Zeeland PZC Specialisatie toerisme nodig Nog geen besluit over ziekenhuis 17 SCHOUWEN-DUIVELAND 18 26 'Willen we jeugd of gezinnen op Schouwen-Duiveland?' Vierhout: 'We zijn bezig met herbeoordeling van alle plannen'. zehuws^EGDZEOHBI Eeuwige trouw Concert at Sea in de steigers Reisterse Droomclub rijgt dromen met vlaggetjes aaneen Laatste stuiptrekking van voormalig theater Mondragon Dinsdag 23 juni 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland RENESSE - „We moeten niet alles willen op dit eiland." Met deze uit spraak geeft wethouder Ad Verse- put kernachtig de uitkomst weer van een brainstormsessie die re creatieondernemers, belangen- clubs, openbaar bestuur en poli tiek gisterochtend hielden in Ren- esse. De bijeenkomst werd gehouden op verzoek van de gemeenteraad. Die oordeelde in december vorig jaar dat het 'vijf voor twaalf is voor het toerisme op Schou wen-Duiveland. Het aantal over nachtingen is met 15 tot 20 pro cent gedaald en daarom is het vol gens de raad tijd voor nieuwe im pulsen. Die kwamen gisteren niet. De conclusie van de sessie luidde dat onderzocht moet worden op welk type vakantieganger Schou wen-Duiveland zich moet concen treren. Verseput: „Wie is onze klant en wat wil hij of zij van ons? Pas als we dat weten, kunnen we ons beleid aanpassen." Voor de korte termijn zijn al wel enkele zaken duidelijk. De sector moet zich concentreren op korte vakanties, de vraag van de consu ment moet uitgangspunt zijn en de afvlakking van het hoogseizoen ten gunste van voor- en naseizoen is niet te stuiten. Voor de komen de vier jaar moeten zeven vormen van recreatie extra aandacht krij gen. Dan gaat het om sportieve, vi tale vakanties, cultuurhistorische uitstapjes, watersport, beleving van landschap en natuur, verblijfs- recreatie, dagrecreatie en vermaak en evenementen als Concert at Sea en de Senior Games. Verseput: „Maar we moeten verder vooruit kijken. Vier jaar is te kort. We moe ten weten' wat we over tien, twin tig jaar willen." Brainstormsessie over toerisme levert geen nieuwe impulsen op. Ondernemers en gemeentebe stuur willen eerst weten welk type recreant bij eiland past. WD-raadslid Henk Coomans, te vens recreatieondernemer, is initia tiefnemer van de brainstormses sie. Ondanks het ontbreken van nieuwe impulsen is hij 'best wel te vreden' met de bijeenkomst. „Het is gebleven bij kretologie als 'wil len we gezinnen, jeugd of een mix daarvan?' Positief allemaal, maar er moet koek van gebakken wor den. We moeten er gezamenlijk wat van maken. Zo'n toeristische visie gaat tien, twintig jaar mee en wordt vastgelegd in bijvoorbeeld bestemmingsplannen. Daarom doe ik liever aan nog twee a drie van deze brainstormsessies mee dan dat we ons vastleggen op keu zes die over een aantal jaren niet de goede blijken te zijn." door Nadia Berkelder ZIERIKZEE - De Raad van Bestuur van de ziekenhuizen boven de Westerschelde is alle plannen voor de toekomst aan het herbeoorde- len. Dat zegt interimdirecteur Pie- ter Vierhout in reactie op een ver haal in de PZC van afgelopen zater dag. In notulen van de onderne mingsraad, die de krant vrijdag kreeg, staat dat de operaties op de OK in Zierikzee zullen verdwij nen. Vierhout zei vrijdag dat die notulen niet klopten. Gisteren zei hij dat hij zich vrijdagavond over vallen voelde door de vragen. „Die vergadering met de onderne mingsraad was in een periode dat ik echt steunde op wat vlak vóór mijn komst was bedacht. Er moet veel meer precisering komen van de plannen die er liggen. En daar zijn we nu mee bezig." En dan gaat het niet alleen over Zierikzee, zegt hij. „We zijn echt bezig met de herbeoordeling van dit soort be slissingen", aldus Vierhout. „Het gaat verder dan alleen roepen dat het allemaal te duur is, er spelen ook andere zaken mee." Het kan bijvoorbeeld van strategisch be lang zijn om het Rode Kruiszieken- huis in Zierikzee niet uit te kle den, omdat anders de klanten naar Dirksland of Rotterdam ver trekken. Vierhout heeft altijd beloofd dat de plannen voor de ziekenhuizen in Goes, Vlissingen en Zierikzee eind juni rond zouden zijn. Dat lukt niet, zegt hij nu. „De tijd gaat zo snel en er zijn zo verschrikke lijk veel zorgen, toch zou ik graag vast willen houden aan een tijd stip voor de zomervakantie, de tweede week van juli dus." De zie kenhuizen moeten van de NMa op 1 januari officieel gefuseerd zijn. Tip? redactie@pzc.nl Echt trouwen, nee dat wilde die Vlissingse niet. Ze koos daarom voor geregistreerd partnerschap. 'Hetzelfde als trouwen, maar je hoeft elkaar geen eeuwige trouw te beloven', was haar argument. Dus togen ze naar het stadhuis. Even wat handtekeningen zetten en klaar is Kees, dacht ze. Maar tot haar grote schrik leek de cere monie wel heel veel op een huwe lijksvoltrekking. Compleet met de woorden: 'Neemt gij tot uw wettige partner...'. Toch staat er boven de akte 'Geregistreerd Part nerschap'. Gelukkig maar. Want stel je voor dat hij zijn T-shirts blijft opvouwen op de manier zo als hij nu doet. Daar wil je toch niet ééuwig aan vastzitten! BROUWERSDAM - Driehonderdtachtig ton aan ma- maar tegen het eind van de week werkt een gint vrijdag met een concert van Marco Borsato. teriaal voor het podium en de twee vip-tribunes, ploeg van honderd man aan de opbouw van Con- negenhonderd hekken, 239 toiletten en elf bar- cert at Sea op de Brouwersdam. Milieuminister Zie www.pzc.nl/schouwen-duiveland voor een ren op een festivalterrein zo groot als vijf voetbal- Jacqueline Cramer opent het tweedaagse evene- video van het opbouwen. velden. Zondag begonnen ze met twintig man, ment, dat klimaatneutraal is. Concert at Sea be- foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51