Sport PZC Van Assche piekt op de juiste dag 28 25 39 Sasse turner wint NK meerkamp en twee toestelfinales. Twaalfduizend fans bij training Feyenoord Hoogerland 17e in Route de Sud Nederlands elftal traint op rugbyveld PSV wacht op jawoord Lokerse derde bij van Orlando Engelaar toernooi Scheveningen Raemon Sluiter sluit droomweek Rosmalen afin mineur Maandag 22 juni 2009 Columbia Highroad veelvraat in Ster Zeeuwsche Eilanden Tip? sport@pzc.nl door Roeland van Vliet ROTTERDAM - Epke Zonderland kon zaterdag vanwege een enkel blessure niet meedoen aan het Ne derlands kampioenschap meer kamp, Jeffrey Wammes liet het toernooi schieten omdat hij mid den in zijn opleiding bij de mare chaussee zit. Anthony van Assche profiteerde het meest van hun af wezigheid. De Sassenaar piekte op de dag dat het moest en ging er met het goud vandoor. „Alles klop te bij mij", zei hij. „Dit is echt on beschrijflijk." Van Assche, die pas twintig is, heeft nu al elf Nederlandse meer- kamptitels in zijn zak. In 1996, toen hij voor de eerste keer mee deed aan de nationale titelstrijd, werd hij nog zesde. In alle tien daaropvolgende jaren eindigde de Zeeuws-Vlaming in zijn leeftijdsca tegorie op de eerste plaats. Na zijn overstap naar de senioren werd hij één keer derde (2007) en één keer tweede (2008). Zaterdag trok hij die lijn door en bereikte hij dus het summum: hij veroverde de be langrijkste Nederlandse turnprijs bij de grote mannen. „Ahoy was van Anthony", zei zijn coach, Rob Stout, trots. „Ze kunnen van alles zeggen over de afwezigheid van an deren, maar hij was de terechte kampioen. Hij was foutloos en haalde zijn beste score ooit." Het was zeker geen abc'tje dat Van Assche de opvolger zou worden van Wammes. De Fries Herre Zon derland en de uit Goes afkomstige Carlo van Minde zagen eveneens in dat zaterdag dé kans zich voor deed om het NK te winnen. Wat volgde, was een spannende strijd. Maar de twee bleken op de zes on- Anthony van Assche en Carlo van Minde zorgen voor succes op het NK turnen. De Zeeuwen worden eerste en tweede in Rot terdam. derdelen toch niet aan de Zeeuws-Vlaming te kunnen tip pen. Stout: „De sprong van Antho ny, die hij weer eens uitvoerde met anderhalve schroef, heeft de doorslag gegeven. Hij laat niet veel meer liggen ten opzichte van zijn concurrentie. In het verleden was het verschil met Herre en Carlo vaak een punt, nu maar een paar tienden." Van Assche belandde met 84.450 punten op de hoogste trede van het podium. Van Minde maakte het Zeeuws feestje compleet door met 83.500 als tweede te eindigen. Zonderland werd derde (82.600). „Eigenlijk is het geen echte Neder landse titel", zei Van Assche zater dag in de microfoon van Langs de Lijn, maar daar kwam hij gisteren na de toestelfinales op terug. „Ik heb nu al honderd keer gehoord dat Epke en Jeffrey er niet waren. Dat klopt, die waren er niet. En ik ben Nederlands kampioen!" Tijdens de toestelfmales prolon geerde hij ook nog eens zijn titel op voltige (13.350) en haalde hij tot zijn grote verrassing ook goud op brug (13.925). Daarnaast werd hij tweede op ringen (14.650), ach ter de ongenaakbare Yuri van Gel der (15.800). Direct na de brugoefe- ning zegde hij af voor het sloton- derdeel, het zwaaien aan de rek stok, „Joh, ik ben zó moe", zei hij. „We zijn hier al vanaf vrijdag, toen we begonnen met de podium trainingen, bezig." Stout hoopt nu dat Van Assche ook wat aan zijn titel heeft. De trai ner van 08tO/TAG Zwijndrecht die na de zomer naar Flik Flak Den Bosch verhuist en Van As sche meeneemt, vindt dat de turn bond zijn pupil meer naar World Cups moet laten gaan. „Tot nu toe is dat vaak alleen weggelegd voor Epke Zonderland, Jeffrey Wam mes en Yuri van Gelder. Maar juist jongens als Anthony en Carlo moe ten meer internationale ervaring op gaan doen." ALkS pagina 26: Van Minde minder R—dan punt van goud af ROTTERDAM - De eerste trainings dag van Feyenoord heeft gisteren twaalfduizend bezoekers getrok ken. De fans zagen de selectie van de nieuwe trainer Mario Been twee keer aan het werk, in een ochtend- en middagtraining. Vorig jaar trok evenement naast stadion De Kuip nog ongeveer 14.000 mensen. Pagina 29: Feyenoord vindt toch geld voor versterking CASTRES - De Pool Przemyslaw Niemec heeft de 33e editie van de Route du Sud gewonnen. De lei dende positie van de wielrenner kwam in de slotrit niet meer in ge vaar. De zege in de vierde en laat ste etappe ging naar de Fransman Mombaerts. Johnny Hoogerland uit Yerseke eindigde als 17e. Zie voor dagboek van Hooger land www.pzc.nl/blog/tourdezelande JOHANNESBURG - Het Nederlands elftal gaat volgend jaar tijdens het WK voetbal in Zuid-Afrika trai nen op een rugbyveld. Bonds coach Bert van Marwijk koos voor het gunstigst gelegen terrein in Jo hannesburg. „Het rugbyveld ligt het verst weg van het verkeer. Bo vendien is het een kwart groter dan een voetbalveld, dat is prettig :een selectie van 23 man." pagina 29: Het paleis van Oranje EINDHOVEN - PSV hoopt vandaag van Orlando Engelaar te horen dat hij naar Eindhoven komt. In dat geval kan de transfer snel worden afgerond en zal de mid denvelder zich nog deze week voe gen bij de selectie van Fred Rut ten. Bij PSV ligt een contract voor drie a vier jaar klaar voor hem. Met Schalke 04, de huidige club van Engelaar, zijn de Eindhovena- ren al min of meer tot een verge lijk gekomen. SCHEVENINGEN - Timko Lokerse uit Dishoek is samen met Bart Bolster- lee als derde geëindigd bij het ere divisie beachvolleybaltoernooi in Scheveningen. Het duo won gisteren in de strijd om de derde plaats van het koppel Spijkers/Van de Sande. Het werd 21-16, 14-21, 24-22. De eindzege ging naar Jon Stiekema en Tim Oude Elferink. Het volgende toer nooi voor Lokerse is komend weekeinde op Ameland. Anthony van Assche, een trotse kampioen. foto Roeland van Vliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51