Goese Schans klaar voor verkoop ;evelanden-th< 21 Gedeputeerde opent verkoopcentrum voor waterwijk. Cliënten geven Allévo thuiszorgers een 8,4 Bouwplatenwedstrijd Oosterschelde-museum Inbrekers vernielen inboedel sportcomplex Eeuwige trouw 's-Heerenhoek ziet rijk caféleven beetje bij beetje verschralen Goese middenstand en horeca bezorgd over dalende pin-service Dinsdag 23 juni 2009 Tip? bevelandentUpzc.nl/tholen®pzc.nl door Frank Balkenende GOES - De verkoop van de Goese Schans kan beginnen. Gedeputeer de Harry van Waveren opende gis teren aan de Houtkade het ver koopcentrum voor de Goese water- wijk. Ook onthulde hij de maquet te van de waterwijk, waar in stap jes tweeduizend woningen verrij zen op wat nog het havenindus trieterrein is. De bouw van de eerste fase van de Goese Schans, aan de noordzijde van het gebied én aan de zuidkant bij de Ringbrug, begint in het voor jaar van 2010. De eerste tranche be staat uit 450 woningen die in drie tot vier jaar worden gebouwd. Door de financiële crisis, de reces sie en de moeilijke huizenmarkt is het plan wel aangepast. Er zit meer sociale woningbouw in de eerste fase dan was gepland. Uit gangspunt voor de Goese Schans is dat in het totale plan twintig procent sociale woningbouw moet bevatten. „We halen nu een extra stukje van die twintig procent naar voren", zegt directeur Maar ten Sas van woningcorporatie RWS, één van de drie partijen die de woningen op de markt zetten. Toch denkt Rob van Avernaete, di recteur verkoop van de Ontwikke lingsmaatschappij Goese Schans vof dat het project zal slagen. „We leveren veel kwaliteit en dat ver Gedeputeerde Van Waveren opende gisteren het verkoopcen trum van de Goese Schans. De belangstelling voor de wijk is groot: 1300 mensen op de lijst. koopt. We hebben inmiddels 1300 geïnteresseerden op de lijst staan. Natuurlijk zullen die niet allemaal kopen, maar het stemt hoopvol." Er prijkt sinds gisteren een nieuwe naam op de lijst: gedeputeerde Van Waveren schreef zich in 'voor dit mooie project'. Het aanbod in de eerste fase is di vers: appartementen, rijtjeswonin gen, vrijstaande woningen aan het water tot waterwoningen aan ka des. Ook biedt de eerste reeks voor elke portemonnee iets. Van sociale huur, via koop met de koopgarant- formule van woningcorporatie RWS, tot duurdere huur tot duur dere koop. Er is zelfs een penthou se van 1,2 miljoen euro. Aan de Westhavendijk bij de Ring brug komt een vyoonzorgcomplex met verschillende voorzieningen zoals huisartsen, apotheek en fy siotherapeuten, een jongerenhuis en begeleid wonen van Philadelp hia. www.goeseschans.nl video van maquette op www.pzc.nl foto Ronald den Dekker Maquette van de Goese Schans, met aan de bovenkant de eerste fase (aan het Goese Diep). Op de achtergrond het Goese Meer. GOES - Cliënten van zorginstelling Allévo zijn erg tevreden over de Al- lévo-medewerkers die thuiszorg ge ven. In een onderzoek van bureau Facit dat dit voorjaar is uitgevoerd, krijgen medewerkers een waarde ring van gemiddeld 8,4. Dat is een verbetering ten opzichte van 2007 en hoger dan het landelijk gemid delde. Maar liefst zeventig procent van de benaderde cliënten stuurde de enquête terug. YERSEKE - Het Oosterschelde-mu seum in Yerseke houdt deze zo mer een wedstrijd schepen maken van bouwplaten. Jeugd van zes tot en met elf jaar mag meedoen. Het museum geeft van 6 juli tot en met 3 augustus bouwplaten weg. Helemaal zelf bouwen mag ook. Inleveren voor 15 augustus. Alle boten worden tot en met 31 augus tus tentoongesteld. De prijzen zijn twee VW-bonnen van tien euro. THOLEN - Inbrekers hebben het af gelopen weekend forse vernielin gen aangericht in een sportcom plex in Tholen. De daders zijn vermoedelijk door een raam naar binnen geklom men. In het pand hebben zij on der meer kledingkasten, een tas- senrek en een ruit vernield. Ook werd een nog onbekend aantal t-shirts weggenomen uit het ge bouw. ZEEUWSE Echt - écht - trouwen, wilde die Vlissingse niet. Ze koos daarom met haar vriend voor geregistreerd partnerschap. 'Hetzelfde als trou wen, maar je hoeft elkaar geen eeu wige trouw te beloven', was haar argument. Dus togen ze gisteren naar het stadhuis. Even wat hand tekeningen zetten en klaar is Kees, dacht ze. Maar tot haar schrik leek Tipredactie@pzc.nl de ceremonie wel verdacht veel op een huwelijksvoltrekking. Com pleet met de woorden: 'Neemt gij tot uw wettige partner...'. Toch staat er boven de akte 'Gere gistreerd Partnerschap'. En geluk kig maar. Want stel je voor dat hij zijn T-shirts blijft opvouwen op de manier zoals hij nu doet. Daar wil je toch niet ééuwig aan vastzitten!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27