Zeeland Zelfstandigen dupe van failliet Morres 's-Heerenhoek ziet caféleven verschralen Johannis de Rijke mag nu uitrusten Huurders in winkel kunnen nu ook niets verkopen. Drie horecazaken in het dorp staan al een tijdje te koop. Jachthonden doen examen bij De Piet Open dag voor boeren in Colijnsplaat w Dinsdag 23 juni 2009 123 COLIJNSPLAAT - Zorgcentrum Cleijenborch in Colijns- plaat is een bijzondere cliënt rijker. Een aantal maan den later dan gepland is het beeld van de in 1842 gebo ren Colijnsplaatse wateringenieur Johannis de Rijke in de voortuin van het centrum geplaatst. Het beeld moest in februari vanwege dijkwerkzaamheden wijken van zijn plek aan de haven. Als het dijkwerk klaar is keert hij terug naar de haven. foto Ronald den Dekker door Harold de Puysseleijr HULST - Het faillissement van Mor res Wonen in Hulst heeft ook ern stige gevolgen voor twee zelfstandi ge ondernemingen die ruimte huurden in de winkel van Morres. Sinds de sluiting van de meubel showrooms aan de Industrieweg, vorige week dinsdag, hebben ook Grando Keukens en Living on Car pets hun winkel noodgedwongen moeten sluiten. Franchisenemer Wim Bogaert van Grando voelt zich machteloos. „Ze sturen me van het kastje naar de muur. Ik heb twee mensen in dienst die ik nu niet te werk kan stellen, maar het UWV verwijst me naar de curator. Die zegt dat hij ook niets voor mij kan doen omdat de afwikkeling van het fail lissement in volle gang is." De on dernemer werd pas maandagmid dag door Morres geïnformeerd. Toen dacht Bogaert dat hij binnen enkele dagen in ieder geval zelf zijn winkel weer in zou mogen, zo dat hij toegang had tot computer gegevens en telefoon. Dat bleek niet het geval. „De curator heeft me verteld dat hij zelf niet eens binnen mag, om dat er sprake is van een verhuur- constructie." Zo'n constructie be staat er in dat het gebouw aan de bank wordt verhuurd om te voor komen dat de belastingdienst be slag legt. Ook tapijtenwinkel Living on Car pets is een zelfstandig bedrijf dat ruimte huurt bij Morres. Vesti gingsmanager Peter de Wolf zoekt sinds vorige week zelf contact met mensen die onlangs een tapijt heb ben gekocht of besteld en willen weten wanneer dat wordt gele verd. door Harmen van der Werf 's-HEERENHOEK - Het cafébestand in 's-Heerenhoek dunt uit. Café De Kroon sloot vorig jaar, café Heieen komend weekeinde. Als er één dorp op Zuid-Beveland is met een rijk caféleven, dan is het 's-Heerenhoek wel. De combi natie van rooms-katholiek en wiel rennen was altijd een goede, plus het jaarlijkse carnaval. Maar ook 's-Heerenhoek lijkt niet te ontko men aan de malaise in de horeca. In de Heerenstraat - De Bierdulve in carnavalstijd - gebeurt het in 's-Heerenhoek. 'Te koop' staat er op één van de panden. Café De Kroon was daarin gevestigd, tot 1 september vorig jaar. Met carnaval is het nog open geweest, maar sindsdien is het op slot. „Jammer", vindt Kimmo Pankow (36) van het naastgelegen café-restaurant De Korenbeurs, „Dit is in lijn met wat er in meer dorpen gebeurt, dat voorzieningen teruglopen." „Met alleen achter de bar blijven staan tot de klanten komen, red je het niet meer", is al jaren de be drijfsfilosofie van Pankow die in 1996 zijn vader opvolgde. „Mijn va der is hier in 1979 begonnen. Hij heeft zich direct ook op de grote bedrijven in het Sloegebied ge richt." Kimmo heeft het beleid van zijn vader voortgezet. Hij is sterk gegroeid in de catering. Vijf tien personeelsleden heeft hij in dienst. Hij redt het wel, dankzij schaalvergroting, maar het is hem ook wat waard dat 's-Heerenhoek een uitgaansdorp blijft. Café De Kroon is dus al gesloten, café Heieen volgt het komend weekeinde. Wouter Ebbing (32) is de eigenaar van café Heieen. Hij heeft twee jaar geprobeerd zijn be drijf te verkopen, maar tevergeefs. Hij stopt toch, neemt 'het verlies' en gaat iets anders doen. Ook café bar Walk Inn staat al een tijdje te koop. De verkoop was praktisch rond, maar de kredietcri sis gooide Toet in het eten. De fi nanciering kwam niet rond. „We blijven nog wel open", geeft Mag- da Rijk van Walk Inn aan. Magda (61) en haar man Rinus (64) heb ben hun pensioen in het bedrijf zitten, maar dat is voor hen niet de enige reden om door te gaan. Walk Inn is een echt dorpscafé. „Wij bieden onderdak aan drie bil jartclubs, een schutterij en een dartclub. Je laat die na zesendertig jaar niet zomaar in de steek." Mag da heeft goede hoop dat Walk Inn binnen een jaar alsnog verkocht is. „Want het loopt goed." WOLPHAARTSDIJK - Jachthonden training Zeeland sluit vanavond om 19.00 uur bij recreatiegebied De Piet het trainingsseizoen af met examens. De honden moeten allerlei oefeningen doen, waaron der apporteren uit water. Op 8 september beginnen nieuwe cursussen. Een cursus van twaalf lessen kost 75 euro. De trainingen zijn geschikt voor honden vanaf vier maanden, mits het een jacht hondenras is. Informatie opvragen of aanmelden kan via 06-52635050 of modijefsky@zeelandnet.nl COLIJNSPLAAT - Aan- en verkoop vereniging CZAV en het agrarische kenniscentrum Rusthoeve houden morgen een open dag bij de Rust- hoeve in Colijnsplaat. Boeren kun nen daar vakinformatie vinden, proeven en demonstraties bijwo nen of workshops volgen. Er wordt onder meer aandacht be steed aan de invloed van mestsoor- ten op de schilkwaliteit van aardap pelen, zaaisystemen in wintertar we en innovatieve kunstmestsoor- ten. Het evenement duurt van 9.00 tot 21.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25