Zeeland Vakantieplannen? PZC 'Misschien de volgende Mogelijk in januari een vierde groep voor Leonardo-onderwijs 'Hoogspanningslijnen in Midden-Zeeland bundelen' Coligny-school wint 500 euro 22 I Woensdag 24 juni 2009 Lees de serie over verslaggevers in de Familieloop Geen vergoeding voor schade aan woning Veel verkeersoverlast bij spoorwerk tunnel Archipelscholengroep begint met drie klassen voor hoogbegaafden. Maak dan gebruik van de vakantieservice! m lees vind leef U IPAC Zonweringen Het hardloopblog op www.pzc.nl/blogs MIDDELBURG - De eigenaar van een pand aan de Segeerssingel in Mid delburg krijgt geen vergoeding voor de schade aan zijn woning en riolering. Volgens de eigenaar was de schade veroorzaakt door trillingen tijdens de bouw van de voetgangersbrug naast de Schroebrug. Volgens de provincie is van een oorzakelijk verband tussen de schade en de werkzaamheden geen sprake. De claim van 4215 euro is daarom afge wezen. De provincie had een des kundige ingehuurd om de zaak te onderzoeken. 'S-HEERENHOEK - Het verwijderen van de oude spoorwegovergang in de weg naar de Westerscheldetun- nel bij 's-Heerenhoek heeft gister ochtend tot veel verkeerhinder ge leid. De omleidingsroute via het Sloege- bied kon het grote aantal auto's niet aan waardoor er lange files ontstonden. Spoorwegbeheerder ProRail besloot daarop om één rij baan bij de op te breken spoorweg overgang alsnog open te stellen waardoor het verkeer beter door stroomde. Vandaag wordt er ook nog gewerkt. door Frank Balkenende MIDDELBURG - De aanleg van een nieuwe hoogspanningsverbinding van Borssele naar West-Brabant, de Zuid-West 380 kV, moet wor den aangegrepen om bestaande lij nen in Midden-Zeeland te bunde len. De provincie Zeeland en vijf be trokken gemeenten hebben dit la ten weten aan stroomnetbeheer der Tennet. De nieuwe hoogspanningsverbin ding is nodig, omdat in Zeeland in de toekomst meer stroom geprodu ceerd zal worden. Tennet speelde met het idee de lei ding eventueel van Zuid-Beveland over de Oosterschelde naar Tholen te trekken. De Zeeuwse overheden wijzen dit plan af, omdat de hoogspannings- leidingen en -masten het zicht op de Oosterschelde dan aantasten. In de Zak van Zuid-Beveland kan bundeling van lijnen ertoe leiden dat daar hoogspanningsmasten ver dwijnen. middelburg - Projectleider Wil Meulmeester van de Walcherse Ar chipelscholengroep verwacht dat in januari een vierde Leonardoklas start. Na de zomervakantie begint zijn openbare scholengroep met drie klassen voor kinderen 'met een hoog leervermogen'. Het gaat om twee klassen op de Uilen- burch in Middelburg en één op de Kameleon in Oost-Souburg. Op de Uilenburch wordt begon nen met een midden- en een bo- venbouwgroep van elk zestien leer lingen. Op de Kameleon een bo- venbouwgroep van ook zestien leerlingen. Volgens Meulmeester wordt daar na de jaarwisseling ook met een groep voor de mid- denbouwgroep gestart 'als er meer aanmeldingen zijn'. In totaal wa- Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen JKVJÏ3. Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice De ku(n)stpicknickplekken op Walcheren krijgen vandaag officieel bezoek. Recron-directeur Joep Thönissen overhandigt ze dan aan de gemeente Veere. door Henk Postma Het was wel even puzze len. „Och een dingske voor de kinderen", dacht ze eerst. „Wel nee", reageerde hij. „Een kunst stuk Tot ze ontdekten dat je er ook gewoon op kan gaan zitten. Voor Corrie en Piet van Esch, op Walcheren vakantie vierend met een juni-arrangement, is de roze wolk langs het fietspad van Valke- nisse naar Zoutelande al een ver trouwd plekje. Het stel uit Waal wijk fietst er bijna dagelijks langs. Zoals gisteren, op weg naar de bra derie in Zoutelande. En dan rus ten ze er altijd eventjes uit. Vandaag worden de acht ku(n)st- picknickplekken, die de recrea tie-ondernemers in het Walchers landschap hebben geplaatst, offici eel geopend. Het publiek nam ze de afgelopen weken al in gebruik, meteen nadat smid Ido Matthijsse uit Meliskerke, die het ijzer met blote handen smeedde, de objec- jen in de grond had verankerd. Het is nog wel even wennen. On- ren er ruim negentig kinderen aan gemeld. Tien leerlingen vielen bij de selectie af. In dertig gevallen be sloten de ouders zelf hun kind of kinderen terug te trekken. „Som migen vonden de kosten voor het psychologisch onderzoek te hoog", weet de projectleider. Hij heeft in die gevallen wel gewezen op de mogelijkheid om een deel van die kosten vergoed te krijgen. Er zijn inmiddels vier leerkrachten aangesteld om in de Leonardoklas- sen les te geven. Volgens de pro jectleider hebben ze ruime erva ring en worden ze ook nog bijge schoold. Daarnaast is hij nog op zoek naar leerkrachten voor En gels, Spaans, Sciences en schaken. De eerste twee moeten geboren en getogen zijn in een land waar En gels of Spaans wordt gesproken. „Want ze moeten niet alleen les ge ven in een vreemde taal, maar ook in die taal les kunnen geven over allerlei andere onderwerpen." der de bomen langs het fietspad van Dishoek naar Zoutelande staan twee bedden, compleet met schemerlamp. Maar wie zich even in die 'slaapkamer' te ruste legt, weet zich al snel in Spartaanse om standigheden. „Misschien de vol gende keer een kussentje meene men", roept een voorbijgangster de luiwammes toe. De ku(n)stpicknickplekken zijn onderdeel van het Walchers fiets- knooppuntensysteem. Ze zijn ont worpen door voorzitter Joke de Witte van Recron Walcheren. Het provinciebestuur betaalde er aan mee. Aanvankelijk wilde niemand ze hebben. Zowel de gemeente Veere als het waterschap schrok te rug voor de onderhoudskosten. Uiteindelijk kwamen ze alsnog tot afspraken. Er is 55 kilometer fiets route langs de ku(n)stwerken uit gestippeld, met een familiespeur tocht en een fotowedstrijd. www.kunstpicknicken.nl Picknickplekken JVrouwenpolder Domburg Oostkapelle -•> Veere (e Se roos kerke Aagtekerke ^Westkapelle Grijpskerke Zoutelande Biggekerke Middelbui Dishoek Noordzee VlissingenJy Donja Odijk VLISSINGEN - De Louise de Colig- nyschool in Vlissingen is de Zeeuwse winnaar van de landelij ke campagne 'Wie trots is op zijn kind geeft een feest zonder alco hol'. Ouders konden zich aanmelden en met 315 aanmeldingen stak de Vlissingse basisschool met kop en schouders uit boven de andere scholen in de provincie. De prijs bestaat uit een bedrag van 500 eu ro. De campagne had als doel om kinderen (en ouders) van groep 8 voor te lichten over de gevaren van het gebruik van alcohol op jon ge leeftijd. De Vlissingse burge meester Wim Dijkstra zal morgen de prijs overhandigen aan de groep achters en hun meester Roel Kwast. Slaapkamergeheimen: duinfietspad Langs de Noorddijk bij Vrouwenpolder kan je in een ei kruipen. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de Gouden Bal terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 14 letters en ga naar www.efteling.cont Tel.: 0118 - 552010 Tuinmeubelen Ook voor uw tuinmeubelen zijn wij het aangewezen adres! tr J* fiiy J* M ij ti tj t; *1 gt? •*-' yse Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen horren - rolluiken - dakramen garagedeuren PAC Zonweringen Marie Curieweg 15 4389 WB Vlissingen Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24