Zeeland Bru's platform roert zich Verhuurder schuldig aan drugsvondst Zeeuwse school vijfde in schoolkorfbalfinales foto van uw hond of kat z/w* op woensdag 24 juni van 12.00 - 17.30 uur NIEUWE RONDE AFPRIJZINGEN! veel voordeel Extra mogelijkheden: 'Bru laat van zich horen' moet kloof tussen dorp en gemeente dichten. Fiets-vaartocht Oosterschelde Diploma eerste turbozwemmers BOBBE DAMESMODE GIMBRÈRE DAMESMODE Rechter vindt dat LPV geen direct belang heeft in fusie ziekenhuizen SV Renesse eigenaar van clubgebouw Hogezoom 44 Burgh Haamstede Tel. 0111 - 651 437 Sleutelhanger 3x5 cm 17,50 Waakbord 15 x 28,5 cm 2e exemplaar voor 5,00 aluminium 20,00 Leuk om kado te geven! Dinsdag 23 juni 2009 I 21 door Martijn de Koning BRUINISSE - Betrokken Bruënaren hebben een platform opgericht dat de kloof tussen de gemeente Schouwen-Duiveland en het dorp moet dichten. De groep, met de naam Bru laat van zich horen, wil vinger aan de pols houden bij de planning, en uitvoering van de masterplannen die voor het dorp gemaakt worden. Het idee voor het platform ont stond afgelopen donderdag, na de presentatie van een enquête die momenteel onder alle inwoners THOLEN - Het IVN houdt deze week een driedaagse vaar- en fiets tocht langs de Oosterschelde. De tochten duren steeds van 10.00 uur tot 17.00 uur en kosten 25 euro per dag, of 60 euro voor drie da gen. Vandaag start de eerste tocht in Tholen bij de Bergse Diepsluis, morgen bij Neeltje Jans, en don derdag bij Kats of Colijnsplaat. Aanmelden kan via 0113-301883 of ivn@zeelandnet.nl. van Bruinisse wordt verspreid. Dat gebeurt op initiatief van de ge meente. „Die avond heeft weinig indruk gemaakt", zegt Bruënaar Tom Hage, één van de initiatiefne mers van het platform. „Mensen dachten: eindelijk gaan we iets ho ren over de toekomst van het dorp. Maar het was nogal mat. Na een kwartiertje was het klaar. Bo vendien zei een medewerker van de gemeente ook dat ze niet kon garanderen dat ze iets met de uit slag van de enquête gaat doen." Het was de zoveelste tegenvaller voor de inwoners van het dorp, zegt Hage. „In 2006 zijn zogenaam de structuurschetsen gemaakt voor onder meer het haven- en het centrumgebied. Op inspraak avonden is bewoners naar hun me ning gevraagd. Daarna is het jaren stil geweest. Ik zeg niet dat er niks gebeurde, maar de inwoners kre gen er nauwelijks iets van mee." Bruënaren hoorden alleen af en toe geluiden dat er gesproken zou worden met ondernemers. „Men sen kregen het idee: we vallen bui ten de boot." Het platform, dat in nauwe samen werking met de dorpsraad tot stand komt, vormt een brede af spiegeling van de Bruse samenle- 1*^ Het nieuwe platform 'Bru laat van zich horen' is een afspiege ling van de Bruse samenleving en wil invloed uitoefenen op de toe komstplannen voor het dorp. ving. „Er zitten vertegenwoordi gers in van visserij, kerk, onder wijs, middenstand, jeugd, recrea tie, sport; alles dus", verklaart Ha ge. De groep stelt zich aan de Bru se bewoners voor op een papier, dat samen met genoemde' enquête onder de dorpsbewoners wordt- verspreid. Daarin roept ze op de vragenlijst vooral in te vullen. „Het gaat erom dat er, zo ver dat nog mogelijk is, een breed gedra gen toekomstvisie komt voor het dorp. We moeten zorgen dat er naar ons geluisterd wordt, dat we ons niet als groepen tegen elkaar laten uitspelen." Hage gaat ervan uit dat het contact met de gemeen te soepel zal zijn. „Uiteindelijk heb ben we dezelfde belangen." door Martijn de Koning BROUWERSHAVEN - De eigenaar van het pand aan de Burgemeester Gaststraat 12 in Brouwershaven blijft verantwoordelijk voor de vondst van een hennepkwekerij in dat huis, eind januari. Dat vinden burgemeester en wethouders van Schouwen-Duiveland, die daar mee een advies van de commissie bezwaarschriften naast zich neer leggen. Het houdt de deur voor de gemeente open om kosten van be stuursdwang op de eigenaar te ver halen. De gemeente paste die toe nadat de kwekerij was gevonden en bleek dat er een brandgevaarlij ke situatie was ontstaan. De verantwoordelijkheid kan al leen bij de eigenaar worden neer gelegd als 'redelijkerwijs kan wor den verwacht dat die van de kwe kerij af wist'. De eigenaar, woon achtig in Dordrecht, stelt dat hij van niks wist. Hij verhuurde de woning toendertijd aart een Vla ming en kwam er nooit. De bezwa- rencommissie zegt zich dat best te kunnen voorstellen. Volgens de commissie heeft de man 'gehan deld als een normale verhuurder'. Hij had de persoon ontmoet en een kopie van zijn paspoort ge zien. De gemeente blijft het daar mee oneens. Ze stelt dat het vreemd is dat de huurder maande lijks naar Dordrecht kwam rijden om de huur contant te voldoen, dat de verhuurder om een echt paspoort had moeten vragen en dat hij het huis af en toe had moe ten controleren. lange vorststraat - goes ZIERIKZEE - Bij sportcentrum On derdak in Zierikzee hebben afgelo pen weekeinde de eerste zeven 'turbozwemmertjes' een zwemdi ploma gehaald. Het centrum biedt sinds vorige maand de mogelijkheid zo inten sief te lessen, dat leerlingen bin nen twee maanden hun diploma kunnen halen. In dit geval ging het om acht lessen van zes uur. wolstraat vlissingen lange delft middelburg VLISSINGEN - De Theo Thijssen- school in Vlissingen lijkt een pa tent te hebben op een vijfde plaats als het gaat om landelijke sport wedstrijden. Vorige week behaalde het voetbalteam van de school al de vijfde plek in de finale van het Nederlands kampioenschap schoolvoetbal. Afgelopen zaterdag eindigde het korfbalteam van de Theo Thijssenschool ook op de vijfde plaats in de finale van het Nederlands kampioenschap schoolkorfbal in Kampen. De korf ballers van groep 7 en 8 van de Theo Thijssenschool wonnen twee keer, speelden één maal ge lijk en verloren één wedstrijd. Ook het korfbalteam van leerlin gen van groep 5 en 6 van Het Vier- schip in Arnemuiden deed mee aan de landelijke finale. Deze school, eindigde op een gedeelde negende plaats. VLISSINGEN - Het bezwaar van de Lokale Partij Vlissingen tegen de fusie van de ziekenhuizen op Wal cheren, Zuid-Beveland en Schou wen-Duiveland is afgewezen. De rechter vindt dat de LPV als politie ke partij geen direct belanghebben de is. De LPV heeft in april be zwaar aangetekend tegen het be sluit van de Nederlandse Mededin gingsautoriteit om een vergunning te verlenen voor de fusie. Wim Hirdes van de LPV is teleurgesteld. „Wij geen belanghebbende? Wie dan wel? Alle leden van de LPV gaan toch ook naar het ziekenhuis in Vlissingen!" Hirdes wil nog juri disch advies inwinnen om te be zien of een nieuw protest zin heeft. „We moeten iets doen, want ik ben bang dat het ziekenhuis in Vlissingen straks net als Zierikzee een kleine buitenpost is van het grote ziekenhuis in Goes." RENESSE - Sportvereniging Renesse is sinds gisteren eigenaar van het club- en kleedgebouw op sport complex De Laone in Renesse. De vereniging kocht het eigen clubge bouw van de gemeente Schou wen-Duiveland. De gemeente wil clubgebouwen van zeven sportverenigingen dit jaar privatiseren, in het kader van het project privatisering opstallen buitensport. Met de asv Brouwers haven spreekt de gemeente over mogelijke nieuwbouw op de huidi ge locatie en het privatiseren er van. Voetbalvereniging Bruse Boys krijgt een nieuw complex aan de westkant van het dorp. gratis *achtergrond foto's mogelijks in blauw en rood

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55