Meningen NIEUWS GETIPT VOOR U m Kofftëfw, Geraspte Beemster in unieke portieverpakking 'Ik heb er geen spierpijn aan overgehouden' Opcenten Wilders en de vlag Croene vingers Floor Wibout TNT en Dethon Waterschap Z onnebootrace Ook lezersredacteur Edith Ramakers liep mee: www.pzc.nl/blogs Dinsdag 23 juni 2009 1 3 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (brieven max. 150 woorden) Volgens gedeputeerde Poppelaars worden de te veel geïncasseerde opcenten, die de provincie Zee land heeft binnengehaald niet te ruggegeven aan de automobilisten. Het geld moet elders besteed wor den. Nu is de auto al jaren de melk koe en nu is de belastingbetaler al weer de pineut. Als Zeeuws-Vlamingen moet je voor de tunnel betalen om naar de overkant te kunnen of je wil of niet. In Koewacht is na tien jaar steggelen uiteindelijk gedeeltelijk een fietspad aangelegd, maar over een kilometer kan geen verlichting worden aangelegd, ondanks dat het er in de herfst en winter aarde donker is. De tunnel wil de provincie kopen, maar geld voor verbreding van de weg van Hoek naar Breskens is er niet. Bij de skihal in Terneuzen moeten winkels komen, die door de provincie worden goedgekeurd, volgens welingelichte bronnen wordt er op Walcheren ook een skihal gebouwd, ik ben benieuwd hoe deze gefinancierd wordt en wat voor winkels er komen. We leven in een democratisch land, maar enkele personen, die helaas steeds opnieuw herkozen worden, maken de dienst uit. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Als geboren en getogen Zeeuws-Vlaming promoot ik in mijn eenvoud al jaren op humor en ludieke wijze onze streek. Bij voorbeeld dat Zeeuws-Vlaanderen het mooiste stukje Nederland is en waar de beste Zeeuwen wonen. Dus toen ik las over een eigen vlag vond ik het flauw van Karla Peijs dat zij die afwees. Maar toen ik de vlag zag kreeg ik een rare smaak in mijn mond. Ik zag in die vlag met die zwarte leeuw iets van Filip De- winter en vooral toen hij zo veel besteld en gekocht werd zag ik het gelijk van Peijs. En na de verkiezing voor Europa vielen de schillen helemaal van mijn ogen. In ons mooie landje met bijna niks aan buitenlander problemen en geen huisvestings- en geen grote verkeersproblemen met gezonde polderlucht en gezel lig toeristenverkeer had een op vier of vijf op Wilders gestemd Dus wat bleek de Zeeuws-Vlaming is helemaal niet zo gastvrij, ver draagzaam, behulpzaarrren vrien delijk voor een ander. Ik schaam me nu voor de Zeeuws-Vlaming. En dat doet mij heel veel verdriet. Leendert Fremouw Duindoornstaat, Cadzand De krant van 20 juni suggereert dat de provincie geen groene vin gers zou hebben. Het bleek te gaan om het Abdijplein in Middelburg. Het Zeeuws Museum wil een mo dern vormgegeven tuin aanleggen op het historische Abdijplein en de provincie vindt dat een te grote aantasting van het karakter van het plein. En terecht. Het Zeeuws Museum zélf heeft met zijn ver nieuwde gebouw al een sterk ei gentijds element toegevoegd aan het Abdijplein, iets wat overigens met smaak en gevoel voor verhou dingen is gebeurd. Maar méér mo derne invloeden, zoals genoemde tuin, zouden het aantrekkelijke his torische karakter van het plein wél afbreuk doen. Meer groen in de stad én op het Abdijplein, dat in het verleden ook veel groener was dan nu: zeer wenselijk om de steeds verder gaande verstening te compenseren. Maar dan wel op een manier die past bij het karak ter van onze aantrekkelijke histori sche binnenstad. Lonne van Liere Dam 63a, Middelburg Naar aanleiding van het stukje over Floor Wibout uit de krant van 20 juni wil ik het volgende op merken. Ook in Middelburg heeft Wibout zijn sporen nagelaten. Sa men met J.C. Bolle en M. Gijsen hebben zij per 30 October 1889 de N.V. Bouwvereeniging Eigenhaard opgericht. In 1892 zijn de eerste woningen bewoond van de Eigen- haardstraat, Middelburg (dat wa ren de woningen 1 t/m 37) Het ge heel is ook te zien op de side www.eigenhaardstraat.nl. Is het voor de gemeente Middel burg misschien een idee om in de ze straat een gedenkplaatje of iets dergelijks hier over te plaatsen? A.W. Wirtz Nachtegaalstraat 22, Middelburg Vroeger bestond er in de volks mond genoemd 'beschutte' werk plaatsen. Hier werkten mensen met een beperking, aan producten die zonder subsidie niet in Neder land gemaakt zouden worden. Een naar mijn idee prima situatie. Tot enkele jaren geleden. Toen moes ten bedrijven zoals de Dethon commerciëler gaan werken. Tal van andere bedrijfsactiviteiten werden erbij genomen zoals een intergratiebureau. Die kon er voor zorgen dat mensen die buiten het arbeidsproces staan makkelijker kunnen instromen naar een regij.- liere baan. Hoe het kan weet ik niet maar de Dethon kan kennelijk goedkoper pakjes rondbrengen dan TNT zelf (krant, 16 juni). Immers TNT be steedt het werk uit aan de Dethon omdat het goedkoper is. Niet om dat het efficiënter gaat, dat zou een brevet van onvermogen zijn van TNT voor het eigen bedrijf en personeel. Door de uitbesteding van pakjesvervoer is er bij TNT nu een personeelsoverschot en zij die daar werken worden ontslagen. Als oud-medewerker kun je dan via een integratieproject van de Dethon weer aan het werk als pak jesbezorger of in de krant lezen hoe met subsidie jou baan is gesa neerd. Het mag voor mij toch wel eens duidelijker gemaakt worden wat de Dethon nu precies met de ont vangen subsidie doet. Want om het te gebruiken zoals het er nu voor mij naar uitziet om concur rentie vervalsing te plegen. Kees Foks Herenweg 30, Aardenburg De waterschapsverkiezingën wor den gekenmerkt door lage opkom sten van kiezers. Het nieuw inge voerde lijstènstelsel was ook geen succes. Voor de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat aanleiding een pleidooi te-houden voor een andere manier van verkiezing voor het waterschap. In de krant l van 20 juni stelde zij voor om indi recte verkiezingen te houden via Provinciale Staten of gemeentera den of weer te combineren met de gemeenteraadsverkiezingen of de statenverkiezingen. Een nog betere mogelijkheid is om het waterschapbestuur recht streeks bij de provincie onder te brengen. Aparte verkiezingen voor het waterschap zijn dan niet meer nodig, omdat de verkiezingen voor de Provinciale Staten zorg draagt voor politieke en democrati sche legitimatie. Voor Zeeland een ideale oplossing, aangezien in 2011 door de fusie van de twee waterschappen een ge- zagsgebied ontstaat dat samenvalt met de grenzen van de provincie. Als na de fusie één hechte organi satie is ontstaan, kan het water schap als uitvoerend orgaan van de Provincie Zeeland optreden. De top van het waterschap wordt dan de directie van de Provinciale Wa terstaat Zeeland. Geen water schapsverkiezingen meer, geen apart algemeen bestuur. T.H. Aalfs Anna Blamanlaan 148, Vlissingen Afgelopen woensdag stonden wij met onze camper aan het Veerse Meer toen al de zonneboten voor bij voeren. Op een gegeven mo ment komt er naast ons een auto staan op het grasveld van een van de deelnemende teams met draaiende motor en een lawaai makende koelventilator om de ver richtingen van hun team te kun nen volgen. Ik heb toen maar eens gevraagd of ze de motor misschien uit konden zetten. Dit kon volgens" de bestuurder niet omdat ze met een laptop aangesloten waren op het electrisch circuit van de auto. Futura de boom in met jullie mooie praatjes over milieu en aan verwante zaken, het zal jullie een zorg zijn het milieu, laat ons niet lachen. Na twintig minuten onze rust te hebben verstoord zijn jullie dan eindelijk vertrokken met een big smile op jullie gezicht, naroepend bedankt. Nou, jullie bedankt en dat jullie boot maar laatste mag worden. Dré de Koning Coxstraat 92, Kapelle Beemster heeft nu wel iets heel bijzonders: geraspte kaas in dubbele portieverpakking. Eén zo n unieke portieverpakking Belegen Beemster is voldoende voor een maaltijd voor twee personen. Zo heb je altijd verse geraspte kaas met een perfecte smaak in huis om lekker over je pasta, pizza of ovenschotel te strooien. Kijk in het koelschap of op www.beemsterkaas.nl Vul het diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen. 1 3 9 2 8 1 7 9 1 4 6 8 7 8 6 9 2 4 1 6 7 2 4 9 7 6 8 9 3 8 Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in alle 20 titels van NRp Dagbladen (bereik 4.6 miljoen lezers: 2.9 miljoen boodschappers). E: info@nrp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13