Zeeland 7 Tholen schept ruimte voor nieuwe horeca 'Windmolens leveren marginale bijdrage' Omrijden in Tholen r College: kantine van watersportvereniging kan open voor iedereen. Voorzitter van Kritisch Platform Windenergie spreekt in Stavenisse. Natte Laarzentocht over slikken Stalland Voorlichting over veranderingen AWBZ Dinsdag 23 juni 2009 23 t THOLEN - De aanleg van een rotonde aan de Grindweg in Tholen is gisteren begonnen. Het zorgt de komende vijf weken voor de nodige verkeersoverlast in het stad je, omdat de oprit naar de brug en de weg richting Oud-Vossemeer zijn afgesloten. Er is een omleiding via de stoplichten aan de Nieuwe Postweg. Verkeer uit de richting Oud-Vossemeer kan gebruikmaken van een noodweg richting de brug. foto Ronald den Dekker door Rob Paardekam THOLEN - De gemeente Tholen wil ruimte scheppen voor nieuwe ho recagelegenheden. Vooral broodjes zaken, snackbars, bistro's en restau rants zijn welkom. Dat blijkt uit een onlangs opgestelde nota over het horecabeleid. De genoemde gelegenheden val len allemaal binnen de categorie 'lichte horeca'. Die wil de gemeen te ruim baan geven. De voorkeur gaat daarbij uit naar zaken die ook een terras kunnen realiseren. Daar hebben de inwoners van veel dor pen behoefte aan, zo is uit een en quête gebleken. Cafés en bars val len onder de noemer 'middelzwa re horeca'. Daar wordt als het aan het college ligt iets strenger mee omgegaan. Ze zijn alleen welkom als zich ontwikkelingen voordoen, die de komst van zo'n zaak recht vaardigen. Bijvoorbeeld een flinke bevolkingsgroei of een toename van het toerisme. In de nota staat verder dat de kan tines van de watersportverenigin gen in Sint-Annaland en Tholen in de toekomst als reguliere horeca gelegenheden kunnen functione ren. Nu mogen alleen de leden er iets eten of drinken. Ook kantines op campings kunnen voortaan een horecabestemming krijgen. Het college houdt verder de moge lijkheid voor een grote horecagele genheid als een discotheek open. Op dit moment is dat echter niet aan de orde. De gemeenteraad be spreekt de nota volgende maand. Nieuwe horeca is welkom in de gemeente Tholen. Vooral brood jeszaken, snackbars en restau rants zijn welkom. Ook nieuwe cafés worden niet uitgesloten. door Rob Paardekam STAVENISSE - De tegenstanders van de komst van vier grote windmo lens bij Stavenisse werden gisteren op hun wenken bediend in dorps huis De Stove. Daar zette Fred Jan sen van het Nederlands Kritisch Platform Windenergie grote vraag tekens bij het nut van windener gie. Dat soort energie kan volgens hem geen enkele bijdrage leveren aan het oplossen van het toekomstige energieprobleem. Jansen stelde dat er cijfers zijn, die stellen dat tien procent van de in Nederland ge bruikte energie door windmolens wordt opgewekt. „Maar dan gaat het over tien procent van wat huis houdens gebruiken", zei hij. „En de huishoudens vormen maar 2,5 procent van het totale verbruik." In werkelijkheid wordt amper 0,4 procent van onze energie opge wekt door turbines volgens Jan sen. En dat zal volgens hem nooit veel meer worden. Daarom vindt hij het onzinnig om bij Stavenisse vier windmolens te bouwen. Daar De Thoolse raad beslist binnen kort over windmolens bij Stave nisse en Sint-Maartensdijk. De vermeende nadelen werden giste ren voor het voetlicht gebracht. kleven volgens hem veel nadelen aan. Er zou sprake zijn van geluids overlast tot in de verre omtrek, hui zen worden minder waard en het landschap wordt aangetast. „En dat zouden we dan allemaal maar voor lief moeten nemen voor een groter doel dat niet bestaat." Jansen kreeg overigens ook tegen gas uit de zaal. Zo was zijn verhaal volgens sommige toehoorders nog al eenzijdig. De spreker bestreed dat. Hij stelde bovendien alles wat hij zei met cijfers te kunnen onder bouwen. Alle fracties uit de gemeenteraad waren gisteren aanwezig. Zij zul len volgende maand vermoedelijk eindelijk een knoop doorhakken over de komst van nieuwe wind molens bij Stavenisse en, in een la ter stadium, Sint-Maartensdijk. Met name de Reformatorische Fractie Tholen en Algemeen Be lang Tholen zijn daar fel op tegen. Veel zal afhangen van de PvdA en de Christenunie, die twijfelen over hun standpunt. Het college adviseert de gemeenteraad om ge woon akkoord te gaan met de komst van de windmolens. In Stavenisse bestaat daar veel ver zet tegen. Het actiecomité dat vo rig jaar streed tegen de windmo lens aan de westkant van het dorp organiseerde de avond van giste ren. Voor de andere kant van het verhaal was ook initiatiefnemer Zeeuwind uitgenodigd, maar die liet verstek gaan." SINT-ANNALAND - Staatsbosbeheer houdt zaterdag een Natte Laarzen- tocht over de schorren en slikken van de Oosterschelde bij Sint-An- naland. Het vertrek staat gepland om 13.00 uur aan het eind van de Sluispolderdijk. De organisatie ad viseert deelnemers laarzen en een wandelstok mee te nemen. Op 11, 25 en 29 juli en 8, 18 en 26 augus tus zijn er ook Natte Laarzentoch- ten. Aanmelden via 0166-663771. GOES - De stichting Zorgboerderij en Zeeland houdt morgen om 19.30 uur een informatieavond over veranderingen binnen de AWBZ. Die hebben gevolgen voor wie gebruik maakt van AWBZ- zorg via een Persoonsgebonden Budget (PGB). De bijeenkomst vindt plaats in het EduDelta colle ge in Goes. Geïnteresseerden kun nen zich nog aanmelden via info@juutsom.nl of 0113-351144. W' Opril Grote Markt 13, Goes Plein 1940-2, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33