Sport competitie I? Zilveren duivenvlucht vanuit Pau Trampolinespringer Baltus grijpt Nederlandse titel Zeeuwse kansen tijdens NK wielrennen? Wimledon is volgens Russische de plek waar tennis voor bedacht is. Kerkhove in drie sets langs Russin Van der Meet klimt 31 plekken op ranglijst Twee keer goud voor atlete Roggeband Blauwe jaarling duivin van Cees Joosse nog van eerste plaats gestoten. Negen Zeeuwen naar NK wielrennen Frits Bakker in het Zeeuwse wielerweblog op www.pzc.nl/blog Dinsdag 23 juni 2009 I 29 door Edward Swier LONDEN - Tennis op gras is, wat haar betreft, zoals tennis bedoeld is. Maria Sjarapova krijgt altijd een speciaal gevoel als ze op Wimble don is. „Zo hoort het te zijn. Dit is de plek waarvoor ze tennis heb ben bedacht, het voelt traditio neel, heel natuurlijk." De Russische was in 2004, op haar zeventiende, al winnares van het Grand Slamtoernooi in Londen. Terugknokkend van een maanden lange schouderblessure hoopt ze nu, vijf jaar later, op een herha ling. „Maar dat ik zomaar de kwart finale of laatste vier haal, is lang niet zo vanzelfsprekend." De eerste ronde overleefde Sjarapo va wel. Viktoria Koetoezova, een twintigjarige Oekraïnse, kreeg op de openingsdag van Wimbledon met 7-5, 6-4 klop. Sjarapova heeft na negen maan den pauze - en, een klein maandje weer in het wedstrijdcircuit - dui delijk nog geen ritme, maar bracht bij een 5-3-achterstand in de eer ste set wel herinneringen aan bete re tijden boven. Sjarapova, hoewel zestigste op de wereldranglijst toch als 24e ingeschaald door de All England Club, brengt datgene waar het vrouwentennis momen teel ernstig behoefte aan heeft: vechtlust. Haar gebalde linker vuist, na een gewonnen punt, is een handelsmerk. Maria is een per soonlijkheid. Soms wat vinnig, al tijd gracieus. Het is dat wat bijvoor beeld aan de huidige nummer één van de wereld, Dinara Safina, juist zo lijkt te ontbreken. Kwam Parijs eigenlijk nog een beetje te vroeg voor Sjarapova en haar schouder (hoewel ze wel de kwartfinales op Roland Garros haalde), in Londen voelt de Russi sche zich meer op haar gemak. „Al I** Maria Sjarapova heeft na een maandenlange schouderblessure nog geen ritme. Toch hoopt de winnares van 2004 dat ze Wim bledon opnieuw kan winnen. is het maar omdat hier alles an ders gaat. Hier maak ik mijn eigen ontbijt, in het huis dat we vlakbij de baan huren." Zelf thee zetten. Het zijn de zaken waar ze, tijdens haar blessure, aan gewend is ge raakt. „Ik moet zeggen dat ik het circuit wel echt miste. De span ning, het omkleden. Maar, ik ben vooral verslaafd aan competitie." Ze paste haar opslag aan, slaat ook (nog) niet zo hard als voorheen. „Ik weet dat het tijd kost. Dat de dagelijkse uitdagingen iets groter zijn dan voorheen. Soms, heel soms, sta ik er opeens tijdens een partij bij stil. Dan ga ik bij mezelf na hoe het nu eigenlijk met mijn schouder gaat. Je bent op zoek naar zekerheden. Probeert je te herinneren hoe het voordien was, of je je echt goed voelt of dat je je zelf een beetje voor de gek houdt", aldus Sjarapova. Met het optreden van Sjarapova te gen Koetoezova werd ook de dis cussie over het gekreun op de baan weer nieuw leven ingebla zen. Het was, ook voor publiek in de nabijheid van baan 1, duidelijk hoorbaar: Sjarapova is terug. Toch maakt zij niet meer de meeste her rie. Die twijfelachtige eer is nu voor de zestienjarige Portugese Mi chelle Larcher De Brito. Zij haalt 109 decibel, Sjarapova op een goe de dag 'slechts' 101. Soepele zege voor Federer t- Roger Federer heeft zich op de openingsdag van Wimble don niet laten verrassen. Na een ietwat stroeve start tegen de Taiwanees Lu liep de grote favoriet toch soepel door naar de zege: 7-5 6-3 6-2. James Blake stelde danig te leur. De als zeventiende ge plaatste Amerikaan ging in drie sets onderuit tegen de Italiaan Andreas Seppi: 5-7 4-6 6-7 (5). Bij de vrouwen trad Serena Williams aan tegen de Portuge se Neuza Silva. De Amerikaan se won met 6-1 7-5, maar was niet tevreden. „Ik kan veel be ter", liet ze zelfbewust weten. roehampton - Tennisster Lesley Kerkhove heeft haar eerste over winning op gras geboekt dit jaar. In het Engelse Roehampton won de zeventienjarige Zierikzeese in de eerste ronde in drie sets (7-5 1-6 6-4) van de Russin Yana Buchina. Kerkhove speelde ruim een week geleden in Rosmalen al twee duels op gras, maar daar werd ze zowel in het enkel- als het dubbelspel ge lijk uitgeschakeld. Vorig jaar haalde Kerkhove de hal ve finales van Roehampton, het voorbereidingstoernooi op Wim bledon. In het dubbelspel strand de ze toen in de kwartfinales. middelburg - Angelique van der Meet heeft gisteren een reuzen sprong gemaakt op de wereldrang lijst voor junioren. De achttienjari ge tennisster uit 's-Heer Abtskerke klom van de 92e naar de 61e plaats. Zo hoog stond ze nog nooit. Van der Meet dankte die forse stij ging aan haar toernooizege in Hal- Ie, waar ze afgelopen week op gras zeven partijen (vijf in het enkel-, twee in het dubbelspel) won. De Zierikzeese Lesley Kerkhove staat na gisteren 27e. Bernice van der Velde uit 's-Gravenpolder is de nummer 125. oosterhout - De Zeeuwse delega tie op het NK masters atletiek op de baan in Oosterhout is rijk be hangen met prijzen naar huis ge gaan. Hermien Roggeband van de Schouwse atletiekvereniging Delta Sport was bij de vrouwen 45+ goed voor twee keer goud. Ze won zowel de too meter (13.56 secon den) als de 200 meter (28.20). TWee keer goud was er ook voor Pieter Verbeek van AV'56. Hij won bij de 65-plussers de 100 meter in 17.41 en de 200 meter in 31.35. Ed dy Smit (Delta Sport) greep twee keer brons bij de mannen 60+. Dat was op de 1500 meter (5.25.91) en op de 5000 meter, in 19.57.92. door Fred Rabout OOSTBURG - Provinciaal goud en nationaal zilver. De Zeeuwse dui vensport beleefde een prachtig weekeinde. Jo van Goethem uit Clinge won het concours vanuit Blois, terwijl Cees Joosse uit Nieuwdorp tweede werd bij de vlucht vanuit Pau. Een lichte geschelpte jaarling dof fer bracht Van Goethem de zege. Hoewel vijf mensen de Clingse Kij kuitstraat de wacht hielden, zagen ze de weduwschapsdoffer niet aan komen. „Ineens was hij daar, van achter de schuur, uit de richting van Nieuw-Namen", aldus de 67-jarige (o van Goethem die op nieuw een knap succes kan toevoe gen al een toch al goed gevulde ere lijst. Het was voor het eerst dat de ze jaarling aan het grote werk deel nam. Vorige week had hij nog naar de winst gevlogen in de vere niging PV De Snelle Duif uit Clin ge op het vitesseconcours vanuit Creil. Het is een doffer, die als jon ge duif opgehaald werd bij de ge broeders Scheele in Terneuzen. Van Goethem had voor Blois 47 weduwnaars in de mand gestopt. Het was de elfde getekende. Van Goethem: „Ze hadden NNW- wind voorspeld, dus had ik er de voorkeur aan gegeven om meer er varen duiven bovenaan mijn lijst te plaatsen." Naast de eerste pakte van Goethem ook nog de achttien de prijs provinciaal. Het ZLU-seizoen begon traditiege trouw met de vlucht vanuit Pau. De Zeeuwen openden knap. Acht duiven kwamen in de top20 te recht. Een blauwe jaarling duivin, ingekorfd op jonkies van zeven da gen, van Cees Joosse stond lang op kop. Hij werd echter nog verdron gen door een doffer van Gerard Kouters uit het Brabantse Noord- hoek. Het werd dus zilver. Het was de vijfde getekende van de vijf rotterdam - Vlissinger Dwight Baltus is tijdens het NK trampoli nespringen in Rotterdam kam pioen geworden bij de junioren. In de finale hield de vijftienjarige sporter van Forza Gymnastica zijn concurrenten ruim achter zich. In de voorrondes, waarin iedereen een verplichte oefening en een keuze-oefening moest springen, was de Walchenaar al op dreef Hij ging als tweede naar de eindstrijd, achter Rutger de Groot van KDO. In de finale overtrof Baltus zich zelf vervolgens. Hij sprong een pr (32,9 punten) en eindigde boven zijn medefinalisten. Bij de nationale titelstrijd dubbel minitramp werd Guitho de Wolff (Turn'87 Oostburg) perste bij de jeugd jongens. Zijn score in de fina le was 60,50 punten. Bij de jeugd meisjes legde Jet Muskens (Forza Gymnastica Goes) beslag op de tweede plaats. Bij de junior meis jes belandden Dagmar Jansen (zil ver) en Susan de Smit (brons) op het podium. Bij de senior mannen B werd Perry van Ingen, eveneens van de Goese club, derde. Bij het groepsspringen legde het ju niorenteam van Turn'87 op het B-niveau beslag op de zogenoem de Ahoy Cup. Dat team toonde zich het sterkste op de onderdelen airtumbling en minitrampoline. Bij de individuele wedstrijd op de ze onderdelen stonden er twee tur ners van de vereniging uit Oost burg op het erepodium: Guitho de Wolff veroverde goud en Justin Overeem pakte brons. Bij de senio ren was Roderick Tas goed voor een zilveren medaille en werd het mannenteam derde in de B-lijn. In dezelfde competitie eindigde het team van MTV Middelburg tweede. De vrouwen van Forza Gymnastica grepen de titel in de senioren A-lijn. Met 39,2 punten hielden ze de concurrentie ruim op achterstand. nestduivinnen, die de 60-jarige lief hebber uit Nieuwdorp had inge korfd. „Het was zijn debuut, dus daarom werd hij maar op plekje vijf geplaatst, maar het was met een bingo. Niet onaardig." De 'blauwe' meldde zich zaterdag avond om twee minuten over half tien. Ze waren eerder om tien voor zeven in het 956 kilometer van Nieuwdorp verwijderde Pau gelost. Joosse: „Ik zag hem op de klep landen. Omdat er nog handge- klokt wordt en ik hem 'm meteen zag, ging er dus geen tijd verlo ren." Een uurtje later kreeg Joosse de tweede, een driejarige duivin, al binnen. Goed voor een dertien de plek nationaal. Het had slechter gekund voor de liefhebber die zijn renstal uitsluitend inzet op de gro te fond. De jonge duiven openden het sei zoen met het vitesseconcours van uit Pommeroeul. Er was dubbel succes voor de gebroeders Marcel en All van Beveren in Nieuw-Na men. middelburg - Negen Zeeuwse wielrenners doen komend week einde mee aan het NK op de weg in Landgraaf Johnny Hoogerland en Hans Dekkers rijden mee bij de profs, die zondag hun wedstrijd rij den. Op zaterdag rijden eerst de vrouwen, met Anne Eversdijk, Ag- nieta Francke en de zussen Baukje en Renske Doedee. De beloften gaan daarna van start, met de Zeeuwen Nick Nieuwdorp, Alex Gresnigt en Ferdinand Boogaard. 1 zie ook www.pzc.nl/blog/tourdezelande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61