Van Tongeren laat 21 ki Tim Pleijte wil toch gewoon w Tactische zet bezorgt Middelburger winst in PZC Familieloop. familieloop 2009 Hoe verging het de PZC'ers in de Familieloop? Anjolie Engels zegeviert bij de vrouwen. door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Korte loopjes zijn niet meer aan de blessuregevoelige Miquel van Tongeren besteed, lan gere wedstrijden des te meer. „Als ik lange tijd een mooi tempo kan maken, gaat het goed met mij", zei hij zaterdag, kort nadat hij win naar was geworden van de tweede PZC Familieloop. In 2008, toen de langste afstand bij de PZC Familieloop nog de 10 kilo meter was, moest de Middelburger de hoogste eer laten aan Niels Koole en werd hij tweede. Dit keer waren de rollen van de twee vrien den omgedraaid. Nu liet Van Ton geren zijn trainingsmaat zijn hie len zien. En om het nog erger te maken: hij deed dat 21 kilometer lang. Van Tongeren ging furieus van start in Vlissingen. Hij hield in de eerste vijf kilometer nagenoeg gelij ke tred met de koplopers in de te gelijk gestarte wedstrijd over 10 ki lometer. „Ik dacht: ik pak op het stuk dat we tegenwind hebben ge lijk een flink gat op de concurren ten. Die moeten het dan maar zien dicht te lopen." Bij het keerpunt van de 10-kilome- terlopers was het gat met Koole al zo'n 25 seconden. Erik Poppe (Big- gekerke) en Robin Hofland (Vlis singen) zaten op een minuut. Van af dat punt versnelde Van Tonge- ren nog iets, zodat hij bij de passa ge van Dishoek en het keerpunt bij Groot Valkenisse een nog ruim ere marge had. Omdat vanaf het keerpunt bijna dezelfde route terug gelopen moest worden, kwam Van Tonge ren alle gelosten tegen. De eerste was vanzelfsprekend Koole, die Miquel van Tongeren is een klas- se apart in de Familieloop. De Middelburger heerst bij de wed strijd over 21 kilometer en ver slaat Niels Koole. Lees Op weg naar de Kustmarathon op www.pzc.nl/blogs 34 Maandag 22 juni 2009 door Jan Dagevos VLISSINGEN - Hij kon de verleiding niet weerstaan. Tim Pleijte be schouwde de PZC Familieloop vooraf als een trainingstocht, maar eenmaal op weg hield die gedach te geen stand. „Als je eenmaal be zig bent, wil je toch gewoon win nen", verklaarde de Vlissingse at leet na afloop. Pleijte kwam, zag en overwon za terdag bij de wedstrijd over tien ki lometer. De 23-jarige radiothera peutisch laborant won in een tijd van 32.53 minuten en dat was een respectabele tijd. „Ik wilde lekker lopen en snelheid opbouwen", ver telde Pleijte. De atleet 'van Dynamica richt zich dit seizoen op het Nederlands kampioenschap 10 km op de weg in Tilburg. Dat staat voor zondag 6 september op de agenda. „Daar wil ik vlammen en in de top eindi gen. In de aanloop probeer ik mijn wedstrijden uit te kiezen. Ik doe in elk geval mee aan het PZC stra- tenloopcircuit. Daar kan ik aan mijn snelheid werken." T\vee weken geleden leek er even een kink in de kabel te komen, toen hij bij een wedstrijd in Groes- beek wat problemen had met zijn ademhaling. Sportarts John IJzer man onderzocht Pleijte afgelopen week en constateerde dat er niets aan de hand was. Het was op dat moment te kort dag om zich nog voor een wedstrijd in Rijsbergen aan te melden, waarna de aan dacht werd verlegd naar de PZC Familieloop over 10 kilometer. Samen met Ronnie Overgaauw en Jesper Francke bepaalde hij aan vankelijk het wedstrijdbeeld. Pleij te hanteerde echter zo'n hoog tem po dat hij op den duur iedereen achter zich liet en alleen aan kwam op de Vlissingse boulevard. Ronnie Overgaauw volgde op bijna een minuut (33.50). Bij de vrouwen stond er geen maat op Anjolie Engels. De Mid delburgse is sinds twee weken weer volop in training en dat be taalde zich zaterdag al uit. Ze fi nishte in een tijd van 37.56 minu ten. „We zijn in de winter ver- Miquel van Tongeren (rechts) en Niels Koole hebben in de buurt van het keerpunt even contact met elkaar. foto Roeland van Vliet Na gedane arbeid is het goed rusten. Roel Klap komt bij op een bankje op de Vlissingse boulevard. foto Ruben Oreel Jong geleerd... Tim Rommers (935), Tim VrieZekolk (887), Joan Janse (985) en Bas de Waal (899) tijdens de wedstrijd over 3 km. foto Albert Anne Kwist had het zwaar op de halve marathon, maar won wel bij de vrou wen. foto Ruben Oreel Miquel van Tongeren komt moe maar voldaan over de finish.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 60