bsrco Verhuurpark in wording Raad Sluis zal keuzes moeten gaan maken veel voordeel NIEUWE RONDE AFPRIJZINGEN! Depeche Mode Zeeuwse dag in Ter Schorre Vragen rond voorraad drugs z Grootschalig renovatieplan voor drie campings Nieuwvliet. BOBBE DAMESMODE GIMBRERE DAMESMODE Spannend slot aan heerlijk dagje varen met Zonnebloem Wees iedereen een trapje voor... Dinsdag 23 juni 2009 1 21 lange vorststraal goes door Frank van Cooten sluis - Roompot Recreatie bv bouwt het eerste grootschalige ver huurpark in Zeeuws-Vlaanderen in één hand. Het gaat om een in grijpende metamorfose van de be staande campings Pannenschuur, Boshoeve en Hof ter Willegen in Nieuwvliet. Roompot is eigenaar van deze drie campings. Er komen in totaal 350 recreatiewoningen. „Deze ontwikkeling past in de trend van kamperen naar recreatie woningen en biedt kansen om Zeeuws-Vlaanderen nog beter als vakantieregio neer te zetten", stelt de toetsingscommissie. Deze com missie toetst recreatieplannen in opdracht van de gebiedscommis- sie. De overige plannen voor zomer woningencomplexen (het vakan tiepark van Ballast Nedam in de Baanstpolder, Cavelot bij Cad- zand-Bad en Waterdunen bij Bres- kens) maken de switch van kampe ren naar verhuurwoningen vol gens de toetsingscommissie alleen maar sterker. De huidige drie campings beslaan 25 hectare. Het verhuurpark wordt zestig hectare in de Nieuwenhove- polder. De toetsingscommissie be schouwt dit als zeer ruim maar aanvaardbaar. De infrastructuur van de Pannen- schuur is verouderd en zorgt voor regelmatige terugkeer van watero verlast. Grote delen van het park zijn in het voor- en naseizoen on bruikbaar. De velden zijn relatief klein en de jaar- en seizoensplaatsen kennen een wildgroei van aan- en bij bouwsels. De afstanden tussen de stacaravans voldoen niet allemaal aan de eisen van brandveiligheid. Voor campings Hof ter Willegen en De Boshoeve is ook dringend Op de bestaande campings Pan nenschuur, Boshoeve en Hof ter Willegen komen 350 recreatiewo ningen. Roompot Recreatie is de eigenaar van de drie campings. een kwaliteitslag nodig. Het plan van Roompot behelst een volledi ge herstructurering. De Pannen- schuur en Hof ter Willegen wor den met 270 recreatiewoningen uit gebreid en De Boshoeve met tach tig recreatiewoningen. Voor de verhuurchalets op Pannen- schuur denkt Roompot aan hou ten chalets in countrystijl. Op Hof ter Willegen verdwijnen alle jaarplaatsen. Deze camping is dan de verbinding tussen de uit breiding en de voorzieningen op de Pannenschuur. Het huidige oude centrumgebouw op Hof ter Willegen wordt gesloopt. Wat de toetsingscommissie betreft, kan de kwaliteitsimpuls verder worden ontwikkeld. antwerpen - Depeche Mode treedt zaterdag 23 januari om 20.30 uur op in het Sportpaleis in Ant werpen. Kaarten voor dit ren dezvous met deze Britse elektro- pioniers kosten 40, 44 en 54 euro en kunnen vanaf vandaag besteld worden. Info: www.sportpaleis.be. wolstraat vlissinqen lange delft middelburg terneuzen - Zorginstelling Ter Schorre in Terneuzen houdt zater dag 4 juli een Zeeuwse dag. Van 10.30 tot 15.30 uur verkoopt het centrum voor zorg en reactivering allerlei Zeeuwse lekkernijen en producten. Iedereen is welkom. Zo wel cliënten als vrijwilligers zijn bij deze dag betrokken. Cliënten maken kaarten, bloem- stukjes met Zeeuwse knopjes en bereiden peekluts en sla met spek jes. Er zijn Zeeuwse sieraden te zien, er is een demonstratie bolus- bakken, er worden babbelaars ge bakken en hongerige bezoekers kunnen Zeeuwse vlegel met Zeeuws spek of hoofdkaas eten. Er zijn mandjes te koop, gevuld met Zeeuwse producten en op het ge bied van klederdracht is er ook van alles te zien. Ook de muzikale omlijsting is Zeeuws, met liedjes die met Zeeland te maken hebben. breskens - „Geweldig, we hebben een heerlijke dag gehad!" De ruim tweehonderd gelukkigen die met de jaarlijkse rondvaart van de Zonne bloem vanuit de haven van Breskens mee moch ten, hadden een fantastische reis gemaakt. Via het Kanaal door Walcheren ging de tocht naar het Veerse Meer waar ze een aantal uren konden vertoeven. Moe maar uiterst tevreden en vol lof voor de vrijwilligers van de Zonnebloem en het Rode Kruis kwamen ze rond 17 uur terug in Bres kens. Het werd nog spannend bij het uitstappen, want het kalme water steeg heel snel zodat de loopplank enkele keren verplaatst moest worden en er regelmatig de kreet „Pas op voor je hoofd!" te horen was. Het duurde dan ook geruime tijd voor iedereen veilig aan wal was waar tientallen familieleden en rolstoeltaxi's klaarstonden om de passagiers naar huis te brengen, foto Peter Nicolai door Frank van Cooten aardenburg - De gemeenteraad van Sluis zal volgende maand bij de behandeling van de kadernota duidelijke keuzes moeten gaan ma ken. Kiezen voor bijvoorbeeld be houd van het gemeentelijk zwem bad in Aardenburg, betekent auto matisch bezuinigen op andere pos ten. Fractievoorzitter Robert Evers (Pv dA) vindt de tirade van zijn colle ga William Gijsel (Gemeentebelan gen) daarom nogal gemakkelijk en populistisch. Het zwembad moet wellicht dicht vanwege onder meer hoge onderhouds- en perso neelslasten. „Onze fractie werkt niet mee aan de ondergang van een voorziening die door zo velen wordt gewaardeerd. Met name voor de medewerkers en vrijwilli gers komt de klap hard aan", stelt Gijsel. De PvdA is ook geen voorstander van sluiting van het zwembad, me de omdat de voorziening twee jaar geleden nog met hulp van onder nemers is opgeknapt. „Feit is ech ter dat Sluis flink moet bezuini gen. Het zwembad kost onze ge meente structureel 150.000 euro per jaar. Op basis van een gemid delde van tienduizend bezoekers past de gemeente dus tien tot vijf tien euro per bezoeker bij. Er zul len volgende maand dus keuzes moeten worden gemaakt." Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen ind de Gouden Ba! terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 14 letters en ga naar www.efteling.com Koudekerkseweg 51 4382 EG Vlissingen Tel: 01 18 - 412544 En kom langs voor een proefrit! Trek® T-500+ Een hybride fiets met elektrische trapondersteuning. TH.EK terneuzen - Het Temeuzense raadslid Pim Broekhuysen (eigen lijst) wil weten of er binnen de driehoek gemeente, politie en justi tie afspraken zijn gemaakt over de maximaal toelaatbare voorraad drugs bij coffeeshop Miami. Dage lijks komen daar nu ongeveer 470 klanten over vloer. Dat betekent dat de shop een dagelijkse voor raad moet hebben van ongeveer anderhalve kilo, drie keer de toege stane hoeveelheid. Burgemeester Jan Lonink noemde het uitbannen van softdrugsgebruik door sluiting van shops 'nog steeds utopie'. Maar als er geen afspraken zijn ge maakt over een aanvaardbaar be zoekersaantal en dus handelsvoor raad, zal de utopie werkelijkheid worden, denkt Broekhuysen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43