Sport Kleine Schumacher is de baas Immuun voor het Aziatische gepiel Van Minde minder dan punt van goud af Van't Klooster geeft er de brui aan na ruzie met bondscoach Red Bull Racing slaat dubbelslag met winnaar Vettel en Webber. Lichelle Wong verrast zichzelf met gouden dag Volleyballers bewijzen potentie door China koelbloedig te verslaan. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen 26 I Maandag 22 juni 2009 BARCELONA - Honkballer Dirk van 't Klooster komt op eigen verzoek niet meer uit voor het nationale team. De 33-jarige rechtsvelder is recordhouder met 202 interlands, maar wil niet meer spelen onder bondscoach Rod Delmonico. Van 't Klooster had na bemidde ling van technisch directeur Ro bert Henhoorn nog wel een ge sprek met de coach. „Daarin pro beerde hij zijn gelijk te halen over het feit dat hij mij bij een oefen wedstrijd voorafgaand aan de World Baseball Classic passeerde. Ik voel me gepiepeld en bedon derd door deze man. Hij is een ech te collegecoach die misschien goed kan omgaan met jonge Amerikaan se gasten, maar zeker niet met er varen Nederlandse internationals Hij kan totaal niet communiceren. Ik was eigenlijk nog niet van plan om te stoppen, maar mijn spelple- zier is volledig verdwenen." Van 't Klooster was in februari voor het laatst actief voor Oranje tijdens de World Baseball Classic, in de wedstrijd tegen de Verenigde Staten. Daarvoor nam hij deel aan de Spelen van 2000, 2004 en 2008 en diverse wereld- en Europese kampioenschappen. Hij debuteer de in juli 1998, deed mee aan vele Haarlemse Honkbalweken en World Port Tournaments en won regelmatig prijzen zoals beste slag man en Meest Waardevolle Speler. door Paul Zweverink SILVERSTONE - Nog altijd heeft Se bastian Vettel er moeite meë dat mensen hem aanspreken met 'me neer' en 'u'. De 21-jarige Duitser beschouwt zichzelf nog als het jon getje van de Fi-klas en wil het liefst met vrienden chatten en sms' jes sturen. Maar op Silverstone was Vettel het baasje. Hij was het gehele weekeinde de snelste, ver trok vanaf pole, ging er als een ra ket vandoor en werd nooit terug gezien. Zijn tweede zege na Chi na. Het was toch al feest voor Red Bull Fi van teamchef Christian Horner en technische man Adrian Newey. Na de oppermachtige Vet tel, die ook wel - en niet zomaar - de kleine Schumacher wordt ge noemd, eindigde zijn teamgenoot Mark Webber als tweede op het snelle circuit van Silverstone. „Dit gehele weekeinde was een fantas tisch feest voor ons", vond Newey dan ook. Vettel zelf straalde uiteraard ook. „Wat een prachtige weekeinde, 1*5 Sebastian Vettel vertrekt van po- leposition op Silverstone. De Duitser rijdt vervolgens in de wedstrijd van start tot finish aan de leiding. wat een prachtige race. Dit ver dient iedereen rond ons team." Waar de ene coureur wint, is de fo cus op de ander wat minder. Wat dat betreft was het even wennen voor Jenson Button, de grote man van dit raceseizoen. De trotse kop loper in de wereldtitelstrijd werd op zijn thuiscircuit niet de held waar bijna alle Britten op hadden gehoopt. Stroeve trainingssessies, een matige kwalificatie en een ra ce waarin hij niet de snelheid kon vinden als eerder in dit jaar. Dat re sulteerde allemaal in een zesde plaats en drie punten voor het kampioenschap. Toch kan Brawn GP, waar Rubens Barrichello nog net het podium haalde, het vervolg van het sei zoen in redelijke rust voortzetten. Silverstone is simpelweg niet het ideale circuit voor het team van Ross Brawn. Het is juist geknipt voor Red Buil.' Dat heeft met twee zaken te maken: de vele snelle bochten en de temperatuur. De au to's van Brawn GP hebben baat bij wat tragere circuits en vooral tem peraturen van boven 25 graden. Op Silverstone bleef de thermome ter steken op 16 graden en dan heeft Brawn GP een probleem. Ross Brawn daarover: „Het pro bleem ligt in de banden, wij krij gen ze in deze omstandigheden niet goed op temperatuur en heb ben het daardoor lastig in de snel le bochten." Heel pijnlijk voor het deskundige ROTTERDAM - Turnster Lichelle Wong heeft zaterdag in Rotterdam bij de Nederlandse kampioen schappen de meerkamp gewon nen. Wong, die pas onlangs terug keerde op de wedstrijdvloer nadat ze wegens operaties aan schouder en beide enkels een klein jaar geen wedstrijd had geturnd, veroverde de titel eerder in 2006. „Ik had he lemaal niet verwacht dat de titel haalbaar was", zei de Brabantse turnster. In de toestelfinales volg de een dag later alleen nog zilver op brug. „Dat had zeker ook met vermoeidheid te maken", zei Wong, die vanaf eind juli in Los Angeles gaat studeren. Titelverdedigster Suzanne Harmes had zich afgemeld voor de NK. Ze is nog niet topfit en richt zich vol ledig op deelname aan de wereldti telstrijd, later dit jaar in Londen. door Roeland van Vliet ROTTERDAM - Hij turnde zaterdag ijzersterk, maar kon op weinig aan dacht rekenen. Goesenaar Carlo van Minde moest na het NK meer kamp, waarop hij voor het eerst een (zilveren) medaille pakte, wéér genoegen nemen met een plaats in de schaduw. De 21-jarige Van Minde, actief voor Voorwaarts Veldhoven, maak te in een volgepakt Ahoy nauwe lijks fouten. Hij was zelfs de beste op vloer, sprong en rek, maar ein digde over zes disciplines toch op 0.950 punten afstand van winnaar Anthony van Assche. De Goesenaar voegde gisteren nog twee medailles aan zijn totaal toe. Op sprong, zijn specialiteit, zette hij scores van 15.175 en 14.325 neer en pakte hij zilver. Hij had de pech dat Jeffrey Wammes na zaterdag niet nog een dagje rust pakte. Hij eist namelijk het goud op met een gemiddelde van 15.788, Op vloer (14.450) was Van Minde nog goed voor brons. Melissa Scherpenisse verraste giste ren met een podiumplaats bij de junioren. De dertienjarige turnster uit Sint-Annaland, die sinds ruim een jaar voor het Almelose Bosan TON uitkomt, scoorde 13.825 op sprong en eindigde daarmee knap als derde. Op brug werd ze vierde, op balk en vloer vijfde. Zaterdag was ze elfde op de meerkamp. Rebecca Yuen (Turnschool Zee land) werd de beste Zeeuwse bij de jeugd. Ze eindigde zaterdag met 45.600 punten als achtste op de meerkamp. Sandra van de Ven en Kelly Goedegebure, die uit dezelf de opleiding komen, sloten de vier kamp af als negende en tiende. door René Banierink APELDOORN - Met een score van drie uit vier hebben de Nederland se volleyballers bewezen dat ze niet voor niets terug zijn in de World League. Maar vooral het feit dat Oranje afgelopen weekeinde gewapend bleek tegen de com pleet andere speelstijl van de Chi nezen en deze met twee strakke 3-0-zeges opzij zette, geeft de po tentie aan van de jonge ploeg van bondscoach Blangé. Het zou zomaar het antwoord kun nen zijn van een Nederlandse vol leyballer op de vraag hoe je het aanpakt als er Chinees op het me nu staat: geen gepiel met stokjes maar recht toe recht aan, met de botte bijl. Dat was zo ongeveer het afgesproken recept afgelopen week einde voor de tweede ronde van de World League. Met China kwam er in Apeldoorn een geheel andere speelstijl op be zoek dan de gangbare Europese en Amerikaanse. Want hoewel de Chinezen meer lengte hebben dan de doorsnee Aziatische tegenstan ders, is hun spel nog wel geba seerd op de formule van de 'klein tjes': snel, slim en handig. De eer ste de beste set van zaterdag was I** De Nederlandse volleyballers ge- ven het sterke optreden in de World League tegen de Verenig de Staten een vervolg tegen Chi na: Oranje wint twee keer. daar direct een perfect voorbeeld van. Nederland zette een aantal ke ren flink druk met de service, dwong zo de Chinezen voorspel baar aan te vallen waardoor Oran je een indrukwekkend driemans blok kon optrekken. Maar keer op keer slaagde met name het handig ste jongetje van de Chinese klas, Cui Jianjun, erin de bal slim via een Nederlandse hand of zelfs vin ger tot een punt te promoveren. Om gek van te worden. En dat moet je nou juist niet doen, wist bondscoach Peter Blangé. „Je weet dat ze jou gaan misbruiken. Maar ik moet zeggen dat we daar goed mee omgegaan zijn, koel zijn geble ven op de momenten dat het moest, met name boven de 20." Volgens Robert Horstink gaat het bij de Chinezen ook verder dan al leen de technisch/tactische kant, het is ook een mentale kwestie. „Je moet ze afbluffen, ze doen het in de broek voor alles wat hoog en hard slaat", aldus de passer/loper, een specialist op dat gebied. Het tekent de kwaliteit dat Neder land zich na het nog wat moeiza me begin zaterdag snel aanpaste en die lijn gisteren sterk doortrok door de Aziaten echt kansloos te laten. Juist daar was Blangé gister middag nog een het meest tevre den over. „We weten dat we be paalde kwaliteiten hebben, maar de kunst is om dat ook iedere wed strijd weer te laten zien. We zijn nog maar vier duels onderweg maar het is mooi om te constate ren dat we tegen twee verschillen de tegenstanders constant een heel goed niveau kunnen halen." Sebastian Vettel verzilverde gisteren zijn poleposition op Silverstone. Hij leidde van start tot finish in de Grand Prix van Engeland. Het Sprookjesbos is in rep en roer! De gemene heks heeft diep in de nacht de volmaakte verdwijning uitgevoerd. In de ketel zien we haar de Gouden Bal in 't land verstoppen, maar waar? Gebruik de aanwijzing en red het Sprookjesbos op www.efteling.com welkom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52