Mohammed leidt Jonge Socialisten Stipaanbiedingen... Probiotica 'geen risico' v.a. Cruise Egeïsche Zee Istanbul Raadslid wil problemen met Marokkaanse jongeren benoemen. A BBSfca1 2-daagse auto-arrangement 11-daagse cruise en stedentrip 1 2 Dinsdag 23 juni 2009 i door Laurens Kok DEN HAAG - Als gemeenteraadslid viel Mohammed Mohandis (23) hard uit tegen de Nederlands-Ma rokkaanse rotjochies die een buurt in Gouda terroriseren. Sinds zon dag is hij de voorzitter van de Jon ge Socialisten, de jongerenafdeling van de PvdA. Mohandis werd tij dens een JS-congres gekozen met 73 procent van de stemmen. Hij volgt Sven Stevenson op, die de JS een jaar voorzat. Met bijna driekwart van de stem men bent u tot voorzitter gekozen. Feestje gevierd? „Een bescheiden feestje. Maar ik word vooral plat gebeld door jour nalisten. Ik ben nauwelijks aan werken toegekomen." U bent waarschijnlijk zo in trek omdat u de eerste Marokkaans-Ne derlandse voorzitter der Jonge So cialisten bent. „Ik vind het een hele eer, maar heb niet echt het gevoel dat mijn etniciteit ertoe doet. Ik ben op ba sis van kwaliteit gekozen. Ik ben raadslid, zat al eens in het bestuur en heb ervaring met campagnevoe ren. Als ik Jan had geheten, was ik het ook geworden." Maar u heet Mohammed en bent raadslid in Gouda. Dat is een van de steden waar de PW van Geert Wilders flink heeft gescoord bij de Europese verkiezingen. „Klopt. Ten koste van ons. Daar maak ik me zorgen over. Wilders richt zich met domme woorden op problemen met een kleine groep Marokkanen. Die proble Gezonde mensen kunnen probiotica consumeren. Dat bleek gisteren uit on derzoek van de Voedsel en Waren Autoriteit. De VWA deed onder zoek nadat er vorig jaar commotie was ontstaan over probiotica. In februari 2008 legden specialis ten van het Universitair Medisch Centrum Utrecht een verband tus sen de melkzuurbacterie probioti ca en de dood van patiënten met een ernstige acute alvleesklieront steking. Bij deze patiënten veroor zaakten de bacteriën grote proble- men. Probiotica zijn bacteriestammen. Zij werken op de darmflora van mensen. Elke stam heeft bepaalde eigenschappen. Niet alleen op dok tersrecept, maar ook in de super markt zijn probioticadrankjes te koop. Fabrikanten van de midde len zeggen dat de drankjes een gunstige invloed hebben op de darmflora. Het gaat hier om ande re producten dan-die de patiënten met de acute alvleesklierontste- king kregen. Gezonde ouderen, zwangere vrou- wen en zuigelingen kunnen ook probiotica nemen, aldus de VWA. i§iK§I^; Mohammed Mohandis (23) is de nieuwe voorzitter van de Jonge Socialisten. Op de achtergrond de scheidend voorzitter Sven Stevenson. foto Evert Elzinga/GPD men ontken ik niet, maar er is sprake van verruwing als je het hebt over Marokkanisering. Wil ders doet voorkomen dat een Ma rokkaanse jongen die een meisje lastig valt, dat doet met een koran in de hand. Onzin. "Bovendien scheert hij een hele bevolkings groep over één kam. Wie zich mis draagt, moet worden aangepakt, maar het moet niet uitmaken waar je ouders zijn geboren." Intussen zijn jongeren van Marok kaanse afkomst oververtegenwoor digd in bepaalde criminaliteitscij- fers. „Dat is ook zo. We moeten ook vooral niet doen alsof het een ta boe is om dat te benoemen. De raddraaiers moeten worden aange sproken op hun gedrag. De politie is de baas op straat. Punt. Preven tief valt er nog een wereld te win nen. Maar het moet gaan om indi viduele emancipatie. ]e kunt niet een hele gemeenschap aansprake lijk stellen voor de misdragingen van een paar duizend raddraaiers. Ik weet uit eigen ervaring hoe irri tant het is om je daarvoor telkens te moeten verantwoorden. Men ziet onvoldoende, in dat de Marok kaanse gemeenschap in Nederland eigenlijk het best geïntegreerd is in vergelijking met andere bevolkings groepen. In onze groep vinden de meeste gemengde huwelijken plaats. We hebben succesvolle schrijvers, voetballers en politici. Neem Achmed Aboutaleb, nu bur gemeester van Rotterdam. Er wordt volop geïntegreerd." Wegens enorme belangstelling zijn wij er in geslaagd om 500 extra arrangementen naar het concert van André Rieu in Maastricht te reserveren Van 10 t/m juli 2009 zal deze beroemde violist samen met zijn Johan Strauss orkest een prachtig openluchtconcert geven op het Vrijthof in Maastricht. Boek snel voor dit unieke concert op een unieke plaats en laat u meevoeren op de muzikale klanken. Inclusief: concertkaart catergorie C, verblijf in het 4-sterren Ramada Plaza Luik inclusief ontbijt. Vertrek juli t/m okt. Stip Reizen combineert nü een 8-daagse geheel verzorgde 4-stenren cruise naar Mykonos, Patmos, Kusadasi, Rhodos, Kreta, Santorini én Athene, met een verblijf in een 3-sterren hotel in het populaire Istanbul! Inclusief: vliegreis Amsterdam-Istanbul v.v., transfers, luchthavenbelasting, taxen, havengelden, brandstoftoeslag, 8-daagse cruise op MS Crista! (of gelijkwaardig) o.b.v. logies en ontbijt en 3 nachten hotel"* in Istanbul incL ontbijt. Ook te boeken i.c.m. het 5-sterren Crowne Plaza in IstanbuL boek online of bel 020 - 66 22 222 •voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 12