Sport
Hoge snelheid in Portugal
38 Maandag 22 juni 2009
UIT
k- AUTOSPORT
Silverstone. Formule 1, Grote Prijs van
Groot-Brittannië. 1. Vettel (Oui) Red Buil
308,355 km in 1.22.49,328 (222,385
km/uur), 2. Webber (Aus) Red Buil
15,188, 2. Barrichello (Bra) Brawn GP
41,175, 4. Massa (Bra) Ferrari 45,043, 5.
Rosberg (Dui) Williams 45,915, 6. Button
(GBr) Brawn GP 46,285, 7. Trulli (Ita)
Toyota 1.08,307, 8. Raikkönen (Fin) Ferra
ri 1.09,622, 9. Glock (Dui) Toyota
1.09,823, 10. Fisichella (Ita) Force India
1.11,522, 11. Nakajima (Jap) Williams
1.14,023' op een ronde: 12. Piquet (Bra)
Renault, 14. Alonso (Spa) Renault, 15.
Heidfeld (Dui) BMW-Sauber, 16. Ha
milton (GBr) McLaren-Mercedes, 17. Su-
til (Dui) Force India, 18. Buemi (Zwi) Toro
Rosso. Niet gefinisht: Kovalainen (Fin)
McLaren-Mercedes, Bourdais (Fra) Toro
Rosso.
Stand WK na 8 van 17 races: 1. Button
64 punten, 2. Barrichello 41, 3. Vettel 39,
4. Webber 35,5, 5. Trulli 21,5, 6. Massa
16.
Stand WK teams: 1. Brawn GP 105, 2.
Red Buil 74,5, 3. Toyota 34,5.
BILJARTEN
Bandstoten. Kampioenschap district
Delta Zuid-West. 1. Hof van Holland
Oud Vossemeer 170 punten; 2. De Her
berg Kapelle 157, 91%; 3. ALM Goes
157, 86,9; 4. Ons Genoegen-Wissenkerke
157, 86; 5. Scheldezicht Wemeldinge
151.
Libre. Bekerfinale. DOS Oosterland - De
Toekomst 's Heerenhoek 6-2.
p. DARTEN
Darts, vijfde Open Philippine. Mannen
singles. Kwartfinale: Ronny Huy-
brechts-Marc de Kesel 4-0, Pieter Ot-
ten-Danny van Taarling 4-0, Pieter van
der Veer-Maikel van Helden 3-4,
Jean-Paul van Acker-Davy Venken 1-4.
Halve finale: Ronny Huybrechts-Pieter
Otten 4-1, Maikel van Helden-Davy Ven
ken 1-4. Finale: Ronny Huybrechts-Davy
Venken 5-1.
Vrouwen singles. Kwartfinale: Brigitte
Smets-Kimberly Boegemans 2-3, Babette
van den Boom-Rita de Schrijver 0-3, Peg
gy van Ballaert-Vanessa Denies 3-0, Patri
cia de Peuter-Brenda Sacre 3-1. Halve fi
nale: Brigitte Smets-Rita de Schrijver 0-3,
Peggy van Ballaert-Patricia de Peuter 0-3.
Finale: Patricia de Peuter-Rita de Schrij
ver 4-0.
Koppels. Kwartfinale: Bart van
Bogaert/Harry Farnaey - Daniël
Vermeersch/Davy Venken 0-4, Jhonny
Vandevoorde/Kris Stitsels - Vincent
Mommaerts/Alain Denies 4-1, Pieter
Otten/Jesper Pijnen - Tony Martinez/Kurt
van de Rijck 0-4, Dick van Dijk/Cor Groe-
newegen - Maikel van Helden/Ed van
Wijk 4-3. Halve finale:
Vermeersch/Venken - Van de Voorde/
Stitsels 4-2, Martinez/Van de Rijck - Van
Dijk/Groenewegen 4-3. Finale:
Vermeersch/Venken - Martinez/Van de
Rijck 5-0.
DUIVENSPORT
Vroegste meldingen provinciaal con
cours Blois met 5768 duiven (1249
m/m): 1,18. J. van Goethem (Clinge),
2,7. A. ThijsStZn (Heikant), 3. PP. de Poor
ter (Axel), 4. gebr. van Beveren (Nieuw
Namen), 5. R. Herman (Axel), 6. P. Steke-
tee (Yerseke), 8,9. D. Wagenaar (Kloetin-
ge), 10. T. de Jonge (Oostburg), 11,19. ge
br. Scheele (Terneuzen), 12. D. Vaders
(Oud Vossemeer), 13. G. de Nooijer (Ar-
nemuiden), 14. M. van Iwaarden (Kruinin-
gen), 15. JJ. Bolier (Scherpenisse), 16. J.
Hageman (Vogelwaarde), 17. L. Seghers
(Heikant), 20. comb. Delzenne/Verpoorte
(Terneuzen).
Nationaal concours Pau met 2750 dui
ven: 1. G. Kouters&Zn (Noordhoek),
2,13. C. Joosse (Nieuwdofp), 8. C. v.d.
Graaff&Zn, 11. H. v.d. Gruiter (beiden Ar-
nemuiden), 14. F. Leliaert (Aardenburg),
15. R. v.d. Veeke (Westdorpe).
p. KORFBAL
Eerste klasse G P/D: Korbatjo - All Rea
dy 8-11. All Ready blijft in de eerste klas
se.
PAARDENSPORT
Axel. Dressuur LR PC De Haringrui-
ters. Paarden klasse Z2:1Evelien de Ke-
- sel, Voulez-Vous (Haringr.) 213; 2. Macha
Boone, Ukunda (Z-Bev.) 210; 3. Irma van
Niedek, WinzO (Sasr.) 206. Tweede
proef: 1. Mascha Boone, Ukunda en Eve
lien de Kesel, Voulez-Vous, 223; 3. Irma
van Niedek, Winzo, 204. Z1: 1. Stephanie
de Frel, Wurona (Hulst) 228; 2. Evelien
de Kesel, Argentana, 214; 3. Kelsey den
Exter, Veuilloy (Hulst) en Inger van Bo
ven, Midnight (Weelr.) 206. Tweede
proef: 1. Stephanie de Frel, Wurona,
226; 2. Evelien de Kesel, Argenta, 217; 3.
Kesley den Exter, Veuillot, 214. M2: 1.
Joyce de Koeijer, Living Vulcano (Paarde
bloem) 187; 2. Lisette den Dekker, Vesta
(Honter.) en Petra Verschueren, Rubini
(Oranjer.) 176. Tweede proef: 1. Lisette
den Dekker, Vesta, 199; 2. Linda Beze-
mer, Jericho (Hulst) 185; 3. Laura Brood-
man, Timeless (Haringr.) 180. M1: 1. Abi
gail de Jonge, Vilight (Scheldestad) 194;
2. Margretha Vink, Valine (PSV
Wst-Zws-Vla.) 181; 3. Evelien de Kesel,
Zoe, 179. Tweede proef: 1. Evelien de
ber de Vos, Prince (Hulst) 188.
Vrouwenpolder. Dressuur RV Se-Ros.
Paarden klasse Z2: 1. Miranda Weijer-
mans, Ultano H (Gouwe Reyers) 214; 2.
Sandra van der Hoofd, Pretty Woman
(Se-Ros) 211; 3. Arthur Vos, No Mercy
(Oranjezon) 209. Tweede proef: 1. Mi
randa Weijermans, Ultano H, 217; 2. Art
hur Vos, No Mercy, 216; 3. Ida Sinke, O
Di Caprion (Weelr.) 213. Z1: 1. Jessica
Nijpjes, William (Se-Ros) 216; 2. Natasja
Vink, Besalu (Weelr.) en Lonneke Ludolp-
hij, Vivastrona (Scheldestad) 206. Twee
de proef: 1Jessica Nijpjes, William, 222;
2. Lonneke Ludolphij, Vivastrona, 214; 3.
Jessica Goossens, Unity (Gouwe Reyers)
202. M2: 1. Elna Ridderbos, Unonegro
(Se-Ros) 188; 2. Vincent Bol, Urban (Wal
cheren) 183; 3. Angela Kortenhof, Spe-
cial-Angel (Scheldestad) 178. Tweede
proef: 1. Diana Hajee, Wonderman
ti (Se-Ros) 186. M1 cat. C: 1. Angelina
Cevaal, Shadow (Scheldestad) 177. Twee
de proef: 1. Angelina Cevaal, Shadow,
170. L2 cat. DE: 1. Lisa van de Veer, Ire
ne Ostare (Se-Ros) 188. Tweede proef:
1. Lisa van de Veer, Irene Ostare, 182. L2:
cat C: 1. Yorick Faasse, Kimberley
(Vroonr.) 180. Tweede proef: Yorick Faas-
se, Kimberley, 185.
p. TENNIS
Kloetinge. TennisRood Open jeugdtoer-
nooi. Finales. Jongensenkelspel. T/m 12
jaar: R. Vermue-T. Schoolkate 6-2 6-3.
T/m 14 jaar: B. Sprong-M. van Hoeve 6-3
7-5. T/m 17 jaar: P. Jansen-B. Wabeke 6-1
6-2. Meisjesenkelspel. T/m 12 jaar: K.
Herselman-K. Verschuure 6-3 6-4. T/m
17 jaar: K. Herselman-M. Kole 4-6 6-1
6-2. Jongensdubbelspel. T/m 12 jaar: R.
Ganzeman/R. Vermue-K. de Ruiter/T.
LEIRIA - De Russische Yuliya Gushchina (links) verslaat
de Britse Christine Ohuruogu op de 200 meter van de
Europese teamkampioenschappen atletiek in Portugal.
Ohuruugo, olympisch kampioen op de 400 meter,
moest behalve Gushchina ook nog Marta Jeschke (Po
len) voor zich dulden. foto AP
Kesel, Zoe, 185; 2. Abigail de jonge, Vi
light, 184; 3. Sabien Vinke, Moustache
(Honter.) 179. L2:1Janet Murre, Vie TYa-
ra (Oranjer.) 195; 2. Vivian Thijs, Zuc-
cherO (Luctor) 194; 3. Natasja van Dron-
gelen, Vivaldi (oranjer.) 187. Tweede
proef: 1. Natasja van Drongelen, Vivaldi,
196; 2. Vivian Thijs, Zucchero, 182; 3.
Kim Vink, Wette (Hopnter.) en Michelle
van Vooren, Ufa's Wodka (PSV
Wst-Zws-Vla.) 187. L1: 1. Maaike Hame
link, Nova Vita's Allin One (Scheldestad)
206; 2. Maaike Hamelink, Arrevederci,
203; 3. Nona van Drongelen, Vanaliet Uto
pia (Oranjer.) 198. Tweede proef: 1.
Maaike Hamelink, Nova's Vita's Allin One,
205; 2. Maaike Hamelink, Arrevederci,
201; 3. Ivan van Leuven, Zandora (Oran
jer.) 192.
Pony's klasse Z1/Z2 cat. DE: 1. July de
Baerdemaeker, Quidam (Kleppertes) 247.
Tweede proef: 1. July de Baerdemaeker,
Quidam, 263. M2 cat. E: 1. Evelien de
Detter, Princes Ramira (Vlakter.) 175.
Tweede proef: 1. Evelien de Detter, Prin
ces Ramira, 177. M1 cat. BC: 1. Mande-
Ion Baas, Dancing Dream (Honteruiters)
177. Tweede proef: Angelina den Boer,
Brendo (Kleppertjes) 182. L2 cat. D: 1.
Kelsey van de Velde, Radesky (Hulst) 199.
Tweede proef: 1Kelsey van de Velde, Ra
desky, 198. L1 cat. D: 1Wendy Vink, Pie
ter (Honetr.) 190. Tweede proef: 1. Am-
Wickey (Scheldestad) 198; 2. Vincent
Bol, Urban, 197; 3. Lisette van den Broek,
Noah (Walcheren) 194. M1:1. Martin de
Kroo, Ushi K (Walcheren) 197; 2. Jessica
Nijpjes, Vigo, 193; 3. Peter Klaassen, Zep
hyr (Walcheren) 191. Tweede proef: 1.
Jessica Nijupjes, Vigo, 201; 2. Martin de
Kroo, Uchi K, 194; 3. Peter Klaaassen,
Zephyr, 186. L2:1. Samantha Miltenburg,
Caratina Z (Walcheren) 194; 2. Heidy de
Jonge, Dandelion's Pinotti (Se-Ros) 193;
3. Sandy de Poorter, Sandra Junior (PSV
Wst-Zws-Vla.) en Samantha Miltenburg,
Crush Z, 190. Tweede proef: 1. Rivka
Koudenberfg, James Bont (Se-Ros) 192;
2. Samantha Miltenburg, Caratina Z, 192;
3. Sandra van de Vreugde, Laika (Schelde
stad) 186. L1: 1. Babette Bookelaar, Dai
quiri (Se-Ros) 193; 2. Heidy de Jonge,
Dandelion's Zevenotti, 191; 3. Annemijn
Crusio, Stern (Scheldestad) 189. Tweede
proef: 1. Renske Hiolen, Pabin (Gouwe
Reyers) 196; 2. Christianne Weyer, Nobel
(Walcheren) 188; 3. Lavina Dijkstra, Iris
(Walcheren) 187.
Pony's klasse Z2 cat. D: 1. Sharon de
Kok, Lady Dy (Walchren) 249. Tweede
proef: 1. Sharon de Kok,Lady Dy, 237.
M2 cat. D: 1. Nicky Bijkerk, Chopin
(Weelr.) 177. Tweede proef: 1. Nicky Bij
kerk, Chopin, 171. M1 cat. DE: 1. Saskia
Riddersma, Ceasar (Walcheren) 189.
Tweede proef: 1. Bianca Dekker, Pavarot-
Schepens 6-1 6-1. T/m 14 jaar: E. de
Schrijver/J. Visscher-R. Welten/P. Zandee
6-3 6-4. Meisjesdubbelspel. T/m 12 jaar:
J, Bekedam Van Eck/N. Kempees-J. de
Ruiter/M. Stadhouders 6-3 6-1. T/m 17
jaar: L. Griep/A. Rijk-T. de Keijzer/V. Nieu-
wenhuijse 6-2 6-2.
Goes, 't Halve Maantje Open. Finales.
Mannenenkelspel. HE4: N. Hermus-S. de
Leeuw 6-2 2-6 6-0. HE5: S. de Leeuw-A.
Pijnen 6-2 6-1. Vrouwenenkelspel. DE5:
L. Huyzen-E. Kole 4-6 6-4 6-0. Mannen-
dubbelspel. HD3: P. van Driel/I. Walra-
ven-R. van der Wel/D. van 't Westeinde
3-6 7-6 6-2. HD5: B. Ruisaard/R. Struijk-J.
de Koster/P. Nieuwenhuyze 7-5 5-7 7-5.
Vrouwendubbelspel. DD5: S. van
Sabben/M. van Trigt-L. van Ederen/M.
Meulmeester 6-4 7-5. Gemengddubbel-
spel. GD5: M. van Trigt/R. Parsowa-E. de
Leeuw/S.Geers 6-2 7-5.
TURNEN
Rotterdam. NK.Toestelfinales.
Mannen, vloer: 1. Van Weelden 14,750,
2. Wammes 14,550, 3. Van Minde
14,450.
Voltige: 1. Van Assche 13,350, 2. Herre
Zonderland 13,150, 3. Ornek 12,675.
Ringen: 1. Van Gelder 15,800, 2. Van As
sche 14,650, 3. Herre Zonderland
14,075.
Sprong: 1. Wammes 15,788, 2. Van Min-
WBËÊÊÊÊÊ
de 14,750, 3. Dirk Hoevenaars 13,913.
Brug: 1. Van Assche 13,925, 2. Herre
Zonderland 13,850, 3. Kuikman 12,875.
Rek: 1. Wammes 14,900, 2. Herre Zon
derland 13,775, 3. Ornek 13,300.
Vrouwen, sprong: 1. Kroonen 14,300, 2.
Willems 13,750, 3. Goedkoop 13,675.
Brug: 1. Blind 13,650, 2. Wong 13,500,
3. El Zeiny 12,850.
Balk: 1. Sanne Wevers 14,100, 2. Kroo
nen 13,800, 3. Goedkoop 13,700.
Vloer: 1. Kroonen 13,700, 2. Blind
13,450, 3. Rijken 13,400.
Mannen, meerkamp: 1. Van Assche
84,450 (vloer 13,700, paard/voltige
13,700, ringen 14,150, sprong 15,350,
brug 14,150, rek 13,400), 2. Van Minde
83,500 (14,100, 12,750, 13,300, 15,600,
13,550, 14,200), 3. Herre Zonderland
82,600 (13,700, 12,050, 14,000, 15,400,
13,850, 13,600), 4. Arjen Butter 79,900,
5. Ornek 79,100, 6. Dirk Hoevenaars
76,250.
Vrouwen, meerkamp: 1. Wong 55,350
(sprong 14,050, brug 13,750, balk
13,650, vloer 13,900), 2. Kroonen
54,750 (14,400, 13,150, 13,550,
13,650), 3. Sanne Wevers 52,700
(13,450, 13,200, 13,900, 12,150), 4.
Goedkoop 52,600, 5. Rijken 50,550, 6. El
Zeiny 50,250.
WATERPOLO
Terneuzen, waterpolo NK A-Jeugd. Pou
le B: De Schelde-AZ&PC 3-23,
VZSiPC-SG Haerlem'04 0-8, SG Haer-
lem-De Schelde 7-4, AZ&PC-VZ&PC
22-1, SG Haerlem-AZ&PC 2-14, De Schel-
de-VZ&PC 11-3. Poule D: Livo-De Zijl
1-20, De Zijl-SG Ymond 14-3, SG
Ymond-Livo 12-4.
p. WIELRENNEN
Bern. ProTour. Ronde van Zwitserland.
Negende etappe, tijdrit, Bern - Bern: 1
Cancellara (Zwi) 38,5 km in 45.59
(50,236 km/uur), 2. Martin (Dui) 1.27, 3.
Dekker (Ned) 1.42, 4. Burghardt (Dui)
1.43, 5. Sylvain Chavanel (Fra) 1.48, 6.
Meyer (Aus) 1.50, 9. Klöden 2.09, 15. An
dy Schleck (Lux) 2.37, 48. Boom 3.38,
59. Valjavec (Slv) 3.49, 85. Weening 4.37,
111. De Jongh 5.51, 120. Maaskant 6.06,
136. Duyn 7.30.
Eindklassement: 1. Cancellara 33.05.51,
2. Martin 2.02, 3. Kreuziger (Tsj) 2.24, 4.
Klöden 2.50, 5. Karpets (Rus) 3.18, 6. Cu-
nego (Ita) 3.23, 16. Dekker 6.22, 29. Wee
ning 9.28, 106. Duyn 1.04.23, 128. De
Jongh 1.26,53, 129. Maaskant 1.27.11,
131. Boom 1.29.48.
Bruinisse. Amateurs A: 1. Wim Arras
(B), 2. Richard Slabbekoorn (Hoogerhei-
de), 3. Christian Kik (Kruiningen), 4.
Franklin Klaasse (Heinkenszand), 5. Johan
Padmos (Wissenkerke), 6. Ruud Haver-
mans (Nieuw-Vossemeer), 7. Edwin Fran
se (Goes), 8. Nico van Witzenburg (Briel-
le), 9. Roelof Tolman (Lewedorp), 10.
Maarten Padmos (Zierikzee).
Amateurs B: 1. Willem Ruijzing (Dinte-
loord), 2. Joeri van Dijk (Spijkenisse), 3.
Marten Verduijn (Zwijndrecht), 4. Alex de
Haan (Heinkenszand), 5. Kees Okker
(Ooltgensplaat).
Amateurs 40+: 1. Henny Rovers
(Oud-Gastel), 2. Jeroen Rovers (Breda), 3.
Kees Elenbaas (Kloetinge), 4. Matti de
Baat (Nieuw-Vossemeer), 5. Jack van der
Horst (Oost-Souburg).
S/P-klasse: 1. Mare Cosijn (Vlissingen),
2. Anko van Strien (Nieuwe-Tonge), 3.
Herman Vreeswijk (Nieuwe-Tonge), 4. Jan
Luijsterburg (Nieuw-Vossemeer), 5. Ri
chard van Gils (Vlissingen).
Goes. Zomeravondwielercompetitie, ca
tegorie A: 1. Sander Vleugel (Wemeldin
ge), 2. Niels Voet ('s-Heerenhoek), 3. Jo
an Eversdijk (Kapelle), 4. Franklin Klaasse
(Heinkenszand), 5. Peter Tol (Kapelle).
Categorie B: 1. Daaf van der Maas
(Geersdijk), 2. Gert-Jan van Dijke (Wemel
dinge), 3. Adri-Jo van den Dries (Hein
kenszand), 4. Ruben Tissink (Kapelle), 5.
Rob Swenne (Wissenkerke).
Groesbeek, landelijke jeugdwedstrijd
mountainbike.
Meisjes, Cat 3: 2. Aimee Schoe (Vrou
wenpolder)
Cat 4: 2. Didi de Vries (Wilhelminadorp)
Jongens, Cat 2: 1. Mick van Dijke (Wis
senkerke); 2. Tim van Dijke (Wissenker
ke).
Cat 6: 2. Milan Vader (Middelburg).
Nieuwelingen: 15. Nils van den Boom
gaard (Kattendijke)
Junioren: 3. Mattijs Eversdijk (Wilhelmi
nadorp)