Sport Paleis Nederlands elftal is huis van presidenten en Paris Hilton Brazilië stuurt Italië naar huis Feyenoord vindt toch geld voor versterking Pakistan geeft het volk weer een lach SANKDUMP WWW.SANIDUMP.COM Van diamantenshop tot sushibar, het ontbreekt aan niets in WK-hotel. Beenhakker maait het gras weg voor de voeten van Been. WK-finale Twenty20 is strijd tussen twee verscheurde landen. A- merken sanitair tegen bodemprijzen Maandag 22 juni 2009 29 in de onbetaalbare Royal Suite, ge decoreerd met receptie, gastentoi- let, zespersoons dinertafel, kuur bad, studeerkamer en privékeu- ken. Iets bescheidener, maar nog altijd van filmsterniveau, zijn de Terrace Suites (520 euro, inclusief diner) of de King Suites (441 euro). In welke van de vier hotelvleugels de spelers van Oranje volgend jaar sla pen is nog een goed bewaard ge heim, maar het is niet uitgesloten dat ze het met een 'standaard' ka mer (282 euro) moeten doen. Vijf 'We zijn milieubewust. We gaan in de open lucht geen energie verkwisten' bij vijf meter, niet al te uitbundig ingericht en nu nog met een Sams- ung-tv uit de jaren negentig die je eerder in een Bastion Hotel ver wacht. Maar Axel Hauser, de hotel manager, belooft plechtig dat er volgend jaar een hypermodern flat- screen zal schitteren. Hauser is een Duitser met een gro te liefde voor Die Mannschaft, maar hij verzekert dat de Oran je-internationals niets te kort zul len komen. Zo heeft het Trade- winds Restaurant, naast de Sushi Bar, een vaste Nederlandse kok die desnoods stooflapjes met spruitjes kan bereiden, als afwisseling'voor de Afrikaanse, mediterrane en Ja panse gerechten die op de menu kaart staan. Verder beschikt Hilton Sandton over een tennisbaan, een diamantenshop, een beautysalon, een fitnesszaal en op het dak het onvermijdelijke zwembad. Mooi meegenomen: een nachtelijk schandaal als in 1974 is uitgesloten. Hilton weigert het water te verwar men. Hauser: „We zijn milieube wust. We gaan in de open lucht geen energie verkwisten." Bert van Marwijk zal er niet wak ker van liggen, want hij kijkt als bondscoach en teambuilder vooral naar de praktische zaken. Zo ligt het Hilton op slechts een kwartier tje rijden van de Witwatersrand Universiteit in het hart van Johan nesburg, waar de Nederlandse se lectie dagelijks zal trainen. Boven dien staat Sandton, een zakendis trict, als relatief veilig te boek. Een rustiger hotel buiten de grote stad, zoals bij het vorige WK in het Zuid-Diiitse Schwarzwald, was geen optie. Van Marwijk: „Op zo'n locatie kom je helemaal niemand tegen, terwijl het voor de spelers juist verfrissend is om ook eens een ander gezicht te zien." Staatsbezoeken uit Tanzania of pakweg Zimbabwe of Swaziland zullen straks de voorbereiding op de wedstrijden in ieder geval niet verstoren. Tachtig procent van de hotelgasten zal volgend jaar iets met het WK te maken hebben, be looft hotelbaas Hauser. En dat ook jetsetkanon en mannenverslind- ster Paris Hilton wel eens in Sand ton opduikt, hoeft geen enkele be dreiging te zijn voor de harmonie binnen Oranje. Hauser: „Ze heeft toch iets met Cristianp Ronaldo, niet?" Onder het toeziend oog van duizenden supporters werkte Feyenoord gis teren de eerste training af. foto Ed Oudenaarden door Roel Wiche JOHANNESBURG - Het zwembad op het dakterras is niet verwarmd, maar dat is dan ook het enige dat ontbreekt in Hilton Sandton in Jo hannesburg. Van koikarpers tot sushibar, niets is te dol in het Oranje-paleis voor het WK vol gend jaar. Even dagdromen voor de pompeu ze entree van het Hilton Sandton Hotel is er niet bij. Voor je het weet rollen zes limousines over je voeten en stapt de president van Tanzania voor je neus uit, gevolgd door een hofhouding waarmee je de hele Teppanyaki&Sushi Bar op de eerste verdieping kunt vullen. Ruimte zat trouwens, in de in 1997 geopende tempel, die als een enor me draaikolk omhoog rijst tot aan het dakterras waar Oranje-coach Bert van Marwijk straks in alle rust bij de vijver met koikarpers over zijn tactiek kan nadenken, met een fabelachtig uitzicht over metropool Johannesburg. Het is niet zomaar een pensionne tje dat de KNVB heeft uitverkoren als uitvalsbasis voor het Neder lands elftal op het WK, dat wordt al direct duidelijk als de gastenlijst wordt doorgenomen. President Ja- kaya Kikwete, dit weekend aanwe zig op een Afrikaanse topconferen tie, is al het vierde staatshoofd dat overnacht in het 329 kamers tellen de tophotel. Wellicht resideert hij PRETORIA - De rol van wereldkam pioen Italië bij de Confederations Cup in Zuid-Afrika is uitgespeeld. De Italianen werden gisteravond door Brazilië gedeklasseerd (0-3) en moeten daardoor naar huis. La chende derde werd de Verenigde Staten, dat met 3-0 van Egypte won. De Amerikanen kwamen daardoor net als Egypte en Italië op drie punten. Op basis van doel saldo gaat de ploeg van de Verenig de Staten verder. Brazilië stuit na drie zeges in de groepsronde in de halve eindstrijd op gastland Zuid-Afrika. Amerika neemt het op tegen Spanje, de winnaar van groep A. Spanje vestigde zaterdag tevens een record door de 2-0-zege op Zuid-Afrika. De ploeg won voor de vijftiende keer op rij. Dat deed geen enkele nationale voetbal ploeg eerder in de geschiedenis. Spanje bleef ook voor de 35e keer ongeslagen, wat eerder alleen Bra zilië lukte. De laatste nederlaag van de Europees kampioen dateert inmiddels van november 2006, toen Roemenië met 1-0 won. door Hans Leber ROTTERDAM - Pietje Bell, Ketelbin kie, Super Mario... Mario Been is wel aan bijnamen gewend. Sinds gisteren wordt hij door een sup portersorganisatie op een T-shirt afgebeeld als Che Guevara, de Ar gentijnse revolutionair die Cuba ontdeed van 'dictator' Batista. Met de verkoop van de shirts - ze kos ten een tientje - wordt de jeugdop leiding van Feyenoord gesteund. De nieuwe trainer vindt het alle maal prima. „Hij was een vrijheids strijder, geloof ik. Ach... ik ben niet zo moeilijk in die dingen. Prima." In Rotterdam lijkt alles geoorloofd om geld te verdienen. De eerste training gisteren werd als vanouds door ongeveer 12.000 mensen be zocht. Er waren niet veel spelers, de komende weken haken spelers aan die extra vakantie kregen na interlands, zoals onder anderen Giovanni van Bronckhorst. Hoe slecht het ook gaat, de Feye- noordfans blijven hun dub trouw. Been had wel even een brok in de keel toen hij het veld opstapte. „Voor mij werd een droom werklijkheid. Het deed me heel veel om hier terug te komen en de reacties van de mensen te horen." Onbezoldigd technisch adviseur Leo Beenhakker sprak gisteroch tend de selectie toe. „Alle dingen die ik de laatste twee weken op mijn vakantieadres in Spanje in mijn bedje had bedacht, kon ik weggooien. Leo gebruikte het alle maal. Uiteindelijk heb ik de groep maar voorgehouden dat ego's niet meer bestaan. We moeten als groep, en met veel plezier, Feye noord het respect teruggeven dat deze club verdient." Volgens Been is er door externe fi nanciers geld beschikbaar geko men voor versterkingen. „Dat is me vanochtend nog door Leo Beenhakker bevestigd. We zullen een rechtsbenige centrale verdedi ger nodig hebben. En we hebben een spits nodig die liefst ook op de flanken uit de voeten kan." Been heeft er zin in. „Ik liep op va kantie wel eens over de boulevard en dan zeiden mensen 'sterkte' te gen me. Alsof ik iets heel verve lends moest gaan doen. Maar zo is het natuurlijk niet. De doelstelling is Europees voetbal, hoewel we even op de versterkingen moeten wachten om meer aan voorspellin gen te kunnen doen." door Rudy Boogert DEN HAAG - Zelfs met een kleine nederlaag hadden de Nederlandse cricketers twee weken geleden de Pakistanen uit het WK Twenty20 kunnen knikkeren. Het werd een grote nederlaag. Exit Oranje. Voor Pakistan was het echter de kicks tart in het toernooi. De man die Nederland destijds sloopte, Shahid Afridi, loodste zijn land gisteren in Londen naar de wereldtitel door in een Aziatische finale Sri Lanka te verslaan. De WK-finale was meer dan een sportieve belevenis. Het was de strijd tussen twee verscheurde lan den. Sri Lanka kampt met de na weeën van 25 jaar burgeroorlog; vorige maand hesen de Tamil Tij gers eindelijk de witte vlag. Paki stan staat in brand door de geweld dadige strijd tegen de Taliban en Al Q_aida. Met hun titelrace zorg den de cricketers in beide landen voor een spaarzame lach in sombe re tijden. Maar de cricketers zelf droegen ook het nodige onverwerkte leed met zich mee. De laatste keer dat beide landen elkaar troffen, begin maart, draaide het uit op een dra ma dat wereldwijd huiver opwek te. Op weg naar het Gaddafi-sta- dion in Lahore (Pakistan) werd de spelersbus van Sri Lanka onder vuur genomen door terroristen met kalasjnikovs, granaten en anti- raketwapens. Zeven mensen (onder wie zes poli tieagenten) werden vermoord, ze ven spelers raakten gewond. Na de eerste arrestatie vorige week maak te de politie in Lahore bekend dat de Taliban achter de aanslag zat en dat de gemaskeerde groep het Sri- lankaanse team had willen gijze len. Heldhaftig optreden van de chauffeur van de spelersbus (plank gas naar het stadion) voorkwam dat het hart uit het nationale team werd gerukt. „Dit is een passende beloning voor de moed die het team heeft getoond", zei aanvoer der Kumar Sangakkara zaterdag in de aanloop naar de finale. „Soms is het goed om eraan herinnerd te worden dat je niet onsterfelijk bent." Twee spelers werden met een schotwond opgenomen in het zie kenhuis, de rest, onder wie Sangak kara en sterbowler Ajantha Men dis, was gewond geraakt door rondvliegende granaatscherven. Captain Sangakkara hield gisteren in de finale de slagbeurt van Sri Lanka bij elkaar. Met zijn 64 runs compenseerde hij nog enigszins de zwakke start van zijn team, dat uitkwam op het magere totaal van 138 runs. De toverballen van Men dis en Muralidaran en slingerbal- len van Malinga konden Pakistan vervolgens niet verontrusten. On der aanvoering van de flamboyan te Shahid Afridi (54 runs) gaven de Pakistanen hun land weer iets om te lachen. Bergen op Zoom van Konijnenburgweg 7 Tel.: 0164 - 210 740 *-'■ Breda - Noord Huifakkerstraat 10 Tel.: 076 - 593 71 00 erkend Tilburg Bosscheweg 253a Tel.: 013 - 582 13 91 Veghel Poort van Veghel 4996 Tel.: 0413 - 36 62 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47