Sport Van Grinsven klasse apart in Strandcross Nijpjes-tweeling timmert aan weg All Ready redt het vege lijf Brabander wint alle vijf manches op het strand van Zoutelande. Dressuuramazones blinken uit op concours in Vrouwenpolder. 30 Maandag 22 juni 2009 W door Rudy Boogert OUD-BEIJERLAND - Met de tanden op elkaar speelde Marcel Joziasse zaterdag zijn laatste wedstrijd voor All Ready. In de eerste helft van het beslissingsduel met Korbatjo ging hij door zijn enkel. Bij elk sprintje, elke sprong en elke lan ding vertrok vervolgens zijn ge zicht. Maar hij hield vol. Net als zijn teamgenoten. Door een voor beeldige tweede helft mogen de Zierikzeese korfballers zich ook volgend seizoen eersteklasser noe men. In Oud-Beijerland werd het 8-ii. Marcel Joziasse zal er volgend sei zoen niet meer bij zijn. Hij wil in Utrecht zijn eerstegraads bevoegd heid gaan halen als leraar geschie denis. Ook zijn zus Yvonne nam zaterdag afscheid. Zij gaat zich toe leggen op tennis. Het vertrek van het Goese tweetal, twee jaar gele den overgekomen van Togo, is een forse aderlating voor All Ready. De leemte die het duo achterlaat, was zaterdag echter een zorg voor mor gen. Eerst moest de zege gevierd worden. Die kwam niet zonder tegenwind tot stand. In de eerste helft nam thuisclub Korbatjo, als tweede geëindigd in de tweede klasse, het dirigeerstokje in handen. Na tweeënhalve minuut leidde de ploeg al met 2-0. All Ready herstel de zich moeizaam. Na een kwartier stond het 2-2, maar vervolgens liep Korbatjo uit naar 5-2 en uiteindelijk een 6-3-voorsprong bij rust. Daar was niks op af te dingen. „Verdedigend stond het wel goed", vond Marcel Joziasse. „Dan is het vervolgens zaak dat beide vakken scoren. In ons vak lukte dat in de eerste helft totaal niet." De drie treffers kwamen uit het andere vak: van Desirée Voshart (2) en Henk de Graaf. In de rust kwam de omslag. Van wege zijn enkelblessure werd Mar cel Joziasse in de rebound gezet. Hij deed zijn werk onder de korf naar behoren. Het vak hield veel langer balbezit en kwam eindelijk tot scoren. Na de vlotte 6-4 van aanvoerder Jan-Willem van Nieuwenhuijzen bood Korbatjo nog even weerwerk (7-4), maar daarna werd er op de maat van All Ready gespeeld. De 7-4-achterstand werd door zes vol treffers op rij omgebogen in een 10-7-voorsprong. Van Nieuwenhuijzen kon het zich zelf zelfs permitteren om (bij een 7-5-achterstand) een strafworp te missen. Uiteindelijk deed dat de rood-zwarten geen pijn, omdat Korbatjo bijna een halfuur lang geen punt kon maken. En toen de ploeg aanklampte bij 8-10, zorgde Henk de Graaf een paar tellen later met een afstands schot - zijn verste ooit, claimde hij na afloop - voor de beslissing. „Het was op het tandvlees", beken de Marcel Joziasse na afloop. „Het is een lang seizoen geweest. Ik kan me herinneren dat we bij Togo al eens op 20 mei de laatste wed strijd hebben gespeeld. Nu zijn we eind juni nog bezig." Scores All Ready: Henk de Graaf en Jan-Willem van Nieuwenhuijzen beiden 3, Desirée Voshart en Dennis Voshart beiden 2, Anouk van Tiggelhoven 1. door Herman Heuvink ZOUTELANDE - De tweede editie van Strandcross van Zoutelande was wederom een succes. Ton van Grinsven uit het Brabantse Vinkei maakte zijn favorietenrol meer dan waar. Hij won niet alleen zijn vier series, hij was ook in de finale veel te sterk voor zijn concurren ten. De eerste editie, georganiseerd door de Motorclub de Pekelinge uit Aagtekerke, werd vorig jaar op gevoerd als een demonstratie, maar zaterdag was het een serieu ze wedstrijd. Het evenement werd opgebouwd door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Met overwin ning in de klasse Zi en een zege in de klasse Mi kende dressuuramazo- ne Jessica Nijpjes gisteren een uit stekende rentree. Miranda Weijer- mans toonde zich in de wedstrijd van de RV Sé-Ros in Vrouwenpol der in de klasse Z2 de beste. Na een langdurig verblijf op de Hexagonstal in Schore besloten Jes- cica en Chantal Nijpjes vorig jaar om in Middelburg met een oplei- dingsstal op eigen benen verder te gaan. Door gebrek aan eigen paar den verdween de tweeling destijds door de rijders in vijf groepen in te delen. Telkens kwamen twee groepen van ongeveer twaalf rij ders in de baan. Het in ruime ma te opgekomen publiek kon daar van genieten, want de diverse se ries volgden elkaar in hoog tempo op. Alle rijders kwamen vier keer in actie. Tot een uiteindelijke A en B finale zoals aanvankelijk de bedoeling was, leidde dit niet. De organisatie besloot om één grote finale te ver rijden. Alle rijders die daaraan deel namen werden aan het publiek voorgesteld. Jammergenoeg ontbeerde het in de finale aan spanning. Ton van Grinsven was daarvoor veel te sterk. Toen tweede man Erik Koote tegen het eind in de proble men kwam en het voor gezien uit beeld. De successen in het ver leden bleken aan de paardenwe- reld echter niet ongemerkt voorbij te zijn gegaan. Een aantal getalen teerde paarden werd aan de twee ling toevertrouwd en achter de schermen werd er hard gewerkt om de positie in de top van de ba sis te heroveren. Met succes. In de klasse Zi stuurde Jessica Nijpjes de veel front tonende en mooi berg opwaarts gaande ruin William in de opwarmronde met 216 punten naar een overtuigende overwin ning. Ze bleef Natasja Vink met Besalu en Lonneke Ludolphij met Vivasto- ra, die de tweede plaats moesten delen, tien punten voor. In de tweede proef reed Nijpjes de ont ketende Rubiquil-zoon naar een hield, was iedereen door de ontke tende KTM-rijder gedubbeld. Na de opgave van Koote streden twee Zeeuwen fanatiek om de tweede plaats. Adriaan de Visser uit het naburige Westkapelle, ver gezeld van de nodige fans, leek daar lange tijd aanspraak op te ma ken. In de laatste ronde maakte hij echter een klein foutje dat onmid dellijk werd afgestraft door de se cuur rijdende Marco Pennings uit Tholen. De Visser probeerde de si tuatie nog te herstellen maar kwam op de meet een meter te kort. Het had echter maar weinig ge scheeld of De Visser had de finale kunnen vergeten. In de laatste se rie voor de uiteindelijk finale viel hij uit door machinepech. Zijn hel pers wisten het euvel dat veroor- score van 222 punten. De hoofdste delijke combinatie eindigde daar mee met een voorsprong van acht punten op Lonneke Ludolphij met Ronaldo-dochter Vivastora. „Het is acht maanden geleden dat ik op wedstrijd ben geweest. William is 'Het is acht maanden geleden dat ik op wedstrijd ben geweest' een krachtig paard, met een goed galopwerk en een heel mooi exteri eur. Ik rij hem voor de familie Me ijer en koester er hoge verwachtin gen van." In de klasse Mi reed Jessica Nijpjes in de eertse proef de ruin Vigo zaakt werd door een kapotte bou gie nog net op tijd te verhelpen. Andere Zeeuwen in de toptien wa ren met een zevende plaats Mar- lon Merison uit Biggekerke, Bart Kuzee uit Waarde werd negende, onmiddellijk gevolgd door Ronald Melse uit Meliskerke. Uitslag finale strandmotorcross Zoutelande: 1. Ton van Grinsven, Vinkei, KTM; 2. Marco Pennings, Tholen, KTM; 3. Adriaan de Visser, Westkapelle, Honda; 4. Corne Smulders, Alp hen, Honda; 5. Frank van Loon, Vinkei, Honda; 6. Dave Granneman, Noordwijkerhout, Yam aha; 7. Marlon Merison, Biggekerke, Suzuki; 8. Wim van den Eijnden, Roosendaal, Honda; 9. Bart Kuzee, Waarde, Honda; 10. Ronald Melse, Meliskerke, Honda; 11. André Jakobsen, Melis kerke, Suzuki; 12. Jan Peter van de Weele, Brouwershaven, Suzuki; 13. Jeffrey van Kem pen, Oost-Souburg, Yamaha; 14. Marcel van Hoepen, Westkapelle, Suzuki; 15. Martin Peene, Westkapelle, Honda. met 193 punten naar de tweede stek, achter Martin de Kroo die met Ushi K de teller liet oplopen tot 197 punten. In de tweede proef bleek er tegen Nijpjes en de Flem- ming-zoon geen kruid gewassen. Met een score van 201 punten ver wees de combinatie Martin de Kroo naar de tweede stek (194 pun ten). Miranda Weijermans is hard op weg om met de gigant Ultano H het verloren terrein te heroveren. De amazone uit Zoutelande stuur de in de eerste proef de zelfgefokte Jazz-nakomeling met 214 punten naar een afgetekende overwin ning. In de tweede proef bleef de combi natie met 217 punten Arthur Vos met Pretty Woman. Ad Geldof uit Oostkapelle in actie tijdens de Strandcross. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 56