden aangepast en vluchtheuvels worden aangelegd zodat fietsers veiliger kunnen over steken. Het gedeelte ten zuiden van de spoorwegovergang wordt gerecon strueerd. Schuttershof en Nieuw- landseweg worden een 30 km-zo- ne. Het wordt grotendeels een soort 'woonerf zonder aparte trot toirs of fietspaden. Door het zo in te richten hoopt de gemeente dat alle weggebruikers gedwongen worden om met elkaar rekening te houden. Door als het ware enige 'onduidelijkheid' te creëren, wordt iedereen gedwongen goed op te let ten, zo is de filosofie achter het plan. Als alle inspraakprocedures voor deze reconstrcutie voorspoedig ver- Op de wijktafel Arnemuiden is het plan voor verbetering van de doorgaande route door het dorp gepresenteerd. De Van Citters weg is het eerst aan de beurt. lopen kan het werk pas op zijn vroegst in de tweede helft van 2010 beginnen. Dan moet het pro ject overigens niet sneuvelen bij de behandeling van alle bezuini gingsvoorstellen door de gemeen teraad. Dit gebeurt in september. Dat er nog even gewacht moet worden met het gedeelte Schutters- hof-Niewlandseweg heeft niet al leen nadelen. Er zijn enkele grote bouwprojecten in de buurt bezig. Het is beter de wegen te recon strueren als er geen bouwverkeer meer overheen moet. Anders zou den snel weer herstelwerkzaamhe den moeten worden uitgevoerd. De plannen zijn inmiddels bespro ken met de verkeerswerkgroep, de wijkbeheergroep Arnemuiden en de bewoners van de drie straten. Het college van burgemeester en wethouders is gisteren akkoord ge gaan met de aanpassing van de si tuatie bij de sportvelden. De ge meenteraad zal hierover op 13 juli een besluit nemen. 'S-GRAVENPOLDER - Kinderen van de reformatorische Koningin Julianaschool in 's-Gravenpolder proberen de nieuwe klimwand op de buitenmuur van hun school uit. De Borselse wethouder Jan Zandee (SGP/ChristenUnie) door Theo Giele MIDDELBURG - Het Veerse deel van de N57 zal eind 2011 gereed zijn. Onlangs zijn de eerste voorberei dende werkzaamheden voor de aanleg van het noordelijk deel van de nieuwe noord-zuidverbinding op Walcheren begonnen. Het zuidelijke gedeelte - tussen Nieuw- en Sint Joosland en de Ga- pingseweg bij Serooskerke - gaat een jaar eerder open. De planning is 1 december 2010. Over de aanleg van het noordelij ke deel heerste lange tijd (finan ciële) onzekerheid. Onlangs zijn Rijk, provincie en gemeente Veere het eens geworden over de verde ling van de kosten. Daarmee werd het laatste obstakel weggenomen. Inmiddels is in Middelburg in de bouwput bij het aquaduct begon nen met de bouw van het zink- stuk waardoor straks het verkeer het Kanaal door Walcheren zal pas seren. van Onderwijs nam gistermiddag de klimwand officieel in gebruik. Het klimmen ging de kinderen uiteraard ge makkelijker af dan de wethouder- foto Ronald den Dekker NIEUWERKERK - De kerkenraad van de vrijzinnige gemeente Zierikzee blijft achter dominee Klaas Hen drikse staan. „Ieder heeft de vrij heid om op zijn of haar manier te geloven, we nemen elkaar niet de maat", verklaarde ze op de hoorzit ting gisteravond door een afvaardi ging van de classis Zierikzee. De classis wilde op de hoorzitting passages aan de orde stellen uit het boek Geloven in een God die niet bestaat van Hendrikse. De ker kenraad wilde echter niet ingaan op de afzonderlijke passages, om dat 'de bedoeling van het boek zich niet laat reduceren tot een handvol citaten'. HOEDEKENSKERKE - De Pluimwei- de, de eindhalte van Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) in Hoedekens- kerke, leeft zaterdag en zondag van 11 tot 17 uur. Het park biedt ruimte aan een braderie, vier muziekkorp sen, een springkussen, demonstra ties van de klederdrachtvereniging Mooi Zeeland en een clown. wolstraat vlissingen TT lange delft middelburg I ÜI Stationsstraat 52, Middelburg - [t] 0118-6t 31 87 [e] info@pietvoskamp.nl - www.pietvoskamp.nl Fietsspecialist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27