Zeeland Dan moet er nü een Schouwenaar eist inzage in Oud reststraat 5, Koudekerke. 299 PZC 2 Dinsdag 23 juni 2009 F De krant 5 weken voor 15 euro! AIVD weigert bronnen hun eigen verklaringen te laten nalezen. .mmË/ m MARLEEN BLOMMAERT De hond durft het huis niet in als zij op de drempel zit Kat is oud. Een jaar of zestien inmiddels. Het magere lijf je wordt moeizaam voortgesleept. Altijd op zoek naar het warmste plekje in huis. Geboren in een ver koud land aan de Oostzee zag ik haar voor het eerst in een apparte ment dat meestal kakkerlakken had maar zelden over stro mend water beschikte. Ze woonde daar met een jonge consul tant die nog veel meer van de wijde wereld wilde zien. En aan gezien ik een zwak heb voor verschoppelingen nam ik haar mee naar mijn huis. Ze heeft alles gezien, gedaan en overleefd. Ze is naar Nederland gevlogen, heeft aan een druk plein in de Randstad gewoond. Is verhuisd naar Zeeland. Ze heeft de kin deren geboren zien worden. Ie der jjezinslid kan wel van een bij zonder moment van haar verha len. Ze heeft jonge katten zien komen en begraven zien wor den. Ze heeft een prachtig nest geworpen. Maar in al haar fragiliteit is zij nog steeds de baas in huis. De hond durft het huis niet in als zij op de drempel zit en ook de jonge katten deinzen achteruit. En ik, ik heb er weer een baby bij, want waar ik ben, zit Drop. Werkend achter mijn compu ter, moet ze spinnend op schoot. Volgens mij ben ik de enige die ze nog kent. Ze dementeert denk ik. De verbaasde schrik achtige blik van iemand die de vertrouwdheid van zijn omge ving kwijt is, is onmiskenbaar. Is af en toe het eten kwijt en het water. Dat brengen we nu dus naar haar toe. Haar nagels houdt ze niet meer kort zodat ze in elke broek blijft haken. Maar ach, wat is een broek? Ze kijkt me chagrijnig aan en ik help braaf haar nageltjes uit het lusje dat ze uit die nieuwe broek getrokken heeft. 'Stokoud, iedereen naar je pijpen laten dansen, voer op tijd en altijd een warme schoot in de buurt'. Soms denk ik: doe mij maar een kattenleven. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 99 10 Naam voorletters Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening Ruim pand in kern Koudekerke, dichtbij dagelijkse voorzieningen, Middelburg, Vlissingen en het strand. Gebouwd in 1954 op 209 m2 eigen grond. Authentieke details als granitovloeren, parketvloer en serre die toegang geeft tot tuin op het zuidoosten met vrije achterom. Achter het bescheiden front onder meer een zeer riante woonkamer (vloerverwarming), luxe open keuken met apothekerskasten en inbouwapparatuur, winkel/kantoorruimte van ca. 30 m2 met eigen entree, vier slaapkamers en twee badkamers op de eerste verdieping. Dubbel glas, combiketel (2000). Dakterras, Ruime bergzolders. Te koop bij Sinke-Komejan (www.sinke.nl). foto's Ruben Oreel Bram Geene is een man met humor. „Wie mijn huis koopt, krijgt een etentje bij de Chinees cadeau." Maar eigenlijk valt er niets te lachen, voor wie nu een huis te koop heeft staan. door Ondine van der Vleuten Rond oud en nieuw sta ken ze voor het eerst de open haard aan in Dishoek. In de volle overtuiging dat hun oude onderkomen, het dubbele woonhuis aan de Weststraat 5 in Koudekerke, snel verkocht zou zijn. Bram Geene wist zeker dat het huis - zo mooi, zo goed - zich zelf zou verkopen. „Daar hadden we rotsvast vertrouwen in. Had den we toen maar haast gemaakt. In een week tijd was het helemaal mis. Op het nieuws zeiden ze dat de huizenmarkt ingestort was." Hij woonde in totaal acht jaar op de Weststraat 5, met vrouw en (een wisselend aantal) pleegkinde ren. Die kinderen hebben nu, on der aan de duinen van Dishoek, het strand bij de hand. Vandaar de verhuizing. Anders was Geene wel licht nooit uit Koudekerke wegge gaan. „We hebben de tuin hele maal laten beleggen met leisteen. Kostte toch mooi 20.000 euro. Het is gewoon een paleis, helemaal ge moderniseerd en niet met de goed koopste materialen, rustig gelegen in een mooi dorp. Het was het voor mij helemaal. En er loopt ge garandeerd iemand voor wie dat huis het óók helemaal is. Die moe ten we alleen nog vinden." Van de aanvankelijke verkoopprijs heeft Geene al bijna 50.000 afgetrokken, in stapjes, want het doet pijn. „We zitten nu onder de getaxeerde waarde, met een richtprijs van 300.000 euro. Daar onder kunnen we niet gaan, dan kunnen we niet aflossen." Het moet niet te lang meer duren. „We hadden een spaarpotje voor de dubbele lasten, maar dat raakt aardig leeg. Als we niet snel verkopen, moeten we gaan nadenken over alternatieven, zoals verhuur. En dan over een jaar of vijf weer in de verkoop, als de markt beter is. Dit is een ko persmarkt." De koper stelt eisen en ziet niets door de vingers. Vrij dag is er een verkoopstyliste ge weest. „Wij moeten nu zorgen dat het er tiptop uitziet: een spijker in de muur is al te veel, dan kopen ze bij wijze van spreken niet meer. Ik moet zeggen: het is verrassend om je huis door de ogen van een an der te bekijken. Ze heeft dingen ge- ""1 De PZC gaat zotgvuldig om met persoonsgegevens In het colofon treft u nadere informatie door Emile Calon MIDDELBURG - Burgemeester Koos Schouwenaar (Middelburg) wil in zage in het verslag dat de AIVD heeft opgesteld nadat die dienst vo rig jaar met hem sprak over korps chef Fup Goudswaard. Hij vraagt de Haagse bestuursrechter morgen, de Algemene Inlichtingen en Vei ligheidsdienst daartoe opdracht te geven. Diezelfde dag eist ook Goudswaard inzage in zijn dossier. De AIVD weigerde vorig jaar een verklaring van geen bezwaar te geven omdat hij chantabel zou zijn. Op grond daarvan werd hij geschorst en uit zijn functie gezet. Goudswaard krijgt echter geen inzage in het dos sier en kan dus niet nagaan of de aantijgingen kloppen. Schouwenaar vindt het zeer vreemd dat ook hij niet kan contro leren of alles wat hij over Gouds waard vertelde, correct is geno teerd. Sterker nog, hij vermoedt zelfs dat hij verkeerd geciteerd wordt. „Maar ik kan dat op geen enkele manier controleren." Volgens de burgemeester is dat uit het oogpunt van een goede proces voering 'onaanvaardbaar'. Hij maakte, naar eigen zeggen, zelfs mee dat de AIVD ontkent dat me dewerkers hem spraken. Ook ande ren die in de zaak Goudswaard zijn gehoord, mogen volgens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2