Cultuur Laatste stuiptrekking Mondragon Afterparty in De Spot 2e Zeeuwse I zwem-3-daagse Stem op film Blues Sensation Schildersgroep brengt hommage aan Constant Nieuwenhuys. Zwem mee voor War Child! www.sportpuntzeeland.nl 26 Dinsdag 23 juni 2009 door Ali Pankow zierikzee - Het zal naar verwach ting de laatste stuiptrekking van voormalig theatercomplex Mondra gon in Zierikzee zijn: de expositie van de schildersgroep onder lei- ding van beeldend kunstenaar Kees de Valk. Hij vertoeft al enkele jaren als anti-kraakbewoner in dit aan verval onderhevige, beeldbepa lende etablissement. Inmiddels is het een traditie ge worden zijn cursisten, die hij weke lijks les geeft, één keer per jaar te laten exposeren. „Zij werken daar voor altijd aan de hand van een thema. Ik ben het seizoen begon nen met Willem de Kooning als thema, specifiek met de bedoeling de cursisten los te krijgen van een verhaal. Om ze impulsief aan het werk te krijgen met de verf Dat bleek moeilijk. Het heeft wel enke le werkstukken opgeleverd, maar sommigen haakten echt af Daar om ben ik met een ander thema gekomen: Hommage aan Constant Nieuwenhuys", aldus de toelich ting van De Valk. Hij nadrukt dat natuurlijk niet het naschilderen van diens werk een optie was, maar geheel eigen werk maken op de manier van Nieuwen huys. „Deze kunstenaar biedt veel mogelijkheden. Hij onderscheidt zich met drie fasen, waarin hij ook zeker drie levens heeft geleefd. Hij is begonnen in de Cobraperiode, daarna ontwikkelde hij New Baby- Ion, zijn ontwerp voor een utopi sche maatschappij waarin de mens niet meer hoeft te werken en geen gebrek lijdt." Een glimlach krult De Valks mond: „Nieuwen- VLISSINGEN - De eerste vrijkaartjes voor mensen die hun stem uit brengen op de beste literaire verfil ming het afgelopen jaar zijn ge wonnen door Riet Cijsouw en Machteld van der Slot. Zij kunnen vanavond gratis naar de voorpre mière van Rudy y Cursi in Cine Ci ty. Inzenders maken ook kans op het winnen van een filmzaal tij dens Filmfestival FbtS 2009. zie pzc.nl/winjeeigenfilmzaal huys was in die tijd een soort goe roe voor me. Ik zat zelf nog op de academie in die tijd", memoreert de kunstenaar. Nieuwenhuys der de periode onderscheidt zich met krachtig en vooral zeer geënga- 'Nieuwenhuys was in die tijd dat ik op de Academie zat een soort goeroe voor mij' geerd werk. De expositie deze week in het vroegere restaurant van Mondragon toont een verras sende collectie schilderijen geïnspi reerd op de werkwijzen van Nieu wenhuys. Soms is de balans wat scheef getrokken en wringt toch heel nadrukkelijk het verhaal van MIDDELBURG - In Middelburg wordt zaterdag 25 juli onder de naam City of Dance de negende dance parade gehouden. Na afloop is er een afterparty in kunst- en cultuurcentrum De Spot in Mid delburg, Audio Autopsy. Bezoekers kunnen genieten van de live visuals van kunstenaar/vj Marek en underground sounds van house tot techno. Hoofdact is de cursist zelf zich op de voor grond. Zoals in het werk van Anje Schoneman, die los van de op dracht een geheel eigen verhaal lijkt te willen vertellen. Ook Iet Botterweg zegt toch vooral te hechten aan een eigen verhaal als vertrekpunt om te kunnen schilde ren. Zij zocht verbinding in de 'geëngageerdheid' en gaf met haar schilderij beeld aan de begrippen 'crisis' en 'non-communicatie'. Veel relatie met de Cobra-periode van Nieuwenhuys bieden de lad ders en radars die Dorothée de Wilde creëerde. Ook Ivonne van den Doel liet zich door wielen en trappen inspireren. Het voor Co bra zo kenmerkende kleurencon- trast tussen licht en donker komt in veel werkstukken terug. Moog Conspiracy uit Berlijn, met vj Monkeypresso, die wel vergele ken wordt met Aphex Twins. De tweede hoofdact is Ille Bitch, een van de populairste dj's van nu. Kaarten voor Audio Autopsy zijn vanaf woensdag 1 juli voor tien eu ro te koop bij De Spot, platenzaak De Spin, modezaak Peter Christ, Kaffee 't Hof en café Aloha in Mid delburg. Een mooie blikvanger biedt het werkstuk van Noor Bitter. Zij is van oorsprong keramiste. De pilo- nische vormen in haar schilderij re fereren daar duidelijk aan. Oudste deelnemer van deze schilders groep Flory van den Hamer (83) le verde een mooi tafereel met oude vrouwen in een verlaten land schap met stenen kolommen. Mar tin Immerzeel deed zijn best een wijdse vallei omzoomd door ber gen te schilderen. Volgens De Valk verraadt het kleine kapelletje hoog op de rotsen dat Immerzeel in eer ste instantie toch een fijnschilder is. De schildersgroep verhuist bin nenkort naar een nieuwe locatie. Een volgende expositie in Mondra gon zit er niet meer in. Expositie, t/m zon 28 juni, 13-17 uur. OOST-SOUBURG - De nieuwe Neder landstalige bluesband Blues Sensa tion uit Oost-Souburg treedt don derdagavond op in de Haagse bluesclub JP Blueslokaal. De band zal daar alle nummmers van de nieuwe cd, die in septem ber uitkomt, live ten gehore breng en. De groep wordt gevormd door Jeroen Brand (gitaar), Jeroen Por tier (bas), Cees But (drums) en Li- dus Willeboordse (bluesharp). AGENDA OP PAD Langs de Oosterschelde De Zeeuwse afdeling van IVN (vereniging natuur- en milieueducatie) houdt een driedaagse fiets- en vaartocht langs de Oosterschelde. Dinsdag 23 juni Tholen, woensdag 24 juni Schouwen-Duiveland en donderdag 25 juni Noord-Beveland. Tholen, Bergse Diepsluis, 10.00 uur. Historische rondleiding Met bezoek aan de maquette van Bier vliet, de hervormde kerk met de gebrand schilderde ramen, de korenmolen, ves tingwerken, zeesluis, roomskatholieke kerk en het monument van Willem Beuk- elszoon. Biervliet, Oude Stad 16, 14.00 uur. Meeuwen Met een gids van Staatsbosbeheer naar de meeuwenkolonie in de duinen van Westerschouwen. Reserveren: 0900-20 20 233. Burgh-Haamstede, vanaf uitkijktoren aan het eind de Adriaan van de Weijdeweg, 19.00 uur. PODIUM Muziekfestival Middelburg Met het Egidius Kwartet. Middelburg, Z. Concertzaal, 20.00 uur. Mandolinen Mandolineorkest Excelsior treedt op. Kruiningen, Hof Crunighe, 19.30 uur. meer agendanieuws op onze website FILM BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, The Proposal: 20.00 uur; Transformers: 20.00 uur; Night at the Mu seum 2: 20.00 uur; Eldorado: 20.30 uur. GOES Merral, Angels Demons: 20.00 uur; Terminator Salvation: 20.15 uur; The Pro posal: 20.0 uur; Transformers: 20.15 uur. MIDDELBURG Schuttershof, The Reader: 20.00 uur. OOSTBURG Ledeltheater, Kan d. huid heen: 20.00 u. TERNEUZEN View, Transformers 2: 20.15 uur; The Pro posal: 19.00 uur; Terminator Salvation: 21.00 uur; Angels Demons: 20.30 uur; Kan door huid heen: 20.00 uur. VLISSINGEN CineCity, Revenge of the Fallen: 20.15 uur; State of Play: 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Star Trek: 16.15 uur; Terminator Sal vation: 22.00 uur; The Proposal: 13.45, 16.15,19.00 en 22.00 uur; The Reader: 13.45 uur; Hangover: 14.00, 16.30, 19.15 en 22.00 uur; 17 Again: 16.15 uur; An gels Demons: 16.15,19.00 en 21.45 uur; Beverly Hills Chihuahua (nl): 14.00 uur; Duplicity: 13.45 en 22.00 uur; I love you man: 14.00 en 19.15 uur; Night at the Museum 2:16.00 uur; Effi Briest: 14.00 uur; Rudo y Cursi: 19.30 uur. Kees de Valk bij een schilderij van Dorothée de Wilde, één van zijn cursisten. foto Ronald den Dekker Heb je een zwemdiploma en vind je het leuk om mee te zwemmen voor een unieke medaille? Doe dan mee met de 2e Zeeuwse Zwem-3-daagse! De voorinschrijving start 22 juni- 250 meter 1000 meter 500 meter 3 x aqua-sporten Red liet Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de Ci ouden Bal terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 14 letters en ga naar www.efteling.com Zwembadweg 3, Goes (volg richting haven/Hollandsche Hoeve gebied) Tel. (0113) 23 33 88

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72