Buitenland en angst elkaar af Dorpsmilitie Pakistan doodt strijders Taliban Aanslagen op installaties van Shell in Nigeria Silvio Berlusconi: 'Wacht op mij in het grote bed' Dochter van Rafsanjani bij protest opgepakt Twitteraars worden groen voor Iran Iraniërs betogen bij Haags Vredespaleis Al twintig journalisten opgepakt in Iran Kinderporno-politicus verlaat Duitse SPD Man met gebroken nek krijgt pijnstillers Maoïsten slaags met politie in Kathmandu Nederlands paar koopt baby in België Zeven doden bij helikopterongeluk België verbiedt uraniumwapens BNSïDeStem PZC Maandag 22 juni 2009 I 9 pf- -è h betogers in Teheran. tie met de politie. De demonstran ten van middelbare leeftijd, onder wie veel vrouwen, hebben het strijdtoneel verlaten en kijken van een afstandje toe hoe containers in brand gaan. „Er gaat bloed vloeien", mompelt een omstander hoofdschuddend. Tevergeefs pro beert ze de militaire politie ervan te overtuigen om niet de eigen bur gers aan te vallen. De omstanders zijn het erover eens dat de bevol king niet al na een week moet op geven. „Als we nu onze stem niet laten horen, krijgen we daar de ko mende dertig jaar spijt van." foto ap Teheran - De dochter van de Iraanse ex-president Akbar Hashe mi Rafsanjani is zaterdag opgepakt tijdens de straatprotesten in Tehe ran. Faezeh Rafsanjani en vier fa milieleden die bij de betoging wa ren, zijn opgepakt 'om hun veilig heid te beschermen tegen terroris tische daden van relschoppers', al dus het Iraanse persbureau Fars gis teren. Vader Rafsanjani is een van de machtigste mannen van Iran. den haag - Twitteraars over de he le wereld maken hun profiel groen om zo hun solidariteit te tonen met de Iraanse bevolking. Gisteren hadden al meer dan 90.000 men sen een groene gloed over hun fo to om zo hun steun te laten zien. Sinds donderdag kunnen twitte raars de kleur van de oppositie in Iran over hun profielfoto tonen. Als ze dat doen, volgt er automa tisch een bericht dat andere gebrui kers vraagt om ook hun solidari teit te tonen. den haag - Bij het Vredespaleis in Den Haag hebben gisteren ruim honderd Iraniërs betoogd tegen het optreden van het regime in Iran tegen de 'democratische bewe ging'- Volgens de Haagse politie verliep het protest in een rustige sfeer. Wel werd in overleg met de organi satie een poster verwijderd, waar op de Iraanse president Ahmadi- nejad was afgebeeld in een na zi-uniform. Zaterdag betoogden meer dan acht honderd mensen bij de Iraanse ambassade in Brussel. parijs - In Iran zijn sinds de presi dentsverkiezingen van 12 jun( ze ker twintig journalisten en blog- gers opgepakt. In totaal zitten er nu 33 journalisten achter de tra lies. Het land is daarmee samen met China de grootste gevangenis voor journalisten geworden, aldus Verslaggevers zonder Grenzen (RSF) gisteren. Verscheidene jour nalisten moesten Iran verlaten. Gis teren kreeg BBC-correspondent Jon Leyne te horen dat hij het land binnen 24 uur moet verlaten. islamabad - Een Pakistaanse dorpsmilitie heeft in een twee uur durend gevecht met Pakistaanse Taliban in het noordwesten van het land zeven strijders gedood. Dat heeft de politie gisteren ge zegd. De Pakistaanse president Asif Ali Zardari stelde dat het leger successen boekt doordat het de steun geniet van de plaatselijke be volking. De strijd speelde zich za terdagavond af in het dorp Patrak in Opper Dir, ongeveer vier kilo meter van Dir Khas, de voornaam ste stad in de regio. De dorpswachten, genaamd lash- kars, zijn extra gemotiveerd na een recente aanslag op een moskee in de regionale hoofdstad Peshawar die minstens 33 mensen het leven kostte. Ondertussen zet het leger zijn op mars in Zuid-Waziristan voort. In een legercommuniqué van zater dag heette het dat er 37 tegenstan ders waren gedood bij de stad Sar- waki. Het leger is Zuid-Waziristan -a. binnengevallen na een offensief in de Swatvallei. Daar zijn ruim twee miljoen mensen op de vlucht ge slagen. David Rohde, een bekende verslag gever van The New York Times, is na meer dan zeven maanden ge vangenschap ontsnapt uit handen van de Taliban. Rohde en twee van zijn begeleiders waren in no- vember vlakbij de Afghaanse hoofdstad Kabul ontvoerd. Op adVies van verschillende rege ringen hield The New York Times de ontvoering stil. Rohde slaagde er vrijdag met een begeleider in over de omheining té klimmen van het kamp waar de radicale moslims hem vasthielden in de wetteloze Pakistaanse streek Noord-Waziristan. Zij kwamen een verkenner van het Pakistaanse leger tegen, die hen naar een leger basis bracht. Rohde maakt het naar verluidt goed. berlijn - Een Duitse parlementa riër die verdacht wordt van het be zit van kinderporno, is uit de rege ringspartij SPD gestapt. Jörg Tauss verruilde de sociaal-democraten voor de Piratenpartij. Deze partij pleit onder meer voor een betere bescherming van de privésfeer te gen controle door de overheid. Met de overstap krijgt de Piraten- partij haar eerste zetel in de Bonds dag (de Duitse Tweede Kamer). sydney - Een ziekenhuis in Austra lië heeft een man met een gebro ken nek met pijnstillers naar huis werd gestuurd. Door de blunder had de man volledig verlamd kun nen raken. De 31-jarige Paul Curtis kreeg op de afdeling spoedeisende hulp te horen dat de afdeling voor röntgenfoto's al was gesloten en dat hij daarom maar een parace tamol moest nemen. kathmandu - Duizenden maoïsti sche betogers zijn gisteren in de Nepalese hoofdstad Kathmandu slaags geraakt met de politie. De demonstranten hadden zich - verzameld om te protesteren tegen president Ram Baran Yadavs wei- gering de legerchef te ontslaan. De maoïsten eisen het aftreden van le gerchef Rookmangud Katawal, om- A dat die weigerde voormalige rebel len in het leger op te nemen. brussel - Een 39-jarige vrouw uit Leopoldsburg in Belgisch-Limburg heeft twee jaar terug haar baby ver kocht aan een paar uit Nederland. Justitie in Hasselt heeft dat beves- tigd aan Het Belang van Limburg. Ze zou 25.000 gulden voor het kind hebben gekregen, aldus de krant zaterdag. Het kind is ver wekt met het sperma van de Ne derlandse vader. lagos - Nigeriaanse rebellen zeg gen gisteren drie installaties van olieconcern Shell in de Nigerdelta te hebben aangevallen. Dat liet de militante groep Beweging voor de Emancipatie van de Nigerdelta (Mend) weten. De rebellen hebben twee pijplei dingen in het oosten van de Niger delta gesaboteerd, bevestigde Shell. Volgens een woordvoerster lijken de aanvallen geen grote im pact te hebben gehad op de olie productie. Meer details wilde ze niet geven. Shell kön een derde aanval op een olieveld uit de kust iets verder naar het westen niet be vestigen. Mend geldt als de belangrijkste re bellengroep in het land. De mili tante groep verzet zich hevig tegen de machthebbers in het land en de oliesector en pleegt aanslagen op installaties van onder meer Shell en Chevron. grenoble - Een helikopterongeluk in de Franse Alpen heeft zaterdag aan zeven mensen het leven ge kost. De slachtoffers zijn de piloot en zes werknemers van het pret park Walibi. Het ongeluk gebeurde in de buurt van het dorp Breg- nier-Cordon in het departement Ain. Het toestel stortte door nog onbekende oorzaak neer in een weide, niet ver van het pretpark. bari - De Italiaanse krant la Repub- blica kwam zaterdag met nieuwe onthullingen over de vrouwen die premier Silvio Berlusconi tegen be taling ontving zijn privéresidentie in hartje Rome. „Wacht op mij in het grote bed", is één van de uitspraken die volgens de publicatie te horen is op een bandopname. brussel - In België is gisteren een wet tegen uraniumwapens in wer king getreden. Verarmd uranium wordt gebruikt om munitie harder te maken, zodat die bijvoorbeeld door het pantser van tanks kan heendringen. Verarmd uranium blijft nog lang na gebruik schade lijk voor de gezondheid. De wet verbiedt productie, opslag, gebruik en verkoop van uraniumwapens. Die is stiekem gemaakt door Patri- zia D'Addario, een prostituee die naar eigen zeggen 2000 euro werd beloofd voor een nacht met Berlus coni. Volgens de krant is duidelijk de stem van de premier te horen. Hij zegt tegen D'Addario dat hij even weggaat om te douchen en vraagt haar te wachten, waarop zij antwoordt: „Ja, in het grote bed." y WBGGNÖR NleuwsMedla Wilt u ook adverteren in de volgende uitgave van de Ondernemer neem dan contact op met: Accountmanager Zeeland Marcel Schreur T (0118) 43 40 88 E deondernemer@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9