's-Heerenhoek ziet rijk Politiebureau Kapelle in pand van opticiën Johannis de Noord-Beveland geeft geen geld aan Psyiënt Onderhuurders Morres de dupe Aanschaf van gebouw aan het Kerkplein kost gemeente 308.000 euro. Driedaagse wandel- en rolstoeltocht Lewedorp In Memoriam-concert in slotpark Kapelle Cursus tiltechnieken in 's-Heerenhoek Historische fietstocht op Noord-Beveland Woonevenement in De Stenge Heinkenszand Vaar- en fietstocht langs NP Oosterschelde Zeeuws Mannenkoor in tuinen Kats en Goes Uitleg over vakanties psychiatrische patiënt 'Met alleen achter de bar blijven staan en wachten tot de klanten komenred je het niet meer in de horeca Kimmo Pankow, eigenaar café restaurant De Korenbeurs 1 8 I Dinsdag 23 juni 2009 door Raymond de Frel kapelle - Het wijkbureau van de politie in Kapelle verhuist zo goed als zeker naar een stek aan het Kerkplein. De gemeente Kapelle wil het gebouw van Meys Optiek aankopen, om er zowel politie als gemeentelijke diensten onder te brengen. De kantoorruimte van het gemeen tehuis is te krap, terwijl de politie aan de Van der Biltlaan in een te ruim jasje zit. Toen Meys aangaf zijn winkel en woonhuis naast het gemeentehuis te willen verkopen, hapte Kapelle toe. „De politie wil zich vanwege kostenbesparingen meer gaan vestigen in gemeente huizen. Straks zitten ze op een cen trale, representatieve plek. Het on derkomen aan de Van der Biltlaan wordt afgestoten", zegt burgemees ter Siebe Kramer van Kapelle. Voor de aanschaf moet de gemeen teraad 308.000 euro beschikbaar stellen. Hoewel'het pand nu nog is ingericht als woning en winkel, wil de gemeente het minimaal ver spijkeren. „We kijken namelijk ook naar de ontwikkeling op het gebied van samenwerking met diensten van andere gemeentes. We proberen het dus eerst zo mi nimaal mogelijk. Later kunnen we altijd nog dingen veranderen." Meys verlaat het pand op 1 augus tus. Kramer verwacht dat de poli tie in september naar het Kerk plein kan verkassen. Overigens krijgt de politie van de gemeente Kapelle samen met de collega's uit Reimerwaal ook een nieuw hoofd bureau in Kruiningen. lewedorp - Het wielercomité van Lewedorp houdt deze week voor het eerst een wandeldriedaagse. De eerste etappe begint vanavond om 18.15 uur en is 2,5 kilometer lang. Op donderdag, de laatste avond, speelt fanfare Cecilia uit 's-Heerenhoek bij de aankomst. De driedaagse kan ook in een rol stoel afgelegd worden. Dat doet een aantal cliënten van zorgcen trum De Kraayert. kapelle - Op initiatief van uitvaart verzorger Peter Butler wordt vrij dag in het pas aangelegde slotpark aan de Maelstede in Kapelle een In Memoriam-concert gehouden. On der begeleiding van muziek van blazersensemble Het Zeeuws Elf tal krijgen belangstellenden vanaf 19.30 uur de gelegenheid stil te staan bij het overlijden van dierba ren. Burgemeester Kramer opent 'de bijeenkomst. •s-heerenhoek - Het Steunpunt Vrijwilligers en Mantelzorg Borse- le houdt donderdag in samenwer king met Allévo een gratis cursus tiltechnieken. In het wijkgebouw aan Blikhoek 6 in 's-Heerenhoek wordt van 13.30 tot 16.30 uur uitge legd welke hulpmiddelen er zijn voor het tillen van personen. Ook komt het aan- en uittrekken van steunkousen en verplaatsen van bed naar rolstoel aan bod. kamperland - Gidsen van VW Walcheren en Noord-Beveland fietsen tot eind september elke dinsdag en woensdag met belang stellenden langs historische pun ten op Noord-Beveland. De toch ten zijn bedoeld als kennismaking met de cultuur en historie van het eiland. Deelname kost vijf euro. Opgeven bij de WV in Kamper land via tel. 0113-371595. De routes zijn ook zonder gids te fietsen. heinkenszand - In De Stenge in Heinkenszand wordt vandaag van 16.00 tot 23.00 uur het eerste Bor- selse woonevenement gehouden. De gemeente Borsele presenteert nieuwe financiële regelingen voor starters op de woningmarkt en wo ningverbetering. Diverse bedrijven zijn ook present, waaronder bouw- firma's (Otte, Van de Linde), Ei gen Huis, Delta, R&B Wonen en enkele makelaars en banken. tholen - Het IVN houdt deze week een driedaagse vaar- en fiets tocht langs de Oosterschelde. De tochten duren steeds van 10.00 tot 17.00 uur en kosten 25 euro per dag, of 60 euro voor drie dagen. Vandaag start de eerste tocht in Tholen bij de Bergse Diepsluis, morgen bij Neeltje Jans, en don derdag bij Kats of Colijnsplaat. Aanmelden kan via 0113-301883 of ivn@zeelandnet.nl. kats - Het Zeeuws Mannenkoor concerteert zaterdag in de Zeeuw se Rozentuin in Kats. De rozen tuin is open vanaf 10.00 uur, het koor zingt vanaf 14.00 uur. Volgen de week zondag geeft het 55 leden tellende koor acte de presence in de Manhuistuin in Goes. Daar leidt Marcel van Westen zijn koor vanaf 12.00 uur. Op beide locaties staan werken van onder andere Schubert en Brückner op de rol. 's-gravenpolder - Patiëntenbelan genorganisatie Psyiënt houdt don derdag een bijeenkomst in dorps huis Ons Dorpsleven in 's-Graven- polder. Na de algemene ledenver gadering (aanvang 13.00) uur) wordt vanaf 15.30 uur onder meer uitleg gegeven over de mogelijkhe den die de Stichting Radar Reizen biedt om mensen met psychiatri sche beperkingen zo zelfstandig mogelijk op vakantie te laten gaan. Wouter Ebbing aan de toog van café Heieen in 's-Heerenhoek dat zondag voor het laatst open is. wissenkerke - De gemeente Noord-Beveland geeft geen subsi die aan de Vereniging Psyiënt Ne derland uit 's-Gravenpolder. De patiëntenbelangenbehartiger diende een subsidieverzoek in bij Noord-Beveland, maar zij ziet on voldoende het belang in van de ac tiviteiten van Psyiënt voor de in woners van het eiland. Psyiënt zet zich in voor de belangen van psy chiatrische patiënten. De vereni ging biedt advies, voorlichting, lot genotencontact, dagbesteding en werk in reïntegratieproject De Fruithoeve. Noord-Beveland vindt dat zij met een bijdrage aan Emer- gis, partner van Psyiënt, al vol doende op dit vlak bijdraagt. hulst - Het faillissement van Mor res Wonen in Hulst heeft ook ern stige gevolgen voor twee zelfstandi ge ondernemingen die in de win kel van Morres ruimte huurden. Sinds de sluiting van de meubel showrooms aan de Industrieweg vorige week dinsdag, hebben ook Grando Keukens en Living on Car pets hun winkel noodgedwongen moeten sluiten. Franchisenemer Wim Bogaert van Grando voelt zich machteloos. „Ze sturen me van het kastje naar de muur. Ik heb twee werknemers die ik nu niet te werk kan stellen, maar het UWV verwijst me naar de curator. Die zegt dat hij ook niets voor mij kan doen, omdat de afwikkeling van het faillissement in volle gang is." colijnsplaat - Zorgcentrum Cleij- enborch in Colijnsplaat is sinds gisterochtend dan toch nog een bijzondere cliënt rijker. Een aantal maanden later dan ge pland is het standbeeld van de in 1842 geboren Colijnsplaatse water ingenieur Johannis de Rijke in de voortuin van het verzorgingscen trum geplaatst. Het standbeeld moest in februari vanwege dijkver zwaringswerkzaamheden wijken van zijn plek in de haven. De ver wijdering ging niet zonder slag of stoot; het beeld brak bij de onder benen af. Nu het beeld is hersteld, mag De Rijke alsnog een tijdje uit rusten in Cleijenborch. Als de dijkwerkzaamheden zijn af gerond, keert hij terug naar de ha ven. Naar verwachting gebeurt dat in november.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 28