Reisterse Droomclub rijgt dromen ZOMERKOOPJESMARKT OP DE GROTE MARKT IN GOES van 9.00 - 17.00 uur Stad en Lande naar Raad van State om kassen 300m DONDERDAG 25 JUNI 'Het is een plek waar de jeugd zelf naar Vlaggetjesslinger voor zwemsteiger Een kwartiertje eerder van huis MET SUPER KÓÓÓPJES VAN IN GOES GEVESTIGDE WINKELS! 1 8 Dinsdag 23 juni 2009 Dat het wat betreft leefbaar heid niet bij dromen hoeft te blijven, bewijst de jeugd van Dreischor. Daar wordt in hoog tempo aan realisatie van een steiger gewerkt. door Esme Soesman De eerste tooo euro zijn binnen. De Reisterse Droomclub streeft er naar minimaal 7500 eu ro binnen te halen. Van dat bedrag wordt een multifunctionele zwem- steiger aangelegd. Ellen Bentlage, één van de betrokkenen bij de ac tie Geef die steiger een slinger, ver wacht dat er vanaf volgend voor jaar al van de steiger af te springen is. „Dit najaar wordt krap. We kunnen het beter over de winter til len. fk denk ook dat h.et voorjaar leuker is. Dan kun je er gelijk terecht. Maar het voor jaar gaat zeker lukken. Kan niet missen." Dat betekent dat er in rap tempo geld in het laatje moet wor den gebracht. Zeeuwland, de ge meente Schouwen-Duiveland en de stichting Renesse zijn bereid een bijdrage te leveren, geeft me de-betrokkene Marije Roks aan. „Maar we komen nog wat tekort: 7500 euro." Door zelfgemaakte (en door kopers eventueel persoonlijk te beschrijven) vlaggetjes te verko pen, wordt dat geld bijeengesprok keld. Elk vlaggetje kost een euro (of 6 vlaggetjes voor 5 euro). Be drijven kunnen, vanaf 50 euro, re kenen op met bedrijfslogo bedruk te vlaggetjes. Daarnaast zijn er al lerlei mogelijkheden op verzoek. „Zoals verjaardagsvlaggen", geeft Bentlage aan. Als er een vlaggen- lijn kan worden gespannen tussen kerk en strand dan is er voldoende geld binnen. et is hoe dan ook keihard nodig dat er iets aan het strandje van Dreischor wordt gedaan, melden de meiden Sarah Roks en Jeanine van Lange- raad van de Reisterse Droomclub. Een club die is voortgekomen uit het leefbaarheidsproject Droom- gaan Ellen Bentlage dorp. Het is vies, slecht toeganke lijk en je kunt er (door puntige ste nen) nauwelijks het water in. De steiger moet dat probleem oplos sen. Daarnaast voorziet de voorzie ning ook in een peuterbadje en wordt er gedacht aan een flink pla teau. „Het is een plek waar de jeugd zelf naar toe kan. Dat is al leuk voor een dorp waar jongeren altijd afhankelijk zijn van ouders of openbaar vervoer. En straks kunnen ze op dat plateau ook nog leuke dingen organiseren". Zoals een workshop yoga, kunst maken op locatie of een minitriathlon, somt ze wat voorbeelden op. „Eerst lopen en fietsen langs de vlaggetjesroute en daarna een duik." De Reisterse Droomclub, die met een na een eerste peiling op het dorp 71 leden telde, gaat in septem ber van start. De bedoeling is voor elke leeftijdscategorie drie keer per jaar een bijzondere activiteit - zo als een uitje naar museum of het theater, een bedrijvenbezoek of sportles - te organiseren. Geen standaardactiviteiten. „Maar din gen die je normaal niet zo snel doet. Een soort ontdekkingsclub", omschrijft Bentlage. Als opwar mertje worden in juli drie skateles- avonden voor jong en oud georga niseerd. Ondertus- toe kan sen gaat de actie Geef de steiger een slinger onver moeibaar door. Er komt een verkoopkraam op Vlas dag (15 augustus) en een paar kin deren heeft de actie heitje voor karweitje nieuw leven ingeblazen. „In de winter verzinnen we weer nieuwe dingen. Misschien een ge sponsorde nieuwjaarsduik ofzo." Meer informatie via www.reisterse- droomdub.hyves.nl Zie ook video op www.pzc.nl/video De eerste verkoopactie werd zaterdag gehouden; vanuit een met vlaggen behangen caravan. foto Ronald den Dekker Van gekregen lappen worden vlaggen geknipt. De Droomclub heeft nog heel veel stof nodig. foto Dirk-Jan Gjeltema Wiiiem Adriaansens zwemwater locatie steiger DREISCHOR peuterbad De verkoop van vlaggetjes moet genoeg geld opleveren om een steiger op het strandje van Dreischor aan te leggen. Die vlaggen komen in één slinger te hangen van de kerk tot aan de steiger. steiger 18 meter •Start bij kerk Molenweg •Blindeweg •Achterweg •Zorgesweg •A. Oudsweg •Steiger plateau ZIERIKZEE - De heemkundige Vere niging Stad en Lande stapt naar de Raad van State om de komst van twaalf meter hoge kassen bij Sir- jansland tegen te kunnen houden. Ze vecht daarvoor het nieuwe be stemmingsplan Buitengebied in Beweging van de gemeente Schou wen-Duiveland aan. Die wil tuin ders de mogelijkheid bieden kas sen neer te zetten van maximaal elf meter hoog. Naast de kassen mogen warmtebuffers komen van hoogstens twaalf meter. Volgens de vereniging tast de hoog te van de kassen het open land schap te veel aan en is er kans op schittering. Stad en Lande diende eerder al zienswijzen in bij de ge meente, maar die hield voet bij stuk. De vereniging vraagt nu de Raad van State om een oordeel. Wanneer die zich over de zaak buigt, is nog niet bekend. ZIERIKZEE - Wie momenteel over Schouwen-Duiveland rijdt, komt om de haverklap gele omleidingsborden tegen. De N59 vanaf Zierikzee is, inclusief Grevelingendam, nog tot donderdag elke nacht dicht. De dagen erna wordt de Brouwersdam tijdelijk afgesloten. Verder moet ook verkeer dat over de Lange Blokweg in Zierikzee wil rijden, een stukje om. foto Dirk-Jan Gjeltema (Zweedse Rode Kruis ziekenhuis/ Verpleeghuis Cornelia Allevo (bereikbaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52