PZC 17 Meer teken in Walcherse duinen «SgsSS" IC Rechter wijst bezwaar LPV tegen ziekenhuisfusie af WALCHEREN 21 Strandposten plaatsen extra bordjes om gasten te waarschuwen. Eeuwige trouw Dinsdag 23 juni 2009 Tip? walcheren@pzc.nl 'Mijn levenswerk van veertig jaar verdwijnt' Rolstoelers over de boulevard tijdens zomerfeest Ter Reede door Henk Postma DISHOEK - In het Walchers duinge bied komen steeds meer teken voor. Daarom hangt de Stichting Strandexploitatie Walcheren deze dagen extra waarschuwingsbordjes op. Die attenderen het publiek op de gevaren van een tekenbeet. De kans daarop kan worden verkleind door op de wandelpaden te blij ven, en struikgewas of hoog gras te mijden. „En mensen-doen er goed aan niet op blote voeten, of in korte broek door de duingebie den te lopen", voegt Lukas Fran sen van de Stichting Strandexploi tatie Walcheren daar aan toe. Het probleem doet zich vooral voor in duingebieden met veel na tuur, zoals bij Dishoek en Oostka- pelle. De strandposten langs de Walcherse kust krijgen ieder jaar wel enkele badgasten binnen met een teek in been of arm. Maar al leen al de afgelopen weken moes ten bij de post Dishoek vijf en bij Oostkapelle drie slachtoffers wor den behandeld. „En dat terwijl die posten alleen nog maar in het weekend waren bemand", zegt as- sistent-hoofd Jan Eckhardt van de post bij Dishoek. Daarom hangen nu bij alle strand posten bordjes met de waarschu wing: „Pas op. Teken!!". Er wordt uitgelegd dat het om 'kleine spin achtige parasieten' gaat die je kun nen besmetten met de ziekte van Lyme. Overigens is de kans daarop klein wanneer de teek binnen 24 Bij Dishoek en Oostkapelle kre- gen de strandposten de afgelo pen weken diverse mensen bin nen die moesten worden behan deld wegens een tekenbeet. uur én op de juiste wijze wordt verwijderd. Bovendien is slechts nul tot twintig procent van de te ken besmet. Maar wie de ziekte op loopt, kan daar na verloop van we ken of maanden veel last van krij gen: gezichtsverlamming, heftige pijn in arm, been of romp, dubbel zien, hartproblemen of pijnlijke ge wrichten. De ziekte is meestal goed te genezen met antibiotica. Bij een besmetting ontstaat bin nen drie weken een rode plek, die geleidelijk groter wordt en vanuit het midden verbleekt. De medewerkers van de strandpos ten zijn bedreven in het verwijde ren van teken. ,„Ze hebben daar speciale tangetjes voor. Ze zijn er op bewapend", zegt Franssen. De Stichting Strandexploitatie weet in middels uit eigen ervaring dat een tekenbeet ernstige gevolgen kan hebben. Eén van de medewerkers liep er enkele maanden geleden een op, en ondervindt nog steeds vervelende gevolgen. Overigens liep hij de beet niet op in het Wal chers duingebied, maar tijdens een vakantie in het buitenland. Een beet is meestal niet pijnlijk en de teek laat na verloop van tijd vanzelf weer los. Daardoor wordt de beet vaak niet opgemerkt. de z>ekie ooor op Do P*gilden tekenbeet. iamieer u toch een teek op uw huid mogelijk te verwijderen. Indien na een tekenbeet een ringvormige huiduitslag en/of klachten ontstaan dient u de huisarts te raadplegen. Voor meer informatie: iwvw.saag.nl Strandwacht Jan Eckhardt hangt extra waarschuwingen op tegen tekenbeten bij de post Kaaphuin in Dishoek. foto Ruben Oreel door Maurits Sep VLISSINGEN - Het bezwaar van de Lokale Partij Vlissingen tegen de fusie van de ziekenhuizen is afge wezen. De rechter vindt dat de LPV als politieke partij geen direct belanghebbende is. De LPV had in april van dit jaar be zwaar aangetekend tegen het be sluit van de Nederlandse Mededin gingsautoriteit (NMa) om een ver gunning te verlenen voor de fusie van Ziekenhuis Walcheren met de Oosterscheldeziekenhuizen. Aan een inhoudelijk oordeel over het bezwaarschrift is de bestuursrech ter in Rotterdam niet eens toegeko men. Al bij het beoordelen of de LPV een belanghebbende is, heeft hij vastgesteld dat dat niet zo is en dat het bezwaarschrift dus niet be handeld kan worden. Wim Hirdes van de LPV is daar te leurgesteld over. „Wij zijn geen be langhebbende. Wie dan wel? Alle leden van de LPV gaan toch ook naar het ziekenhuis in Vlissingen! Het lijkt nu einde verhaal, maar we gaan er in onze fractievergade ring nog wel over spreken." De LPV-fractie komt vanavond bij een. Hirdes wil ook nog juridisch advies inwinnen om te bezien of een nieuw protest wel zin heeft en wat dat kost. Hirdes wil het echter ook niet te snel opgeven. „We hebben er al zo veel energie ingestoken, van een protestmars tot petities aan de Tweede Kamer. Maar we moeten iets doen, want ik ben bang dat het ziekenhuis in Vlissingen straks net als Zierikzee een kleine buiten post is van het grote ziekenhuis in Goes." Echt - écht - trouwen, nee dat wil de die Vlissingse niet. Ze koos daar om met haar vriend voor geregis treerd partnerschap. 'Hetzelfde als trouwen, maar je hoeft elkaar geen eeuwige trouw te beloven', was haar argument. Dus togen ze giste ren naar het Vlissingse stadhuis. Even wat handtekeningen zetten en klaar is Kees, dacht ze. Maar tot haar grote schrik leek de cere- Tip? redactie@pzc.nl monie voor geregistreerd partner schap wel verdacht veel op een hu welijksvoltrekking. Compleet met de woorden: 'Neemt gij tot uw wet tige partner...'. Toch staat er boven de akte 'Gere gistreerd Partnerschap'. En geluk kig maar. Want stel je voor dat hij zijn T-shirts blijft opvouwen op de manier zoals hij nu doet. Daar wil je toch niet ééuwig aan vastzitten!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19