Zeeland PZC Zelfstandigen dupe failliet Morres i Op de fiets door de tunnel 17 f Terneuzenaar wint 57.600 euro bij spelletje op Q-music Hulstenaren zien ze vliegen ZEEUWS-VLAANDEREN 18 21 Huurders van ruimte in Hulster woonwinkeL met rug tegen de muur. Deelnemers tonen hun springkunsten tijdens Zeeuws Kampioenschap Bommetje Belang van kind sneeuwt onder in mallemolen instanties Groot renovatieplan voor drie campings in Nieuwvliet Dinsdag 23 juni 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - Het faillissement van Mor res Wonen in Hulst heeft ook ern stige gevolgen voor de zelfstandige ondernemers die ruimte huren in de winkel van Morres. Sinds de sluiting van de meubel showrooms aan de Industrieweg vorige week dinsdag, hebben ook Grando Keukens en Living on Car pets hun zaak noodgedwongen moeten sluiten. Franchisenemer Wim Bogaert van Grando voelt zich machteloos. „Ze sturen me van het kastje naar de muur. Ik heb twee mensen in dienst die ik nu niet te werk kan stellen, maar het UWV verwijst me naar de cu rator. Die zegt dat hij ook niets voor mij kan doen." De schade die hij oploopt, durft Bogaert naar ei gen zeggen niet eens te berekenen. „Ik heb net een reclamefolder uit gegeven die nu waardeloos is. Daarnaast moet ik mijn personeel doorbetalen en derf ik omzet. Bo vendien lijd ik imagoschade, want sommige mensen denken dat met het faillissement ook Grando in Hulst failliet is. Dat is zeker niet het geval. Wij hebben de afgelo pen vijf jaren juist een bloeiende keukenzaak opgebouwd", aldus Bogaert. De ondernemer werd pas maandagmiddag door Morres geïn formeerd. Toen dacht Bogaert dat hij binnen enkele dagen in ieder geval zelf zijn winkel weer in zou mogen, zodat hij toegang had tot computergegevens en telefoon. Dat bleek niet het geval. „De cura tor heeft me verteld dat hij zelf niet eens binnen mag, omdat er Het faillissement van Morres Wo nen in Hulst treft ook de zelfstan dige ondernemingen die ruimte huren in de showrooms van Mor res. sprake is van een verhuurconstruc- tie. Hij vèrwijst me door naar de bank, en die zegt dat ik bij de cura tor moet zijn." De verhuurcon- structie bestaat er in dat grond en gebouw aan de bank worden ver huurd om te voorkomen dat de be lastingdienst voornaamste schuld eiser is. „Voor mij is het voor de serviceverlening heel vervelend dat ik de winkel niet in kan, want die mensen kunnen nu nergens te recht", zegt Bogaert. Het hoofdkan toor van Grando is gevestigd in Son (tel. 0499-491790). Vestigings manager Peter de Wolf van Living on Carpets zoekt sinds vorige week zelf contact met mensen die onlangs een tapijt hebben gekocht of besteld en willen weten wan neer dat wordt geleverd. Met ande re vragen kunnen klanten van Li ving on Carpets terecht op het hoofdkantoor in Waardenburg via 0418-651990. Woninginrichter Trendhopper en horecabedrijf La Place zijn wel geopend, vermoede lijk omdat die over een eigen in gang tot het pand beschikken. Zij maken echter minder omzet. Cura tor Steven van Boven zegt dat hij begrip heeft voor de positie van de huurders. Hij adviseert hen 'nog even de tanden op elkaar te hou den en de curator te laten werken aan een oplossing'. f SAS VAN GENT - Het Sasse buitenzwembad springkunsten van de drie meter hoge duik- dens het einde van de zwemvierdaagse op 2009' kunnen woensdag van 17.00 tot 19.00 veranderde gisteren in een waar golfslagbad plank. Alle bommetjes werden door de jury donderdag 25 juni beloond met een mooie uur een poging wagen in het buitenzwembad tijdens het Zeeuws Kampioenschap Bomme- beoordeeld op hoogte, compactheid en pre- prijs. Deelnemers die nog willen meedingen in Sas van Gent. De Sasse zwemweek duurt tje. Diverse deelnemers toonden er hun sentatie. De beste bommenmaker wordt tij- om de titel 'Zeeuws Kampioen Bommetje nog tot en met zaterdag. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - De 36-jarige Duncan Combrink uit Terneuzen heeft zondagochtend 57.600 euro in de wacht gesleept met zijn deelname aan het spelprogramma Het geluid op radiozender Q;music. Ruim ze ven weken gingen er overheen voordat het geluid geraden werd: het bewegen van een joystick van een oude spelcomputer. Daarvoor waren vijf tips gegeven door de ju ry, waaronder 'je hebt het geluid zelf in de hand' en 'bij sommige mensen roept dit geluid jeugd herinneringen op'. De Terneuzen- se vrachtwagenchauffeur was door het dolle heen, vertelde hij in de uitzending van Martijn Kolkman. „Ik heb eerst een rondje om mijn vrachtwagen gerend en heb toen mijn vriendin ten huwelijk ge vraagd." Duncan Combrink ont ving de cheque uit handen van ra- dio-dj Ruud de Wild. Het populai re radiospel keert in het najaar te rug op de radio. HULST - De familie Rombout uit ,Hulst en enkele buren hebben in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks 1.20 uur een formatie vreemd lichten boven Hulst zien vliegen. Volgens C. Rombout trok ken de vijf ufo's langzaam van noord-west naar zuid-oost door het zwerk. De lichten waren hel der van kleur en waren ongeveer vijf minuten te zien. Volgens de waarnemers vlogen de ufo's in een soort ruitvormige formatie. TERNEUZEN - Terug naar Zwolle, wilde een 39-jarige fietser zondaga vond. Hij had zojuist vanuit zijn woonplaats een rondje via Antwer pen gedaan om vervolgens door de Westerscheldetunnel huis waarts te keren. Keurig fietste hij aan de rechterkant van de tunnel buis, totdat hij door de politie bijna letterlijk van zijn rijwiel werd geplukt. Het incident, waar voor de tunnel voor alle verkeer werd afgesloten, deed zich half tien voor. De Zwollenaar was zich volgens de politie van geen kwaad bewust. Nergens, verdedigde de man zich, had hij zien staan dat fietsen in de Westerscheldetunnel niet mag. Maar dat maakte de poli tie hem daarna wel duidelijk. Man en fiets werden met enige moeite in de dienstauto geladen, waarna de agenten de Zwollenaar op het tolplein op Bevelandse grond weer uit de auto zetten. Daar mocht hij zijn weg vervol gen, overigens na betaling van 95 euro boete.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39