I Zelfstandigen dupe van failliet Morres Ook meer teken in Walcherse duinen Zorg om dalende pin-service Goes Johannis de Rijke mag nu uitrusten Keukenwinkel en tapijtenzaak in Morrespand ook dicht. Strandposten plaatsen extra bordjes om gasten te waarschuwen. Dinsdag 23 juni 2009 123 COLiJNSPLAAT - Zorgcentrum Cleijenborch in Colijns- plaat is een bijzondere cliënt rijker. Een aantal maan den later dan gepland is het beeld van de in 1842 gebo ren Colijnsplaatse wateringenieur Johannis de Rijke in de voortuin van het centrum geplaatst. Het beeld moest in februari vanwege dijkwerkzaamheden wijken van zijn plek aan de haven. Als het dijkwerk klaar is keert hij terug naar de haven. foto Ronald den Dekker door Harold de Puysseleijr HULST - Het faillissement van Mor res Wonen in Hulst heeft ook ern stige gevolgen voor twee zelfstandi ge ondernemingen die ruimte huurden in de winkel van Morres. Sinds de sluiting van de meubel showrooms aan de Industrieweg, vorige week dinsdag, hebben ook Grando Keukens en Living on Car pets hun winkel noodgedwongen moeten sluiten. Franchisenemer Wim Bogaert van Grando voelt zich machteloos. „Ze sturen me van het kastje naar de muur. Ik heb twee mensen in dienst die ik nu niet te werk kan stellen, maar het UWV verwijst me naar de curator. Die zegt dat hij ook niets voor mij kan doen omdat de afwikkeling van het fail lissement in volle gang is." De on dernemer werd pas maandagmid dag door Morres geïnformeerd. Toen dacht Bogaert dat hij binnen enkele dagen in ieder geval zelf zijn winkel weer in zou mogen, zo dat hij toegang had tot computer gegevens en telefoon. Dat bleek niet het geval. „De curator heeft me verteld dat hij zelf niet eens binnen mag, omdat er sprake is van een verhuurconstructie." Zon constructie bestaat er in dat het ge bouw aan de bank wordt ver huurd om te voorkomen dat de be lastingdienst beslag legt. Ook tapijtenwinkel Living on Car pets is een zelfstandig bedrijf dat ruimte huurt bij Morres. Die kampt met hetzelfde probleem. Twee winkeliers die ruimte hu ren in het pand van het failliete Morres zijn ook dicht. Het hele gebouw is verhuurd aan de bank om inbeslagname te voorkomen. door Henk Postma DISHOEK - In het Walchers duinge bied komen, net als op Schouwen, steeds meer teken voor. Daarom hangt de Stichting Strandexploita- tie Walcheren deze dagen extra waarschuwingsbordjes op. Die at tenderen het publiek op de geva ren van een tekenbeet. De kans daarop kan worden verkleind door op de wandelpaden te blij ven, en struikgewas of hoog gras te mijden. „En mensen doen er goed aan niet op blote voeten, of in korte broek door de duingebie den te lopen", voegt Lukas Fran sen van de Stichting Strandexploi- tatie Walcheren daar aan toe. Het tekenprobleem in de provin cie is het grootst in de Kop van Schouwen, maar manifesteert zich ook steeds meer bij het Walcherse Wl Bij Dishoek en Oostkapelle kre- gen de strandposten de afgelo pen weken diverse mensen bin nen die moesten worden behan deld wegens een tekenbeet. Dishoek en Oostkapelle. De strand posten langs de Walcherse kust krijgen ieder jaar wel enkele bad gasten binnen met een teek in been of arm. Maar alleen al de afge lopen weken moesten bij de post Dishoek vijf en bij Oostkapelle drie slachtoffers worden behan deld. „En dat terwijl die posten al leen nog maar in het weekend wa ren bemand", zegt assistent-hoofd Jan Eckhardt van de post bij Dis hoek. Daarom hangen nu bij alle strandposten bordjes met de waar schuwing: „Pas op. Teken!!". De medewerkers van de strandposten zijn bedreven in het verwijderen van teken. „Ze hebben daar specia le tangetjes voor. Ze ze zijn er op bewapend", zegt Franssen. De Stichting Strandexploitatie weet inmiddels uit eigen ervaring dat een tekenbeet ernstige gevol gen kan hebben. Eén van de mede werkers liep er enkele maanden ge leden één op, en ondervindt nog steeds vervelende gevolgen. Overi gens liep hij de beet niet op in het Walchers duingebied. Een beet is meestal niet pijnlijk en de teek laat na verloop van tijd vanzelf weer los. Daardoor wordt de beet vaak niet opgemerkt. door Frank Balkenende GOES - De enige overgebleven geld automaat van de ING op de Grote Markt in Goes is inmiddels ook verdwenen. Daardoor kunnen het winkelend publiek en horecagas- ten op of in de buurt van de Grote Markt niet meer pinnen bij een bank. De lokale middenstand en horeca trekken aan de bel. Ondernemers Organisatie Goes (OOG) en de afdeling Goes van Koninklijke Horeca Nederland zul len de verschraling binnenkort aan de orde stellen in het Cen trummanagement. Daarin komen partners in de binnenstad samen. Ook de banken zijn vertegenwoor digd in het binnenstadsoverleg. De dichtsbijzijnde bank met geld automaten is ABN/Amro aan de Singelstraat. ING, Rabobank en Fortis zitten weliswaar nog in het centrum, maar wel helemaal aan de zuidoostelijke rand. Een aantal jaren terug zaten er nog vier banken aan de Markt, alle maal met geldautomaten. Advi seur Thom Visser van OOG spreekt van een betreurenswaardi ge ontwikkeling. De geldautomaten van ING, Rabo en Fortis bevinden zich op te gro te loopafstand van de Grote Markt, zegt hij. Zelfs de ABN/Amro aan de Singelstraat is hem al te ver. „Goes als winkelcen trum heeft wat te verliezen als de service aan het publiek achteruit loopt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57