Sport maat aan Ton van Grinsven klasse apart in Strandcross Belangstelling van tennissers voor 't Halve Maantje Open loopt terug Zierikzeese korfballers redden het vege lijf in beslissingswedstrijd. Volop spanning in driebandentoernooi Arjan Beije wint halve marathon Niek Hermus winnaar van mannenenkel 4, de hoogste categorie. Recordopbrengst Sophia toernooi Biljarters van DOS grijpen naast de beker Tholenaren pakken titel in het bandstoten Van der Lijke en Lavrijssen zesde op NK Brabander wint alle vijf manches op het strand van Zoutelande. B Maandag 22 juni 2009 31 door Rudy Boogert OUD-BEIJERLAND - Met de tanden op elkaar speelde Marcel Joziasse zaterdag zijn laatste wedstrijd voor All Ready. In de eerste helft van het beslissingsduel met Korbatjo ging hij door zijn enkel. Bij elk sprintje, elke sprong en elke lan ding vertrok vervolgens zijn ge zicht. Maar hij hield vol. Net als zijn teamgenoten. Door een voor beeldige tweede helft mogen de Zierikzeese korfballers zich ook volgend seizoen eersteklasser noe men. In Oud-Beijerland werd het 8-n. Marcel Joziasse zal er volgend sei zoen niet meer bij zijn. Hij wil in Utrecht zijn eerstegraads bevoegd heid gaan halen als leraar geschie denis. Ook zijn zus Yvonne nam zaterdag afscheid. Zij gaat zich toe leggen op tennis. Het vertrek van het Goese tweetal, twee jaar gele den overgekomen van Togo, is een forse aderlating voor AU Ready. De leemte die het duo achterlaat, was zaterdag echter een zorg voor mor gen. Eerst moest de zege gevierd worden. Die kwam niet zonder tegenwind tot stand. In de eerste helft nam thuisclub -Korbatjo, als tweede geëindigd in de tweede klasse, het dirigeerstokje in handen. Na tweeënhalve minuut leidde de ploeg al met 2-0. All Ready herstel de zich moeizaam. Na een kwar tier stond het 2-2, maar vervolgens liep Korbatjo uit naar 5-2 en uitein delijk een 6-3-voorsprong bij rust. Daar was niks op af te dingen. „Verdedigend stond het wel goed", vond Marcel Joziasse. „Dan is het vervolgens zaak dat beide vakken scoren. In ons vak lukte dat in de eerste helft totaal niet." De drie treffers kwamen uit het andere vak: van Desirée Voshart (2) en De korfballers van All Ready spe len ook volgend seizoen in de eerste klasse van de veldcompeti- tie. De ploeg uit Zierikzee ver slaat Korbatjo met 8-11. Henk de Graaf In de rust kwam de omslag. Vanwege zijn enkelbles sure werd Marcel Joziasse in de re bound gezet. Hij deed zijn werk onder de korf naar behoren. Het vak hield veel langer balbezit en kwam eindelijk tot scoren. Na de vlotte 6-4 van aanvoerder Jan-Willem van Nieuwenhuijzen bood Korbatjo nog even weerwerk (7-4), maar daarna werd er op de maat van All Ready gespeeld. De 7-4-achterstand werd door zes vol treffers op rij omgebogen in een 10-7-voorsprong. Van Nieuwen huijzen kon het zichzelf zelfs per mitteren om (bij een 7-5-achter- stand) een strafworp te missen. Uiteindelijk deed dat de rood-zwarten geen pijn, omdat Korbatjo bijna een halfuur lang geen punt kon maken. En. toen de ploeg aanklampte bij 8-10, zorgde Henk de Graaf een paar tellen later met een afstands schot - zijn verste ooit, claimde hij na afloop - voor de beslissing. „Het was op het tandvlees", beken de Marcel Joziasse na afloop. „Het is een lang seizoen geweest. Ik kan me herinneren dat we bij Togo al eens op 20 mei de laatste wed strijd hebben gespeeld. Nu zijn we eind juni nog bezig." Scores All Ready: Henk de Graaf en Jan-Willem van Nieuwenhuijzen beiden 3, Desirée Voshart en Dennis Voshart beiden 2, Anouk van Tiggelhoven 1 Dertig wedstrijden Het gewonnen beslissingsduel bij Korbatjo betekende de der tigste officiële wedstrijd van het seizoen voor All Ready. In de zaal speelde het team veertien wedstrijden, op het veld zelfs zestien. In het regu liere veldseizoen veertien duels, gevolgd door de beslis singsduels met IJsselvogels en Korbatjo. Volgend seizoen speelt All Rea dy voor het vierde seizoen op rij in de eerste klasse. y Daarin treft het drie andere Zeeuwse clubs: Tjoba, TOP (A) en Fortis. GOES - Vijf bilarters hebben nog uitzicht op de eindzege in het Baarends driebandentoernooi. Allen verloren een partij en het on derscheid is alleen nog terug te vin den in de moyennes. Daarin gaat Frans de Koek met 0.679 voorlopig aan de leiding. Wim de Kok (0.658), Jan Goense (0.637), plaatse lijk favoriet en veelvoudig winnaar Piet Koek (0.561) en Rinus Kramer (0.524) volgen op korte afstand. MIDDELBURG - Arjan Beije heeft za terdag in Maarn de Heuvelrug hal ve marathon gewonnen. De atleet van Delta Sport legde de 21,1 kilo meter af in 1.17.42. Bij de vrouwen werd clubgenote Leonie Ton twee de in 1.36.28. John Ravia werd zes de in 1.28.38, Leon de Munnik 12e in 1.3515. Bij de mannen 40+ werd Han Ach terberg 4e in 1.28.56. Paul Nomen werd 9e in 1.39.11. door Sven Bakker i GOES - 't Halve Maantje Open is niet meer het tennistoernooi dat het ooit was. Dit jaar ontbrak de derde categorie in het mannenen- kelspel - toch de categorie waar de meeste aandacht naar uitgaat. In diezelfde categorie waren bij het Kapelle Open van twee weken geleden nog zeventien inschrijvin gen. Het toernooi van 't Halve Maantje moest het gisteren tijdens de fmaledag doen met de eind strijd in de 3-categorie van het dubbelspel. Daarin namen Pascal van Driel en Ivo Walraven het op tegen Rikkert van der Wel en Den nis van 't Westeinde. Beide kop pels hadden in de poulefase al in KRABBENDIJKE - Het Sophia biljart- toernooi in Krabbendijke trok niet alleen veel deelnemers (110 teams van vier spelers), maar leverde ook een recordbedrag van 7500 euro op. De zege ging naar team Ver burg uit Krabbendijke dat R8cB Wonen en de fam. Van Velzen voorbleef De grootste winnaar was het Mac Donaldshuis van het Sophia kinderziekenhuis in Rotter dam dat het geld krijgt. GOES - Het biljartteam van DOS Oosterland veroverde in Goes de beker van het district Delta Zuid West. De Schouwenaren versloe gen in de finale De Toekomst. De biljarters uit 's Heerenhoek speelden een sterk toernooi, maar op het moment suprème lieten ze het afweten. Pieter Zweedijk won als enige van zijn ploeg een wedstrijd. Hij ver sloeg Piet Verschure. twee sets afgerekend met Bram Meulblok en Jaap Moerland. De fi nale had drie sets nodig voordat er een winnaar uitrolde. Van Driel en Walraven verloren weliswaar de eerste set met 3-6, maar sleep ten er in het tweede bedrijf een tie break uit. Die werd gewonnen, waarop ook de derde set met 6-2 naar Van Driel en Walraven ging. Niek Hermus toonde zich de sterk ste in de vierde categorie van het enkelspel. Hij verzekerde zich van die titel door in drie sets af te reke nen met Stephan de Leeuw, die als eerste was ingeschaald. De Leeuw had zich eerder in de poule al ver slikt in René Struijk, terwijl Her- De belangstelling van de tennis ser voor de hoogste klasse op 't Halve Maantje Open, het man nenenkel 3, is nihil. Er is alleen dubbelspel op dit niveau. GOES - Het kampioenschap band stoten voor teams van het district Delta Zuid-West is gewonnen door Hof van Holland uit Oud- Vossemeer. De Herberg uit Kapel le greep het zilver, het brons ging naar ALM uit Goes. De Herberg, ALM en Ons Genoe gen uit Wissenkerke gaven elkaar bijna niets toe en eindigden in puntgelijk (157). De percentages ga ven de doorslag. MIDDELBURG - Op het NK wielren nen voor junioren in Bourtange eindigde Birgit Lavrijssen uit Ka pelle op de 6e plaats. Lavrijssen zat al vroeg in de goede ontsnapping. In de slotfase sprong ze weg, maar werd door de latere winnares Amy Pieters terugge haald. Bij de jongensjunioren eindigde Middelburger Nick van der Lijke op de zesde plaats. mus in twee sets van Struijk won. Hermus startte goed in de partij te gen De Leeuw en won de eerste set met 6-2. De Leeuw kwam in het tweede bedrijf sterk terug met setwinst (6-2), maar was in de der de set kansloos: 6-0. Eerder op de dag had De Leeuw zich al verzekerd van de zege in de vijfde categorie. Met 6-2 6-1 reken de hij af met Arjan Pijnen. In de halve finale had De Leeuw meer te genstand van Eddy Sprinkhuizen, die hij met 5-7 7-5 6-4 versloeg. Bij de vrouwen legde Esther Kole beslag op de titel in de 5-categorie. Nadat Kole eerder Stephanie van Sabben (6-3 6-1) en Esmée de Leeuw (6-3 6-2) versloeg, was zij in de eindstrijd de meerdere van Lesley Huyzen, als tweede ge plaatst. Het werd 6-4 4-6 6-0. Het vrouwendubbel 5 ging naar Lisette van Ederen en Merel Meulmeester. door Herman Heuvink ZOUTELANDE - De tweede editie van Strandcross van Zoutelande was wederom een succes. Ton van Grinsven uit het Brabantse Vinkei maakte zijn favorietenrol meer dan waar. Hij won niet alleen zijn vier series, hij was ook in de finale veel te sterk voor zijn concurren ten. De eerste editie, georganiseerd door de Motorclub de Pekelinge uit Aagtekerke, werd vorig jaar op gevoerd als een demonstratie, maar zaterdag was het een serieu ze wedstrijd. Het evenement werd opgebouwd door de rijders in vijf groepen in te delen. Telkens kwamen twee groepen van plm 12 rijders in de baan. Het in ruime mate opgeko men publiek kon daar van genie ten, want de series volgden elkaar in hoog tempo op. Alle rijders kwamen vier keer in actie. Tot een uiteindelijke A en B finale zoals aanvankelijk de bedoeling was, leidde dit niet. De organisatie be sloot om één grote finale te verrij den. Alle rijders die daar aan deel namen werden aan het publiek voorgesteld. Jammergenoeg ontbeerde het in de finale aan spanning. Ton van Grinsven was daarvoor veel te sterk. Toen tweede man Erik Koote tegen het eind in de proble men kwam en het voor gezien hield, was iedereen door de ontke tende KTM-rijder gedubbeld. Na de opgave van Koote streden twee Zeeuwen fanatiek om de tweede plaats. Adriaan de Visser uit het naburige Westkapelle, ver gezeld van de nodige fans, leek daar lange tijd aanspraak op te ma ken. I n de laatste ronde maakte hij ech ter een klein foutje dat onmiddel Ad Geldof uit Oostkapelle in actie tijdens de Strandcross. foto Ruben Oreel lijk werd afgestraft door de secuur rijdende Marco Pennings uit Tho- len. De Visser probeerde de situa tie nog te herstellen maar kwam op de meet een meter tekort. Het had echter maar weinig gescheeld of De Visser had de finale kunnen vergeten. In de laatste serie voor de uiteindelijk finale viel hij uit door machinepech. Zijn helpers wisten het euvel dat veroorzaakt werd door een kapot te bougie nog net op tijd te verhel pen. Andere Zeeuwen in de top tien waren met een zevende plaats de sterk rijdende Marlon Merison uit Biggekerke, Bart Kuzee uit Waarde werd negende, onmiddel lijk gevolgd door Ronald Melse uit Meliskerke. Uitslag finale strandmotorcross Zou telande: 1. Ton van Grinsven, Vinkei, KTM; 2. Marco Pennings, Tholen, KTM; 3. Adriaan de Visser, Westkapelle, Hon da; 4. Corne Smulders, Alphen, Honda; 5. Frank van Loon, Vinkei, Honda; 6. Da ve Granneman, Noordwijkerhout, Yam aha; 7. Marlon Merison, Biggekerke, Su zuki; 8. Wim van den Eijnden, Roosen daal, Honda; 9. Bart Kuzee, Waarde, Honda; 10. Ronald Melse, Meliskerke, Honda; 11. André Jakobsen, Melisker ke, Suzuki; 12. Jan Peter van de Weele, Brouwershaven, Suzuki; 13. Jeffrey van Kempen, Oost-Souburg, Yamaha; 14. Marcel van Hoepen, Westkapelle, Su zuki; 15. Martin Peene, Westkapelle, Honda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49