Sport een rijP ^11 Ready geeft na rust pas de Nijpjes-tweeling is terug darter Huybrecht fiissinger Pieter Otten eindigt als derde in Open Philippine. Dressuuramazones blinken uit op concours in Vrouwenpolder. Mascha Boone op dreef in Axel 30 Maandag 22 juni 2009 B door Aector Dooms PHILIPPINE - Wat heeft Ronny Huy- brechts met het darttoernooi in Philippine? Heel veel. Want de 44-jarige darter uit Antwerpen won zaterdag voor de derde keer de 'Open Philippine'. „Ik kom graag naar Philippine. Alleen al vanwege het sfeertje. Ik voel me hier op mijn gemak", zei de maga zijnbediende na afloop in het ge meenschapscentrum De Kaai. De winst in de sterk bezette single mannen met 125 deelnemers was ook weer niet zo verrassend, om dat Huybrechts de nummer één van België is. Dit jaar werd hij Bel gisch én Vlaams kampioen. De Belg hield in de vijfde éditie van de 'Open Philippine' zijn reputatie hoog via een gemakkelijke 5-1 zege in de finale (the best of nine) te gen Davy Venken uit Belgisch Lim burg, ook deel uitmakend van de nationale selectie. Eerder moest Pieter Otten de kracht van Huybrechts ervaren. De Vlissinger verloor in de halve fi nale met 4-1, maar kon met een derde plaats op een uitstekend toernooi terugkijken. „In dit sterke deelnemersveld heb ik het goed ge daan. Ik heb zes keer 180 gegooid", glunderde de 20-jarige student aan de Hogeschool Zeeland. Otten draait al enige tijd mee in het worl- dranking-circuit. „Ik speel vaak toernooien in Enge land, Duitsland en België. Ik heb onlangs meegedaan aan een worl- dranking wedstrijd in Las Vegas. Ik speel, zolang mijn studie het toelaat", zei de talentvolle darter. De Zeeuws-Vlamingen moesten met een bescheidener rol genoe gen nemen. Jean-Paul van Acker raakte nog wel bij de laatste acht, maar ver loor daarin met 4-1 van finalist Venken. De Heikantenaar had in de zestiende finales Embrecht Hendricks uitgeschakeld. De spe ler uit Moerdijk had op zijn beurt verrassend favoriet en officieus we reldkampioen WDF 2008 Dick van Dijk uit het toernooi gegooid. Een andere Zeeuws-Vlaming Mare de Kesel uit Kloosterzande stuitte in de kwartfinale op Huybrechts (4-o). Eric d'Hont, samen met Dave de Jongh de drijvende kracht van het darttoernooi, meldde zeven 180-ers in één partij, de hoogste fi- nishscore van 161 voor Venten en 164 voor Patricia de Peuter. De dartster uit Antwerpen won voor de tweede achtereenvolgende keer door haar landgenote Rita de Schrijver in de finale met 4-0 te kloppen. Bij de koppels ging de zege naar het Belgisch koppel Davy Venken en Daniël Vermeersch. Bij de jengd won Lorenzo van Hove uit Sleidinge (B). De Belgische darter Ronny Huy brechts wint voor de derde keer de Philippine Open. Hij schakelt Vlissinger Pieter Otten in de hla- ve finales uit. door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Met overwin ning in de klasse Zi en een zege in de klasse Mi kende dressuurama- zone Jessica Nijpjes gisteren een prima rentree. Miranda Weijer- mans toonde zich in de wedstrijd van de RV Sé-Ros in Vrouwenpol der in de klasse Z2 de beste. Na een langdurig verblijf op de Hexagonstal in Schore besloten Jes- cica en Chantal Nijpjes vorig jaar om in Middelburg met een oplei- dingsstal op eigen benen verder te gaan. Door gebrek aan eigen paar den verdween de tweeling destijds uit beeld. De successen in het ver leden bleken aan de paardenwe- reld niet ongemerkt voorbij te zijn gegaan. Een aantal getalenteerde paarden werd aan de tweeling toe vertrouwd en achter de schermen werd er hard gewerkt om de posi tie in de top van de basis te herove ren. Met succes. In de klasse Zi stuurde Jessica Nijpjes de veel front tonende en mooi bergop waarts gaande ruin William in de opwarmronde met 216 punten naar een overtuigende overwin ning. Ze bleef Natasja Vink met Besalu en Lonneke Ludolphij met Vivastora, die de tweede plaats moesten delen, tien punten voor. In de tweede proef reed Nijpjes de ontketende Rubiquil-zoon naar een score van 222 punten. De hoofdstedelijke combinatie eindig de daarmee met een voorsprong van acht punten op Lonneke Lu dolphij met Ronaldo-dochter Vi vastora. „Het is acht maanden gele den dat ik op wedstrijd ben ge weest. William is een krachtig paard, met een goed galopwerk en een heel mooi exterieur. Ik rij hem voor de familie Meijer en koester er hoge verwachtingen van." In dé klasse Mi reed Jessica Nijpjes in de eertse proef de ruin Vigo met 193 punten naar de tweede stek, achter Martin de Kroo die met Ushi K de teller liet oplopen tot 197 punten. In de tweede proef bleek er tegen Nijpjes en de Flem- ming-zoon geen kruid gewassen. Met een score van 201 punten ver wees de combinatie Martin de Kroo naar de tweede stek (194 punten). Miranda Weijermans is hard op weg om met de gigant Ultano H het verloren terrein te heroveren. De amazone uit Zoutelande stuur de in de eerste proef de zelfgefokte Jazz-nakomeling met 214 punten naar een afgetekende overwin ning. In de tweede proef bleef de combinatie met 217 punten Arthur Vos met Pretty Woman. Chantal en Jessica Nijpjes lieten zich bij dressuurwedstrijden in Vrouwenpolder voor het eerst sinds lange tijd zien. Ze reden zich meteen in de kijker. AXEL - Evelien de Kesel domineer de zaterdag de dressuurwedstrijd van de Haringruiters in Axel. Ze haalde drie overwinningen en een aantal ereprijzen. In de klasse Z2 reed De Kesel in de eerste proef Voulez-Vous met 213 punten naar de zege. Zij bleef Mascha Boone uit Oostdijk met Ukunda drie punten voor. In de herkansing haalde Boone met de Gribaldi-zoon 223 punten. De Ke sel scoorde evenveel. In de Zi-klasse reed Inger van Bo ven uit Wolphaartsdijk met Mid- niggt naar de derde plaats. In de klasse Mi werd de Oost-Souburgse Abigail de Jonge met Vilight in de warmloopronde met 194 punten eerste. In de herkansing verloor ze nipt van Evelien de Kesel met Zoe. In de klasse Li was Maaike Hame link oppermachtig. De amazone uit Ellewoutsdijk stuurde Nova Vi ta's Allin One twee keer naar het erelint. En met Arrevederci eindig de ze in twee keer tweede. Vreugde in de gelederen van All Ready na de gewonnen beslissingswedstrijd in Oud-Beijerland. foto Anouk Hebing

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48