koper komen, toch? verslag Prijs van huizen zakt diep Cirkel 77, Vlissing Vrouw ambt Motorrijder (45) verongelukt de kijkkamer Kans op komst reactor 60 procent de kijkkamer Al zin in Concert at Sea? ongeëvenaard ZEISS i.Scription4 brillenglazen ongeëvenaard ZEISS i.Scription - brillenglazen Voorpret en terugkijken op www.pzc.nl/concertatsea Dinsdag 23 juni 2009 I 3 Kindvriendelijke locatie, groot huis (uitbouw, vijf slaapkamers, twee badkamers) met veel comfort (luxe hoekkeu- ken met uitgebreide inbouwapparatuur). Woonkamer kijkt uit op 15 meter diepe en zeer zonnige tuin met vrije achterom en praktische schuur. Perfect afgewerkt, volledig geïsoleerd, centraal verwarmd (HR ketel). Te koop bij M2 (www.m2makelaars.nl). opperd waarvan wij dachten: waar om hebben wij dat niet gedaan, toen we er nog woonden?" Richard Dondorp betrok in 1995 als eerste bewoner Cir kel 77 in Vlissingen. In april vorig jaar verruilde hij met vrouw en kinderen de nieuw bouwwoning voor een huisje in Vrijburgstraat in West-Souburg. 'We hadden een spaarpotje voor de dubbele lasten, maar dat raakt aardig leeg' Schuin tegenover woont zijn schoonmoeder en het gezin voelt zich thuis in het kleine straatje met zijn dorpse karakter, waar ie dereen elkaar kent. Jammer alleen dat het oude huis nog niet verkocht is. Dondorp snapt het niet. „We hebben het al tijd keurig bijgehouden en diverse verbeteringen aangebracht. Keu ken en badkamer zijn verbouwd, de tweede verdieping kreeg een uitbouw. Alles is uiteraard geïso leerd, daar is het nieuwbouw voor. Er zijn vijf slaapkamers, de prijs is schappelijk."-Het ging in de ver koop voor 224.500 euro. Na de zo mervakantie van 2008 stond er aan de andere kant opeens een huis te koop voor 209.000. Zónder uitbouw, dat wel. „We zijn toen naar 219.000 gezakt. Het zijn maar cijfertjes, maar die staan wel voor echt geld. Op het startbedrag zat wel een marge, maar die moet niet te klein worden. Dit is een faire prijs. Reëel." Toch is er sinds fe bruari niemand meer komen kij ken, al heeft Dondorp de roze mu ren van de kamer van zijn dochter neutraal wit geverfd. Hij laat een folder zien. Professionele foto's van stijlvolle natte ruimtes, een mooi ingerichte tuin, lichte ka mers met parketvloeren. „Aan on ze makelaar, M2, ligt het niet. De presentatie, ook op internet, is per fect. Maar starters gaan tot 150.000 euro. Gezinnen hebben we wel ge had, maar die zitten weer met hun eigen huis, dat ze nog moeten ver kopen. Onze makelaar heeft een 'no risk'-actie gehouden. Daarbij kunnen potentiële kopers een op tie nemen die een halfjaar geldt. In die tijd kunnen ze dan hun ei gen huis proberen te verkopen. Maar het heeft niets opgeleverd en de actie 'kosten koper voor eigen rekening' evenmin. We hebben nu drie keer meegedaan aan kijkda gen. De eerste keer kwamen er vijf De keren erna: niemand. Ik las in de PZC dat een huis nu ge middeld 15 maanden in de ver koop staat. Dan moet er nu een ko per komen, toch?" door Marcel Modde De huizenprijzen blijven da len. Landelijk ligt de waar de van een doorsnee wo ning 2,5 procent lager dan een jaar geleden. En waar de neergang in Zeeland onder invloed van de hier al lagere prijzen tot dusver minder was dan gemiddeld in het land, bij ten nu ook in de provincie verko pers diep in het stof Ten opzichte van mei 2008 gaan de woningen in het Zeeuwse voor maar liefst zo'n 4,3 procent minder van de hand. Op een bedrag van een ton is dat dus al 4300 euro. De prijsindex van bestaande koop woningen van het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster duikt landelijk voor de vierde achtereenvolgende maand in de min. Zeeland noteert 'pas' de tweede maand op rij lager. In april bleef de prijsdaling in ver gelijking met een jaar eerder be perkt tot 0,6 procent. Daarvoor was er zelfs nog sprake van een lichte stijging. De duikeling komt vooral voor rekening van eenge zinswoningen. Appartementen doen het iets beter. In mei werden hier in totaal 234 woningen ver kocht, tegen 323 een jaar eerder in deze periode. Volgens Dingena Tromp van de Koopcoach in Terneuzen doen mensen er in deze tijd verstandig aan eerst hun huis te verkopen, voordat ze zelf iets anders aanko pen. De verkoper doet er boven dien verstandig aan niet de hoofd prijs te vragen. „Wanneer je ge woon een reële prijs vraagt en zorgt dat de woning er netjes uit ziet, raak je zo'n huis meestal wel binnen een maand of zes kwijt", zegt de onafhankelijk aankoopadvi seur. „De meeste mensen weten zelf ongeveer ook wel hoeveel hun huis écht waard is. Als ze een ma kelaar benaderen die flink hoger gaat zitten, weet je bij voorbaat dat het - zeker nu - niet realistisch is. Dat is ook niet zo handig. Omdat je dan voor dat bepaalde type huis aan de dure kant zit, gaan de eer ste potentiële kopers al aan jouw deur voorbij." Om te beoordelen wat een beetje reële prijs is, vol staat volgens Tromp de gegevens van het kadaster er bij te pakken. „Daar zie je de uiteindelijke aan koopprijs van vergelijkbare pan den." Dat de koper het in de huidi ge markt voor het zeggen heeft, speelt in het voordeel van huur ders. Die laten geen hypotheek achter en kunnen momenteel rela tief goedkoop instappen. COMMENTAAR Europa is Nederland niet. Hier tolereren we politieke partijen met sterk afwijkende opvattingen. Zo draait de Staatkundig Gereformeerde Partij ondanks radicale standpunten over onder meer zondagsrust en emancipatie mee in het politieke circus. Bij de vorming van coalities worden de soms wat archaïsche ideeën van de SGP geslikt. Want er valt verder prima te werken met de partij. Een onschuldig oprispinkje als het SGP-protest tegen het gebruik van Ouwehands Dierenpark voor een besloten bijeenkomst van naturisten neem je hier voor lief Maar in Brussel is dat anders. Daar raakt de SGP'er Bas Beider in een isolement vanwege het vrouwenstandpunt van zijn partij. De SGP wil geen vrouwen als parlementariër of als bestuurder. Dit betekent het einde van een jarenlange Europese samenwerking met de Christenunie, die zich wél kan aansluiten bij de nieuwe centrumrechtse fractie in het Europees Parlement. Voor de SGP zou deze scheiding geen aanleiding moeten zijn om te jeremiëren, maar om snel te stoppen met de achterstelling van vrouwen. MELISKERKE - Op de Kloosterweg bij Meliskerke is gisterochtend een motorrijder om het leven geko men. Het gaat om een 45-jarige man uit de gemeente Veere. Hij botste frontaal op een tractor. De bestuurder van de tractor bleef on gedeerd. Het ongeval gebeurde omstreeks kwart voor negen op de Klooster- weg, tussen de kruisingen met de Pekelingseweg en de Mariekerkse- weg. De politie wilde gisteren nog geen mededelingen doen over de oorzaak van het ongeluk. Daar wordt uitgebreid onderzoek naar verricht. De weg was gisterochtend gerui me tijd voor het verkeer afgeslo ten. Meteen na de melding van het ongeluk snelden twee ambu lances erheen. Ook de traumaheli kopter rukte uit. Die hoefde niet te landen, omdat het slachtoffer in middels was overleden. Schouwenaar hun eigen gespreks verslag niet controleren. De burge meester is de enige die dat via de rechter aanvecht. Woordvoerder Miranda Havinga van de AIVD wilde bevestigen noch ontkennen dat haar dienst vo rig jaar met Schouwenaar heeft ge sproken. Ze liet wel weten dat 'bronnen' tijdens een veiligheids onderzoek altijd beschermd wor den. Om die reden krijgt een bron, aldus Havinga, ook geen inzage in zijn eigen gespreksverslag. goed zien is fantastisch Segeersstraat Middelburg 0118-674004 zondag en maandag gesloten door Ben Jansen MIDDELBURG - Commissaris van de koningin Karla Peijs gaat haar net werken in Den Haag en Brussel in schakelen om een onderzoeksreac tor naar Zeeland te halen. Tijdens een bezoek aan de huidige reactor in Petten begreep ze dat de mogelijkheid 60 procent is dat de keus op Zeeland valt. „Dat moeten we hoger zien te te krijgen." Peijs is ervan overtuigd dat de reac tor voor onderzoek en de produc tie van nucleaire geneesmiddelen enorme kansen voor Zeeland biedt. „Als die reactor bij ons wordt geb'ouwd, krijgen we een heel andere provincie. Dit legt een stevig fundament onder onze eco nomie, want we hebben het over uiteindelijk 500 tot 700 hoogwaar dige arbeidsplaatsen." Ondanks de goede kans voor Zee land is de vestiging van vervangen de onderzoeksreactor nog geen ge lopen race. De provincie Noord- Holland besloot gisteren haar aan delen in het energiebedrijf Nuon te verkopen en dat levert 900 mil joen euro op. Daarmee kan fors worden bijgedragen aan behoud van de reactor. goed zien is fantastisch Segeersstraat Middelburg 0118-674004 zondag en maandag gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3